Wieszaki na szlafrok

Wieszaki na szlafroki mimo niewielkich rozmiarów, są wręcz niezbędnym elementem aranżacji łazienki. Co więcej, mogą pełnić nie tylko funkcję praktyczną, ale także stanowić wysoce estetyczny dodatek do wnętrza, idealnie komponując się z jego charakterem i stylem. Najbardziej powszechnie stosowane są wieszaki na szlafroki wiszące, montowane na ścianie. Można je umieścić gdziekolwiek się zechce, a nawet w małej łazience znajdzie się na nie kawałek wolnej ściany. Nie zabierają wiele przestrzeni użytkowej i świetnie spełniają swoje zadania.

Jak dobrać wieszak ścienny?

Wieszaki łazienkowe na szlafroki powinny pasować designem do pozostałych elementów łazienki, jak urządzenia, ceramika, meble, oraz do aranżacji wnętrza, użytych kolorów na ścianach czy podłodze. Dzięki temu całość przestrzeni będzie harmonijna i dopracowana w najmniejszym szczególe. W przypadku estetyki wieszaka, zwracaj uwagę na jego kolor, masywność konstrukcji, formę, ewentualnie dodatkowe ozdoby. Pod względem praktycznym, wybieraj wieszaki, które wpasują się w wolną przestrzeń, nie kolidując z pozostałymi elementami w łazience. Na szlafroki wybiera się zazwyczaj wieszaki pojedyncze lub podwójne z haczykami do góry, na których można umieścić pętelkę do zawieszania ubrania. Na mniejsze szlafroki lub piżamy sprawdzić się może też wieszak w kształcie pierścienia, na który zarzuca się ubranie.

Gdzie umieścić wieszak łazienkowy?

Wieszak łazienkowy na szlafroki może być umieszczony blisko strefy kąpielowej, np. koło prysznica czy wanny, za wieszakiem na ręczniki. Po sięgnięciu po ręcznik, w tym samym miejscu można zarzucić na siebie szlafrok lub piżamę. Jeśli domownicy mają w zwyczaju ubieranie się w innej części łazienki, np. bliżej wyjścia, szafek, koło lustra, to tam warto zawiesić wieszak na szlafroki. Konkretne miejsce należy zatem od zwyczajów domowników, wielkości łazienki i jej aranżacji. W większych łazienkach, z których korzysta kilka osób, koniecznie umieść co najmniej dwa lub trzy wieszaki podwójne lub kilka pojedynczych, tak by każdy miał miejsce na swój szlafrok i piżamę.

Kolorystyka i design wieszaków na szlafroki

W naszejofercie dostępne są różnego koloru i kształtu wieszaki łazienkowe na szlafroki. Złote wieszaki o masywnym kształcie, prostym designie pasują do łazienek industrialnych, minimalistycznych, ale utrzymanych w wyrazistych barwach jak złoto, miedź, czerń, czerwień. Bardziej finezyjne w designie, z dodatkiem także ozdób jak np. kryształki Swarovskiego to propozycja dla odważnych, lubiących luksus i przepych w łazience lub mających aranżacji bardzo glamour, retro. Z kolei wieszak na szlafroki w odcieniu chrom mają bardzo szerokie zastosowanie – wpasują się w aranżację klasyczne, romantyczne, minimalistyczne, prowansalskie, skandynawskie, retro, o ile będą mieć prosty design i lekką konstrukcję. Bardziej masywne i oryginalne formy mogą też pasować do łazienek nowoczesnych lub loftowych z wieloma elementami w szkle, metalu i kolorystyka białą lub kontrastem czerni i bieli.