Przyciski spłukujące szklane

Tworzywo sztuczne to nie jedyny materiał, z którego można wykonać funkcjonalne, estetyczne i trwałe przyciski spłukujące. Producenci armatury, akcesoriów łazienkowych i elementów instalacji sanitarnej coraz częściej do wyrobu przycisków spłukujących wybierają również szlachetne materiały, jak np. szkło.

Szklane czy z tworzywa sztucznego?

Przyciski spłukujące szklane są bardzo eleganckie i gustowne. Dopasowane do szklanej zabudowy zestawu podtynkowego dodadzą wyrafinowania każdej łazience, a szczególnie tej utrzymanej w aranżacji nowoczesnej czy loftowej. Szkło pięknie odbija światło, doskonale wygląda także w wersji matowej, np. czarnej. Przyciski wykonane z hartowanego szkła są solidne i trwałe, wystarczy odpowiednio o nie dbać. Należy czyścić je delikatnymi szmatkami i z użyciem łagodnych detergentów. Szklane przyciski polecane są osobom szukającym najwyższej klasy rozwiązań o oryginalnej estetyce. Jeśli jednak Twoja łazienka nie ma wielu szklanych elementów, cechuje się designem bardziej subtelnym czy romantycznym, to możesz wybrać przyciski z tworzywa sztucznego. Tego typu modele są solidne, trwałe, a także wyglądają bardzo estetycznie, zwłaszcza w eleganckiej czerni czy klasycznej bieli.

Tradycyjne czy bezdotykowe?

Szklany przycisk spłukujący oferowany jest w wersji z mechanizmem manualnym lub bezdotykowym. Tradycyjne przyciski uruchamiane są poprzez naciśnięcie ich dłonią. Bezdotykowe działają natomiast na podczerwień, która wykrywa ruch i uruchamia spłukiwanie. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, zwłaszcza dla dzieci lub osób starszych. Bezdotykowe przyciski wyróżniają się dużą higienicznością, dlatego montuje się je często w lokalach usługowych, gastronomicznych, noclegowych, gdzie pojawia się wielu gości. Bezdotykowy mechanizm jest innowacyjny i w połączeniu ze szkłem będzie stanowić bardzo nowoczesny przycisk spłukujący.

Jak dobrać szklany przycisk spłukujący do łazienki?

Przycisk spłukujący powinien pasować do miski WC. Do owalnych kształtów wybierz obudowę o zaokrąglonych rantach i z okrągłymi przyciskami, a do bardziej kanciastych brył – proste kąty i kwadratowe lub prostokątne kształty. Spójrz także szerzej na pozostałe meble i elementy, czyli brodziki, wanny i umywalki, tak aby całość aranżacji była spójna. Zdecyduj się na kolor, który dominuje w łazience, np. klasyczną biel czy połyskujący chrom, albo postaw na kontrast – czarne dodatki do białej ceramiki.

Szklane przyciski spłukujące – w zestawie czy oddzielnie?

Szklany przycisk spłukujący kupisz osobno, najlepiej dokonać zamówienia po wyborze właściwego stelażu podtynkowego, miski WC i deski sedesowej. Możesz także zdecydować się na zestaw podtynkowy zawierający wszystkie te elementy, by zyskać pewność, że są dobrze dopasowane. Przycisk to jedna z części zestawu podtynkowego, którą da się wymienić w dowolnym momencie – podobnie jak deskę sedesową.