Przyciski spłukujące

Przyciski spłukujące to element instalacji sanitarnej, który powinien być zarówno estetyczny, jak i praktyczny. Obecnie szeroki wybór przycisków spłukujących pozwala na znalezienie modeli różniących się kolorem, kształtem, sposobem działania oraz funkcjami.

Aktywne filtry

Rodzaje przycisków spłukujących

Ze względu na funkcje wyróżnia się przyciski spłukujące jednofunkcyjne, które mają tylko jedną opcję spłukiwana, podczas której wykorzystywane jest około 5-7 litrów wody oraz bardziej oszczędne i praktycznie przyciski dwufunkcyjne. W przycisku spłukującym dwufunkcyjnym dostępne są zazwyczaj opcje spłukiwania 3- i 6-litrowe, jeśli zatem nie ma potrzeby spłukiwania dużej ilości wody, można zaoszczędzić na zużyciu, wybierając funkcję spłukiwania z mniejszym przepływem. Dwufunkcyjne przyciski stanowią zdecydowanie lepsze rozwiązanie, bardzo popularne w ostatnich latach. Jeszcze większą oszczędność zapewnia przycisk spłukujący z funkcją stop, pozwalającą na zamknięcie spłuczki. Jeśli chodzi o mechanizm działania to dostępne są przyciski manualne, uruchamiane poprzez naciśnięcie dłonią, oraz bezdotykowe, na podczerwień. Mechanizm na podczerwień jest zarządzany elektronicznie, cechuje się higienicznością i ładnym wyglądem.

Kolorystyka przycisków spłukujących

Szeroka gama kolorów przycisków spłukujących pozwala dobrać element pasujący do designu łazienki. Można wybrać przycisk w klasycznej bieli lub popularnym w łazienkach błyszczącym chromie. Sporą popularnością cieszą się także eleganckie wersje w matowej czerni lub chromie.

Kształty przycisków spłukujących

Najczęściej obudowa przycisku spłukującego ma kształt prostokąta w orientacji poziomej lub pionowej. Można jednak znaleźć również modele w formie prostokąta o zaokrąglonych rogach, a także przyciski kwadratowe, podłużne, a nawet okrągłe. Proste kształty z kantami pasują do minimalistycznych, nowoczesnych, loftowych łazienek, zaś te mające zaokrąglone rogi sprawdzą się w delikatniejszych aranżacjach np. w stylu prowansalskim, romantycznym, country, retro. Poza designem samej obudowy warto zwrócić uwagę na kształt przycisku czy przycisków w przypadku dwufunkcyjnego mechanizmu – mogą być kwadratowe, prostokątne lub okrągłe, przy czym jeden z nich jest zawsze większy, dla przepływu wody 6-litrowego, a drugi mniejszy, dla 3-litrowego spłukiwania.

Przyciski spłukujące - materiał wykonania

Tradycyjnie przyciski spłukujące wykonane są z plastiku w kolorze białym czy chromie, ale w ostatnich latach producenci zaczęli stawiać także na bardziej szlachetne materiały. Wysokiej klasy przyciski wykonane są np. ze szkła w kolorze białym, transparentnym czy czarnym.

Oferta przycisków spłukujących

Posiadamy bogatą ofertę przycisków spłukujących – tradycyjnych, bezdotykowych, szklanych, w kolorach białym, chrom, czarnym macie, o różnych kształtach zabudowy i samych przycisków. Wszystkie wykonane z precyzją, eleganckie i gustowne, o ponadczasowym designie, a także wytrzymałe i praktyczne, z dwoma funkcjami spłukiwania.