Palniki gazowe

W naszej ofercie znajdziesz liczne palniki gazowe, które są doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto potrzebuje źródła ognia w różnych miejscach i sytuacjach. Dostępne modele są lekkie, poręczne i można zabrać je ze sobą w podróż, dzięki czemu wykorzystasz je np. do klejenia na gorąco, podgrzewania elementów metalowych oraz do lutowania. Obejrzyj palniki gazowe do spawania, turystyczne i inne produkty, które sprawdzą się nawet w kuchni czy przy pracach artystycznych do opalania drewna.

Aktywne filtry

Palniki gazowe do spawania – niezbędne podczas prac produkcyjnych, montażowych

Palnik gazowy jest niezbędny podczas pracy z urządzeniem spawalniczym. Tego rodzaju produkty pracują na różnego rodzaju gazach, dlatego wyróżnia się:

  • Palniki inżektorowe – wtłaczają tlen pod wpływem ciśnienia, co doprowadza do zasysania gazu palnego do komory mieszania.
  • Palniki bezinżektorowe – przekazują gazy do palika pod tym samym ciśnieniem.

Palniki gazowe do spawania dzielą się także na palniki acetylenowo-tlenowe, propanowo-tlenowe oraz propanowo-powietrzne. Pierwsze z nich są często stosowane np. do rozdzielania metali o właściwościach niskostopowych i niskowęglowych, a także do spawania stali, żeliwa, aluminium, mosiądzu, miedzi czy brązu. Znajdują zastosowanie także w lutowaniu, podgrzewaniu i opalaniu. Palniki gazowe propanowo-tlenowe są używane głównie do cięcia oraz spawania metali kolorowych. Ostatni rodzaj produktu stosuje się zwykle w pracach dekarskich, kamieniarskich i przydomowych pracach ogrodniczych.

Palniki gazowe turystyczne – bądź gotowy na wyprawę

Często podróżujesz i potrzebujesz odpowiedniego wyposażenia na wyprawy trekkingowe, samochodowe, rowerowe, a może na biwak? Palniki gazowe turystyczne to must have każdego turysty. Są niewielkie, lekkie, poręczne i bezpieczne, dzięki czemu zdadzą egzamin w każdej sytuacji. Po złożeniu nie zajmują zbyt wiele miejsca, dając ci możliwość przygotowania pełnowartościowego, pysznego posiłku w warunkach polowych. Tego rodzaju palniki gazowe mogą być nabijane bądź nakręcane na kartusz gazowy – model warto dopasować do swoich potrzeb. Przed wyborem produktu z naszej oferty warto sprawdzić czas spalania, wydajność oraz zawartość zestawu. Palniki gazowe turystyczne są zawsze odporne na korozję i uszkodzenia, łatwe w transporcie i posłużą ci przez wiele sezonów.

Palniki gazowe – inne zastosowania

Palnik gazowy może być nawet wykorzystany do cięcia stali – sprzęt radzi sobie ze stalą nawet o grubości 20 mm, w zależności od możliwości wybranego modelu. Urządzenia do cięcia metalu są dostępne w wielu rozmiarach i wyposażone w odmienne komponenty, aby z łatwością dopasować je do planowanych prac. Palniki gazowe są także wykorzystywane do lutowania twardego i miękkiego, wyróżniając się solidną konstrukcją, gwarantującą wysoką trwałość oraz komfort pracy, na jaki zasługujesz. Niewielkie urządzenia do lutowania miękkiego będą doskonałe do łączenia elementów ze stali i metali kolorowych.

Najbardziej uniwersalne są z pewnością palniki gazowe acetylenowo-tlenowe oraz propanowo-tlenowe. Sięgnij po nie, jeśli planujesz wykorzystać je do odmiennych zastosowań. Jeśli szukasz wybranego modelu lub typu produktu, zapraszamy do obejrzenia pełnej oferty lub kontaktu z naszym działem obsługi.