Przyciski spłukujące tradycyjne

Przyciski spłukujące tradycyjne to najbardziej popularne modele działające manualnie. Aby uruchomić spłuczkę, trzeba nacisnąć przycisk dłonią. Alternatywą dla tego typu przycisków są innowacyjne wersje bezdotykowe.

Aktywne filtry

Tradycyjne czy bezdotykowe?

Tradycyjny przycisk spłukujący działa manualnie, pod wpływem nacisku uruchamia się spłuczka. To mechanizm standardowo montowany w przyciskach, dlatego oferta tego rodzaju modeli jest bardzo szeroka. Z kolei bezdotykowe przyciski wykorzystują podczerwień - uruchamiają się w momencie wykrycia ruchu. Tradycyjny przycisk działa bez zarzutu i wykazuje się małą awaryjnością, jeśli tylko jest wykonany z dobrej jakości materiałów i z odpowiednią precyzją. W prywatnym domu i mieszkaniu, a także kameralnym biurze, gdzie nie ma wielu gości z zewnątrz, w zupełności wystarczy zamontowanie przycisku spłukującego z manualnym mechanizmem. Ewentualnie zalecane jest rozważenie wyboru wersji bezdotykowej, szczególnie wtedy, gdy z przycisku często korzystają dzieci, osoby starsze i o ograniczonej mobilności. Nie da się ukryć, że taka opcja jest bardziej higieniczna, bo nie dotyka się przycisku, dlatego często wybierają ją przedsiębiorcy - tego rodzaju modele są montowane w biurach, restauracjach, hotelach, etc.

Szklane czy z tworzywa sztucznego?

Na rynku dostępne są przyciski spłukujące tradycyjne wykonane z tworzywa sztucznego lub szkła. Tworzywo sztuczne to standardowy materiał na przyciski, który sprawdza się od lat w różnego rodzaju łazienkach. Szklane przyciski to natomiast rozwiązanie bardziej nowoczesne, eleganckie i stylowe.

Jak dobrać przycisk spłukujący tradycyjny do łazienki?

Wybór mechanizmu uruchomienia spłukiwania oraz materiału wykonania to jedna z wielu kwestii do rozważenia przed zakupem przycisku spłukującego. Pod względem funkcjonalności, sprawdź, czy przycisk ma dwa tryby spłukiwania. To o wiele bardziej oszczędna i ekologiczna wersja niż jeden przycisk uruchamiający spłukiwanie nawet 6 litrów wody na raz. Istnieją też opcje start/stop, w których ponowne naciśnięcie przycisku hamuje przepływ wody, co umożliwia kontrolowanie jej zużycia. Przycisk dopasuj do pozostałych elementów i mebli w łazience oraz dominujących kolorów i designu pomieszczenia. Kształty o prostych rogach – prostokątne obudowy z prostokątnymi lub kwadratowymi przyciskami na nich, w matowej czerni lub chromie polecane są do industrialnych, nowoczesnych, minimalistycznie eleganckich łazienek. Obudowy z zaokrąglonymi rogami i okrągłymi przyciskami wyglądają świetnie w pomieszczeniach z ceramiką w owalnych kształtach i o łagodnych krawędziach, utrzymanych w stylu subtelnym, romantycznym, retro, country.