Wieszaki łazienkowe

Wieszaki do łazienki to niewielki, ale bardzo praktyczny i przydatny element łazienki, który może być także stylowy, dopełniając aranżacji łazienki. Najbardziej popularne są wieszaki wiszące, mocowane na ścianie. Ich zaletą jest możliwość montażu w dowolnym miejscu, bez zajmowania dużej ilości miejsca w łazience. Sprawdzają się zatem w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni. Na wieszakach ściennych można powiesić ręczniki, szlafroki, piżamy, ale także mogą służyć jako uchwyt na suszarkę, lokówkę. Niektóre modele mają dodatkowo półeczkę przydatną na kosmetyki czy przybory pielęgnacyjne.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 49,00 zł - 1 120,00 zł

Wykończenie

Wykończenie

Aktywne filtry

Jak dobrać wieszak ścienny?

Wieszak do łazienki powinien być dopasowany do pozostałych urządzeń i elementów w aranżacji przestrzeni. W nowoczesnych i klasycznych łazienkach najlepiej będą wyglądać proste modele o geometrycznych kształtach w kolorze uniwersalnego chromu. W bardziej loftowych aranżacjach sprawdzą się masywniejsze, stylowe wieszaki w kolorze złotym. Ozdobne wieszaki okrągłe przypominające kłódkę do drzwi to świetny model do wnętrz retro lub glamour – tu także sprawdzi się kolor miedziany, złoty lub wieszaki z dodatkiem kryształków. Poza aspektem estetycznym, należy oczywiście zwrócić uwagę na to, czy wieszak zmieści się w danej przestrzeni, tak by móc wygodnie z niego korzystać i by nie kolidował z resztą elementów łazienki.

Gdzie umieścić wieszak łazienkowy?

Umieszczenie w łazience wieszaka zależy od potrzeb, aranżacji przestrzeni i liczby domowników. Z pewnością przyda się uchwyt niedaleko umywalki, a także wanny lub kabiny prysznicowe. Jeśli w domu mieszka kilka osób i na co dzień używanych jest wiele ręczników, szlafroków czy piżam, to potrzebnych będzie kilka wieszaków, w tym co najmniej jeden większy i dłuższy. Zwróć też uwagę na wysokość zamontowania wieszaka, tak by wygodnie można było sięgnąć po ręcznik. Dla dzieci trzeba zamontować mały wieszak w zasięgu ich dłoni. W małych łazienkach dobrym patentem jest montowanie wieszaków we wnękach, bardzo blisko wanny, na niewielkiej nawet przestrzeni między umywalką a ścianą lub kabiną czy na drzwiach, tak by maksymalnie wykorzystać przestrzeń.

Kolorystyka wieszaków do łazienek

W naszej ofercie są wieszaki do łazienek złote, pasujące do bardzo eleganckich, stylowych, loftowych, retro wnętrz oraz klasyczne chromowane, które mają uniwersalne zastosowanie. Ponadto niektóre wieszaki wyróżniają się ozdobnymi kryształkami Swarovskiego.

Rodzaje wieszaków do łazienek

Wieszaki ścienne mogą być przeznaczone do wieszania ręczników lub szlafroków czy ubrań. Te na ręczniki są większe – najczęściej podłużne, dość długie około 50-60 cm i czasem szerokie, tak by swobodnie zmieścić na nich nawet duży ręcznik kąpielowy. Na mniejsze ręczniki sprawdzą się także wieszaki w formie pierścienia. Ciekawym rozwiązaniem są wieszaki obrotowe, bardzo funkcjonalne, oraz wieszaki z dodatkową półeczką na kosmetyki. Wieszaki do łazienek na szlafroki zwyczajowo są pojedyncze, mniejsze, bo wystarczy na nich zawiesić szlafrok za pętelkę.