Węże do gazu

W ofercie naszego sklepu znajdziesz przewody i węże do gazu, które są przeznaczone głównie do przesyłu gazu propan butan. To modele najwyższej jakości wykonane m.in. ze specjalistycznej gumy NBR z kordem tekstylnym lub wzmocnione oplotem oraz elastyczne przewody gazowe metalowe umieszczone w elastycznym przeplocie. Wszystkie węże do butli gazowych są dostosowane swoją konstrukcją do konkretnych przeznaczeń – można z ich pomocą podłączyć kuchenkę gazową, przepływowe ogrzewacze wody, płyty gazowe, grille ogrodowe oraz palniki. Zapraszamy do poznania naszego asortymentu i wyboru modelu, który spełnia wszystkie twoje potrzeby.

Normy, które powinny spełniać węże do gazu

Bezpieczne działanie urządzeń zasilanych gazem zależy od tego, czy wszystkie elementy są sprawne. Jednym z nich są właśnie węże do gazu, które należy kontrolować i w razie potrzeby wymienić na nowe. Praca z gazem zawsze niesie pewne ryzyko, dlatego produkty dostępne w naszym sklepie spełniają normę jakościową PN-EN 14800 zgodnie z procedurą 1 lub 3, dlatego są dopuszczone do użytkowania. Produkty oznaczone zgodnie z procedurą 1 mogą być stosowane wszędzie, nawet w miejscach narażonych na działanie ognia, a z procedują 3 powinny być używane z dala od ognia.

Wąż do gazu z butli musi być dostosowany do rodzaju gazu, gdyż każdy posiada swoje specyficzne właściwości, szczególnie ważna jest przenikalność przez ściankę. Jeśli zostanie zamocowany nieprawidłowy przewód, może być nieszczelny, ulec szybciej korozji lub pęknąć, narażając cię na niebezpieczeństwo. Jeśli nie masz pewności, który wąż do gazu z butli będzie odpowiedni, zawsze możesz skontaktować się z naszym działem obsługi.

Jak wybrać węże do gazu – dodatkowe wskazówki

Zanim złożysz zamówienie, zastanów się nad tym, jaka powinna być długość przewodu. Węże do butli gazowych nie powinny być samodzielnie modyfikowane, skracane, by pasowały do instalacji – polecamy wybrać taki produkt, który w 100% spełnia twoje oczekiwania. Ważne jest także dopasowanie odpowiedniej sztywności – jak wspominaliśmy, w naszej ofercie znajdziesz modele elastyczne i sztywne. Jeśli drugie z nich zaczną być zginane, ulegną po prostu zniszczeniu poprzez rozszczelnienie lub pęknięcie. Wąż do gazu z butli może być zakończony końcówką prostą oraz kolankową. Wybór produktu zależy od budowy instalacji i dostępnego miejsca – drugi produkt zajmuje go więcej. W naszym asortymencie znajdziesz także przewody dedykowane do palników zakończone różnymi gwintami. Tego typu węże do gazu mogą posiadać od razu reduktor, znajdując zastosowanie w zasilaniu palników spawalniczych, lutowniczych, piecyków, kuchenek oraz innych urządzeń grzewczych.

Węże do butli gazowych oraz innych urządzeń grzewczych w naszym sklepie wyróżniają się wysoką odpornością na starzenie, ścieranie oraz warunki atmosferyczne, by zapewnić ci komfortową pracę. Są dostępne w wielu długościach, wersjach, od cenionych producentów – zapraszamy do obejrzenia pełnej oferty i wyboru modelu, który posłuży przez wiele lat pracy.