Brodziki 90x90

Brodziki prysznicowe 90 x 90 to modele o dwóch bokach przylegających do ściany o długości 90 cm, lub o wszystkich bokach tej długości w przypadku kwadratowych brodzików. Takie wymiary są dość typowe dla brodzików prysznicowych, a bogactwo oferty brodzików 90 x 90 znacząco ułatwia wybór dopasowanego do wymiarów i aranżacji łazienki brodzika. Brodziki 90 x 90 są też ergonomiczne, kąpiel w nich jest zaś ekologiczna.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 159,00 zł - 594,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Kształt - Rodzaj

Kształt - Rodzaj

Rozmiar (cm)

Rozmiar (cm)

Wysokość (cm)

Wysokość (cm)

Rodzaj brodzika

Rodzaj brodzika

Zalety brodzików prysznicowych 90 x 90

Brodzik prysznicowy 90 x 90 wraz z dobraną do nich kabiną zajmuje mniej miejsca w łazience niż wanna, a zapewni podobnie komfortową kąpiel. Co więcej, kąpiel w kabinie z takim brodzikiem zużyje mniej wody niż kąpiel w wannie. Brodzik i kabina 90 x 90 gwarantuje przytulną przestrzeń do kąpieli, ale na tyle sporą, by czuć się swobodnie podczas korzystania z prysznica. Brodzik 90 x 90 cechuje się wysoką ustawnością, bo można dobrze dopasować go do narożników i wnęk łazienek, niezależnie od ich wymiarów. Taki brodzik łatwo utrzymać w czystości, szczególnie jeśli jest niski lub płytki, zatem o wysokości do kilkunastu centymetrów.

Do jakiej łazienki wybrać brodzik prysznicowy 90 x 90?

Brodzik prysznicowy 90 x 90 polecamy do kameralnych łazienek, ale można też wybrać je do dużych łazienek, gdzie w projekcie jest także wanna, a prysznic ma służyć uzupełnieniu możliwości kąpieli. Brodziki kwadratowe 90 x 90 to uniwersalne modele, które świetnie będą pasować do nowoczesnych aranżacji utrzymanych w eleganckim, minimalistycznym stylu. Z kolei brodziki 90 x 90 z półokrągłym wejściem wyróżniają się delikatną linią, która wpasuje się dyskretnie w bardziej subtelne w charakterze aranżacje, np. prowansalskie czy romantyczne. Warto zwrócić uwagę na oryginalne pięciokątne brodziki z bokami 90 cm, które mogą dodać pazura niejednej aranżacji łazienkowej, a jednocześnie bardzo efektywnie wykorzystują przestrzeń dzięki spłaszczonemu bokowi na wejściu do brodzika. W przypadku takich brodzików zostawić można mniej miejsca przed kabiną, niż montując brodziki kwadratowe.

Jak wybrać idealny brodzik prysznicowy?

Po dobraniu właściwego kształtu brodzika 90 x 90 pozostaje kwestia dopasowania wysokości brodzika do potrzeb. Wyróżnia się brodziki głębokie, niskie lub płaskie, a każdy rodzaj można znaleźć w wymiarach 90 x 90. Brodzik głęboki często ma wbudowane siedzisko, dlatego zalecany jest dla osób starszych. Wysoki brodzik spełnia dodatkowe funkcje, np. miejsca do prania ręcznego czy wanienki dla dzieci. Uniwersalne w zastosowaniu niskie brodziki mają wysokość kilkunastu centymetrów, dzięki czemu wygodnie się do nich wchodzi, ale woda nie wychlapuje się łatwo na zewnątrz. Ostatnim mocnym trendem w aranżacji łazienek są płytkie brodziki o nietuzinkowym, bardzo nowoczesnym wyglądzie.

Brodziki prysznicowe 90 x 90

Wybierając brodziki prysznicowe 90 x 90 z naszego sklepu, nie musisz zastanawiać się, jaki materiał wykonania brodzika będzie najlepszy. Wszystkie brodziki w sklepie wykonane są z wysokiej jakości akrylu, przyjemnego w dotyku, z gustownym połyskiem, odpornego na zarysowania i uszkodzenia z racji dodatkowej powłoki ochronnej.