Nawilżacze powietrza

Suche powietrze może nie tylko podrażniać twoją skórę, ale nawet wywoływać ból gardła, pogarszać kaszel i wpływać na obniżenie odporności, szczególnie u dzieci i osób cierpiących na alergię. Ten problem można jednak łatwo rozwiązać sięgając po nawilżacze powietrza do domu. Oczywiście można rozłożyć ręcznik np. na grzejniku, ale nie jest to rozwiązanie ani higieniczne ani estetyczne. O wiele lepszym pomysłem są nawilżacze powietrza na kaloryfery oraz inne produkty, które pomogą ci zwiększyć wilgotność powietrza w domu. Obejrzyj dostępne produkty i przekonaj się, że często proste i uniwersalne sposoby są najlepsze.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 27,00 zł - 75,00 zł

Dostępność

Dostępność

Aktywne filtry

Nawilżacze powietrza do domu – kiedy warto się nimi zainteresować?

Suche powietrze jest przyczyną wielu problemów z układem oddechowych i ze snem, nie wspominając o elektryzujących się włosach czy zaczerwienionych oczach. Za wilgotność powietrza odpowiada wiele czynników – nie bez znaczenia jest rodzaj ogrzewania, a nawet twoje miejsce zamieszkania. Nawilżacze powietrza do domu muszą odpowiadać twojemu zapotrzebowaniu, dlatego istotny jest rozmiar zbiornika i wydajność. Tego rodzaju produkty są niezbędne szczególnie zimą, gdzie z powodu pracującego grzejnika dochodzi do przesuszenia powietrza – optymalnie powinno ono charakteryzować się wilgotnością w zakresie od 40% do 60%. Jak sprawdzić, czy parametry powietrza są prawidłowe? Najlepiej zainwestować w niewielką, domową stację pogodą lub inne urządzenie z czujnikiem.

Nawilżacze powietrza – sklep z wieloma rodzajami produktów

Wiesz już, kiedy niezbędne są nawilżacze powietrza. Sklep, w którym będziesz poszukiwać najlepszego urządzenia, może dysponować wieloma rodzajami. Czym się różnią? Popularne są nawilżacze powietrza ultradźwiękowe, które stosują ultradźwięki do rozbijania cząsteczek wody, przekształcając je w mgiełkę. Są niesłyszalne, jednak wydzielana przez nie mgiełka może zawierać różne drobnoustroje i bakterie. Innym rodzajem są nawilżacze powietrza ewaporacyjne, które wykorzystują naturalne odparowywanie wody. Są wyposażone w wiatrak, który powoduje przepływ powietrza przez filtr zanurzony w wodzie. Minusem jest konieczność wymiany filtrów nawet co 2-3 miesiące. Nawilżacze parowe to modele, w których woda zostaje podgrzana do wrzenia, zabijając bakterie.

Nawilżacze powietrza na kaloryfer – doskonałe pod wieloma względami

Nie chcesz inwestować w elektroniczne urządzenia? Sięgnij po nawilżacze powietrza na kaloryfery określane także jako nawilżacze ceramiczne. Są one z pewnością o wiele mniej kosztowne od swoich alternatyw, ponieważ nie zużywają prądu, nie mają elementów wymiennych i można je także wypełniać zwykłą wodą kranową. Nawilżacze powietrza na kaloryfer zachwycają stylowym, ponadczasowym wyglądem, dlatego pełnią nie tylko funkcje praktyczne, ale także rolę elementów dekoracyjnych, Można je bez trudu zawiesić w każdym wnętrzu, w którym znajduje się grzejnik – w sypialni, salonie, a nawet w łazience, gdy zajdzie taka potrzeba. Są najlepsze w sytuacji, gdy wilgotność powietrza spada nieznacznie poniżej normy – jeśli jest nawet dwukrotnie niższa, warto pomyśleć o zwiększeniu liczby produktów lub dołożeniu urządzenia elektronicznego.

Do czego wykorzystasz nawilżacze powietrza na kaloryfery?

Jeśli masz ochotę zrelaksować się po powrocie do domu lub poprawić jakość swojego snu, najlepsze będą nawilżacze powietrza. Sklep wraz z ich ofertą posiada liczne olejki do aromaterapii, które wystarczy wkropić do wody, by cudowny, odprężający zapach przeniknął wszystkie pomieszczenia. Nie musisz dodawać go zbyt wiele – często wystarczy zaledwie 3-5 kropel, by w pełni się zrelaksować lub pobudzić, gdyż olejki mają bardzo odmienne działanie. Aromaterapia z pewnością pomoże ci uzyskać korzystne efekty dla twojego nastroju, procesów poznawczych, a nawet ogólnego zdrowia, jeśli z uwagą dobierzesz zapach.

Jak widać, nawilżacze powietrza na kaloryfery to wyjątkowe produkty, które są uniwersalne i pomogą nie tylko przy problemie suchego powietrza, ale dostarczą wyjątkowych wrażeń estetycznych oraz zapachowych. Zapraszamy do poznania naszej pełnej oferty!