Przyciski spłukujące chrom

Przyciski spłukujące chrom to bardzo tradycyjne i niezawodne modele, które występują też w połączeniu z białymi czy czarnymi elementami. Dzięki tej rozpiętości kolorystycznej oraz różnym kształtom zarówno zabudowy, jak i samych przycisków, chromowane przyciski są uniwersalne i można dopasować je do każdej aranżacji łazienki.

Aktywne filtry

Do czego pasują przyciski spłukujące chromowane?

Chrom kojarzy się z kolorem srebrnym i wysokim połyskiem, ale przyciski mogą być też łączone z bielą lub czernią. Dopasowanie przycisku do aranżacji zależy właśnie od wyboru koloru – sam chrom z satyną pasuje do klasycznych aranżacji, czarny z chromem jest idealny do bardziej eleganckich, nowoczesnych czy industrialnych, a biały z chromem, przykładowo, do aranżacji w stylu romantycznym, prowansalskim oraz skandynawskim. Ponadto wiele zależy od kształtu przycisku. Prostokątne obudowy z prostymi kątami i przyciskami w kształcie prostokąta lub kwadratu pasują do loftowych, surowych aranżacji, zaś te o zaokrąglonych rogach i okrągłych przyciskach do tych bardziej subtelnych.

Jak dobrać przycisk spłukujący do łazienki?

Zacznij od sprawdzenia, czy wielkość przycisku pasuje do stelaża podtynkowego WC, bo stelaże mają różny zakres parametrów, jakie mogą przyjmować zamontowane przyciski. Następnie zastanów się nad wyborem materiału – w tym przypadku przycisku spłukujący chrom z tworzywa sztucznego ma szerokie zastosowanie, bo pasuje do wielu aranżacji łazienkowych. Jeśli nie wiesz, czy szklany przycisk będzie dobrze wyglądać w designie Twojej łazienki, nie ryzykuj, tylko wybierz sprawdzone tworzywo sztuczne wysokiej jakości. Kolor i kształt dopasuj do indywidualnych preferencji, kierując się własnymi upodobaniami oraz designem pozostałych elementów łazienki. Przykładowo do zaokrąglonej miski WC dobierz podobny przycisk, zaś do ceramiki o kwadratowych lub prostokątnych kształtach dopasuj przycisk o podobnej linii. Zauważ, że dostępne są przyciski jednofunkcyjne z tylko jedną możliwości spłukiwania wody oraz dwufunkcyjne umożliwiające spłukiwanie mniejszej i większej ilości wody. Zdecydowanie polecamy tę drugą opcję, jako bardziej oszczędną i ekologiczną.

Inne rodzaje przycisków spłukujących

Poza przyciskiem spłukujących chrom – jednolitym kolorystycznie, czy tylko z elementami w chromie – występują także inne kolory i faktury, jak czarny mat, połyskująca oraz matowa biel. Przyciski są najczęściej kwadratowe, prostokątne, okrągłe na obudowie kwadratowej czy prostokątnej z prostymi lub zaokrąglonymi rogami. Wyróżnia się przyciski tradycyjne i bezdotykowe, gdzie mechanizm uruchamiany jest na podczerwień.

Przycisk spłukujący – w zestawie czy oddzielnie?

Przycisk spłukujący kupisz oddzielnie, by wymienić stary na stelażu podtynkowym czy dopasować go do zakupionych także oddzielnie stelażu, miski WC, deski sedesowej. W ofercie sklepu znajdziesz ponadto gotowe zestawy podtynkowe WC, gdzie właściwy przycisk pasujący estetycznie i parametrami do stelażu został dołączony do kompletu.