Akcesoria do lutowania

Lutowanie wydaje się nieskomplikowaną czynnością wymagającą jedynie odpowiedniego urządzenia i spoiwa, jednak aby prawidłowo przeprowadzić wszystkie prace, niezbędne są akcesoria lutownicze, które znacząco podnoszą komfort wykonywanych czynności i jakość połączeń. Tworzenie spoin jest skomplikowanym procesem technicznym i organizacyjnym, dlatego wybierz najlepsze przybory do lutowania, by poczuć różnicę. Nasi specjaliści przygotowali dla ciebie tylko najlepsze produkty wiodących producentów, które są dedykowane zarówno do prostych prac, jak i bardziej skomplikowanych procesów.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 16,00 zł - 105,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Aktywne filtry

Jakie akcesoria do lutowania są niezbędne podczas pracy?

W naszym asortymencie znajdziesz bardzo różnorodne artykuły do lutowania. Przykładem może być odsysacz do cyny, który jest aluminiową pompką ssącą z końcówką do jej ekstrakcji podczas lutowania mikropołączeń. Można go obsługiwać jedną ręką, dlatego jest doskonały do wszelkich prac lutowniczych, gdy konieczne jest zebranie nadmiaru cyny. W codziennej pracy niezbędne są także zaciski montażowe, idealne podczas wszelkich precyzyjnych prac np. w modelarskie lub jubilerstwie. Tego rodzaju przybory do lutowania sprawdzą się wszędzie tam, gdzie brakuje tzw. „trzeciej ręki”. Można je regulować pod różnym kątem, dopasowując do swoich potrzeb. W codziennej pracy niezbędne są także czyściki do grotów ze specjalnej stali nierdzewnej umieszczone na podstawce oraz gąbki do czyszczenia i inne produkty, dzięki którym końcówka lutownicy będzie zawsze gotowa do użytku.

Popularne przybory do lutowania i ich przeznaczenie

Akcesoria lutownicze, które znajdziesz w naszej ofercie, to również groty wymienne do różnego rodzaju lutownic, dzięki którym wykonasz najbardziej precyzyjne prace. Nieraz przydadzą ci się groty ostre oraz specjalne grubsze modele. Do lutowania niezbędne są także topniki, które ułatwią lutowanie poprzez chemiczne oczyszczenie łączonych metali. Powszechnie używa się topników takich jak kalafonia, chlorek amonu, kwas solny, chlorek cynku i boraks, w zależności od spoinowanych powłok. Akcesoria do lutowania to również maty trudnopalne, które pozwolą wygodnie przygotować wszystkie elementy i ograniczyć możliwość zniszczenia powierzchni.

Przydatne akcesoria do lutowania

Co jeszcze będzie przydatne do lutowania? Z pewnością narzędzie do rozlutowywania, które pozwoli co na oddzielenie ciekłych lutowanych połączeń oraz pęsety próżniowe. Niezwykle funkcjonalny jest także filtr do stacji lutowniczej, który ochroni cię przed alergią i zatruciem, dzięki czyszczeniu powietrza z gęstych oparów powstających podczas pracy. Akcesoria lutownicze takie jak lico na szpulce lub na szpulce z podajnikiem, to rodzaj knota służącego także do odsysania cyny. Tygle z regulacją temperatury umożliwiają topienie lutów i topników, a uchwyty do płytek, które znajdziesz w asortymencie, umożliwią ci ich unieruchomienie, by sprawnie przeprowadzić lutowanie. Imadło może mieć nawet zestaw optyczny, doskonały do tworzenia naprawdę małych połączeń.

Wiesz już, które akcesoria do lutowania będzie niezbędne w twoim warsztacie? Zapraszamy do poznania naszej pełnej oferty, w tym lutownic, drutów do lutowania twardego, miękkiego lub kontaktu z nami – chętnie pomożemy w wyborze najbardziej potrzebnych przyborów.