Stelaże podtynkowe

Stelaże podtynkowe, mimo iż niewidoczne, bo ukryte w ścianie, przesądzają o funkcjonalności i wytrzymałości instalacji sanitarnej. Dlatego też nie należy ich lekceważyć przy wyborze zestawu podtynkowego do WC – zarówno tego gotowego, jak i w sytuacji kupowania oddzielnie każdej jego części.

Czym jest stelaż podtynkowy?

Stelaż podtynkowy to konstrukcja ze spłuczką do WC, ukryta w ścianie i podtrzymująca miskę WC. Stanowi najważniejszy element zestawu podtynkowego, bo od jego wytrzymałości zależy żywotność instalacji sanitarnej, a także maksymalnego obciążenie miski WC. Do stelażu montuje się miskę WC oraz przycisk spłukujący, które można dokupić oddzielnie. Dzięki solidnemu stelażowi wisząca miska WC zawsze pozostaje we właściwej pozycji.

Jak wybrać dobry stelaż podtynkowy do WC?

W przypadku wyboru stelażu podtynkowego względy estetyczne nie mają znaczenia, bo konstrukcja będzie ukryta pod tynkiem. Istotny jest natomiast materiał, z którego wykonano stelaż, jego maksymalne dopuszczalne obciążenie, a także dodatkowe funkcje. Stelaże wykonane są zazwyczaj z trwałej stali. Dobrej jakości materiał wytrzyma do 400 kg obciążenia, szczególnie gdy ma dodatkowe pionowe wzmocnienie poprawiające jego stabilność. Stelaż podtynkowy sprzedawany jest razem ze zbiornikiem i mechanizmem regulującym napełnianie oraz spuszczanie wody. Dla wygody użytkowania warto wybrać stelaż z opcją cichego napełniania spłuczki, zwłaszcza do łazienek w małych mieszkaniach. Dzięki temu instalacja sanitarna nie będzie głośno pracować, co ma szczególne znaczenie przy użytkowaniu nocą. Ciche spłukiwanie powinno generować hałas około kilkunastu decybeli. Warto również sprawdzić, jak wygląda kwestia zamontowania przycisk w stelażu – wersje montowania click on nie wymagają używania śrub montażowym, co jest wygodniejsze i szybsze. Stelaż powinien mieć izolację styropianową i być jednoczęściowy, tak by ograniczyć ryzyko przeciekania. Dzięki temu posłuży przez wiele lat. W razie wystąpienia uszkodzeń przyda się gwarancja – standardowa to ta na 10 lat i właśnie takich ofert szukaj w sklepach z akcesoriami łazienkowymi.

Stelaż podtynkowy – część zestawu podtynkowego

Stelaż podtynkowy możesz kupić oddzielnie, a następnie dopasować do niego miskę WC, deskę sedesową, przycisk spłukujący. To opcja polecana dla osób chcących mieć wpływ na jakość oraz parametry każdej części zestawu podtynkowego WC. Minusem takiego rozwiązania jest konieczność poświęcenia czasu na wybór każdego elementu. Jeśli zależy Ci na szybkim zamówieniu, wybierz gotowy zestaw podtynkowy do WC. Wystarczy, że sprawdzisz, czy stelaż w nim umieszczony jest wykonany z najlepszej klasy materiałów i czy ma praktyczne funkcje spłukiwania, a miskę WC i deskę dobierzesz pod kątem estetycznym do aranżacji łazienki i pozostałej ceramiki.

Oferta stelaży podtynkowych WC

Posiadamy w ofercie indywidualne stelaże podtynkowe, cechujące się maksymalnym obciążeniem na poziomie 400 kg, funkcją cichego spłukiwania, montażem przycisku za pomocą opcji click on, izolacją styropianową i podwójną regulacją spłukiwania. Na urządzenie producent daje 10 lat gwarancji. W sklepie online znajdziesz też gotowe zestawy podtynkowe WC ze stelażem podtynkowym.