Lutownice

Lutownice to sprzęt dedykowany dla amatorów oraz profesjonalistów – wysokiej jakości produkt dopasowany do potrzeb to gwarancja dobrze wykonanej pracy. Jeśli poszukujesz urządzenia dla siebie, koniecznie obejrzyj modele dostępne w naszym asortymencie. Profesjonalne lutownice pomogą ci w łączeniu różnych metalowych elementów za pomocą spoiwa, którego temperatura topnienia jest niższa od temperatury ich topienia. Urządzenia są najczęściej wykorzystywane w elektronice i elektryce, ale mogą znaleźć szerokie zastosowanie np. w modelarstwie lub naprawie i wykonywaniu biżuterii.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 76,00 zł - 105,00 zł

Dostępność

Dostępność

Aktywne filtry

Lutownice oporowe z wymiennymi grotami

Lutownice oporowe są określane także jako lutownice grzałkowe. W tego rodzaju urządzeniach główną rolę pełni metalowy grot, który jest podgrzewany grzałką elektryczną. Te urządzenia pracują szybko, przekazując ciepło w sposób uporządkowany. Grot może być niewielki bądź masywny – jeśli tak jest, lutownica zyskuje miano kolbowej. Kiedy wykorzystasz ten typ urządzeń? Lutownice oporowe są doskonałe do lutowania małych podzespołów elektronicznych, elementów powlekanych. Dzięki temu, że posiadają wymienne groty o różnorodnych kształtach, znajdują zastosowanie w wielu pracach. Warto jedynie pamiętać, że takie lutownice nie mają możliwości regulacji temperatury ani jej ustabilizowania.

Lutownice elektryczne – transformatorowe i inne modele zasilane stacjonarnie

Profesjonalne lutownice są często zasilane siecią, co jest wygodnym rozwiązaniem pozwalającym wykorzystać wiele technik lutowania. Wspomniane wcześniej modele oporowe należą do elektronarzędzi – nie są to jedyne modele korzystające z energii elektrycznej. W naszej ofercie znajdziesz także lutownice transformatorowe, które są najlepsze do lutowania kabli i innych elementów o dużej powierzchni. Są szybkie i wyróżniają się dużą mocą nagrzewania. W odróżnieniu od modelu oporowego, takie lutownice elektryczne nie są zbyt precyzyjne.

Lutownice – sklep z bogatym asortymentem

W naszej ofercie znajdziesz bardzo różnorodne lutownice. Sklep oferuje nie tylko wspomniane już modele elektryczne, oporowe, ale także inne wyposażenie dedykowane dla amatorów, jak i profesjonalistów. Jeśli nie mogą zostać zastosowane lutownice elektryczne, wykorzystaj model gazowy. Nie wymaga one podłączenia do gniazdka, dlatego doskonale sprawdzi się w terenie. Omawiając rodzaje urządzeń, warto wspomnieć o lutownicy hot air, która do pracy wykorzystuje gorące powietrze. Można zastosować ją do lutowania niewielkich elementów SMD. Najbardziej zaawansowane modele to stacje lutownicze. Są one wyposażone w zaawansowaną elektronikę, dbającą o utrzymanie odpowiedniej temperatury grotu.

Profesjonalne lutownice – jakie parametry są kluczowe?

Gdy przejrzysz dostępną ofertę produktów, z pewnością zwrócisz uwagę na to, że każde urządzenie charakteryzuje się inną mocą. Moc lutownicy powinna być dopasowana do rodzaju lutowanych elementów. Jeśli będą to grube kable, niezbędny jest model o mocy przynajmniej 100 W, a jeśli drobne części elektroniczne, wystarczy sprzęt o niewielkiej mocy. Ciekawym rozwiązaniem jest także przełącznik mocy, który pozwoli zmniejszyć lub zwiększyć moc zgodnie z twoimi potrzebami.

Innym istotnym parametrem jest temperatura pracy. Zależy ona od spoiwa, dlatego polecane są modele z jak największym zakresem regulacji temperatury. Jeśli jest dla ciebie ważny czas nagrzewania, najkrótszy oferują lutownice transformatorowe – wynosi on ok. 7-10 sekund.

Wiesz, gdzie będziesz wykorzystywać lutownicę? Jeśli planujesz pracować w domu lub w warsztacie, obejrzyj lutownice elektryczne, a jeśli planujesz stosować je w terenie, poszukaj modelu gazowego lub z możliwością działania na baterie.

Lutownice – sklep radzi, jak wybrać rodzaj grotu

Wybierając nowy model lutownicy, zwróć uwagę na rodzaj i wielkość grotu – musi być dostosowany do prac, które planujesz wykonywać. Cieńszy jest odpowiedni do lutowania elektroniki, jednak mała grubość skraca żywotność. Groty różnią się także pod względem kształtu. Profesjonalne lutownice mogą posiadać grot stożkowy o lekko zaokrąglonej końcówce bądź grot wkrętakowy, wykorzystywany do montażu przewlekanego lub powierzchniowego. Grot z minifalą to specjalny rodzaj grotu cylindrycznego z końcówką ściętą pod kątem 45 stopni. Wspomniane produkty to tylko niewielka część modeli dostępnych w naszej sprzedaży. Zachęcamy do przejrzenia pełnej oferty i kontaktu, jeśli będziesz potrzebował dodatkowej pomocy.