Reduktory gazowe

W naszym sklepie oferujemy wysokiej jakości reduktory gazowe, które umożliwiają bezpieczne, sprawne i wygodne korzystanie z gazu. Dostępne modele różnią się ciśnieniem pracy, zużyciem materiału, mocą oraz innymi parametrami, dzięki czemu można dopasować je do wielu sprzętów. Zapraszamy do wyboru nowego reduktora, który będzie niezbędny do obniżenia ciśnienia gazu zgromadzonego w butli, które są stosowane nie tylko w gospodarstwach domowych, przemyśle, ale także w spawalnictwie.

Jak działają reduktory gazowe?

Reduktory gazowe są niezbędne we wszystkich instalacjach gazowych, które korzystają z butli z gazami technicznymi takimi jak dwutlenek węgla, acetylen, hel, argon, propan, propan-butan, jak i gazu ziemnego. Ich zadaniem jest obniżenie zbyt wysokiego ciśnienia do ciśnienia roboczego odpowiedniego dla zasilanego urządzenia, którym może być palnik, kuchenka turystyczna, podgrzewacz do wody przepływowy, piec gazowy oraz inne. Reduktor gazowy pozwala na bezpieczne spawanie i lutowanie przy wykorzystaniu palników gazowych, korzystanie z kuchenek zasilanych propan-butanem oraz zasilanie palników przemysłowych wielu znanych producentów. Pomimo tego, że każdy reduktor gazowy regulowany lub stały różni się, jego zasada działania jest identyczna – system przewodów o ograniczonym świetle sprawia, że gaz na króćcu niskiego ciśnienia jest już rozprężony. Skala zmniejszanego ciśnienia zależy już od mechanizmu sterującego urządzeniem – jest to najczęściej zawór.

Reduktor gazu regulowany czy stały – jakie są różnice?

Reduktor gazowy regulowany, jak i stały, pozwalają obniżyć ciśnienie do 37 mbar określane jako ciśnienie robocze. Jest ono właściwe m.in. do butli zasilających kuchenki gazowe i turystyczne. Reduktory gazu propan butan nie muszą posiadać możliwości regulowania, gdyż kuchenka pracuje na stałej wartości ciśnienia. Przy tego typu urządzeniach, nie ma jednak możliwości sprawdzenia ciśnienia oraz poprawności działania całej instalacji. Rozwiązaniem tego problemu mogą być reduktory gazowe propan-butan z manometrem, które pozwolą w szybki sposób sprawdzić szczelność instalacji gazowej.

Natomiast reduktor gazowy regulowany jest niezastąpiony w pracach technicznych – poszukaj takiego modelu w naszej ofercie, jeśli chcesz pracować z urządzeniami zasilanymi acetylen i innymi gazami technicznymi, gdzie z pomocą zaworu możesz wygodnie wyregulować ciśnienie.

Jakie ciśnienie jest wymagane do pracy w danym przypadku - reduktor gazowy regulowany

Jeśli chcesz prawidłowo wybrać reduktor gazu regulowany, powinieneś wiedzieć, na jakich ciśnieniach pracują urządzenia. Sprzęt turystyczny taki jak kuchenki, lodówki, ogrzewacze pracuje zazwyczaj na 30 mbar. Jeśli potrzebny ci produkt do zmniejszenia ciśnienia w butli przy kuchence gazowej, przepływowym podgrzewaczu wody, promienniku i ogrzewaczu, obejrzyj reduktory gazowe propan-butan umożliwiające zmniejszenie ciśnienia do 37 mbar. Warto mieć na uwadze, że starsze urządzenia takie jak kotły gazowe czy sprzęt turystyczny pracują na ciśnieniu 50 mbar. Reduktory gazowe wykorzystywane w palnikach ręcznych, dekarskich i nagrzewnicach gazowych muszą umożliwiać zmniejszenie ciśnienia do 0,5-4 bar.

Reduktory gazowe propan-butan oraz inne modele – najważniejsze parametry

W naszej ofercie znajdziesz różnorodne reduktory gazu propan butan oraz służące do redukcji ciśnienia innych gazów. Jeśli chcesz wybrać odpowiedni model, zwróć uwagę nie tylko na wspominane już ciśnienie, ale także zużycie gazu podawane w kg/h lub moc kW. Ważnych aspektem są zawsze zabezpieczenia. Każdy reduktor gazu regulowany lub stały spełnia odpowiednie normy, które są dodatkowo wspierane własnymi rozwiązaniami w zakresie środków bezpieczeństwa dostarczonymi przez producenta. Przykładem może być dwustopniowa redukcja stosowana w instalacjach domowych. Inne cechy użytkowe urządzeń także są ważne, jednak szczególnie przy bardziej skomplikowanych instalacjach. Reduktory gazu propan butan oraz innych gazów mogą być mocowane z zaworem wydmuchowym lub osią przepływu gazu.

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich dostępnych reduktorów gazu i wybrania modelu, który jest kompatybilny z posiadaną butlą gazową pod kątem przyłącza oraz wagi. Oferujemy pojedyncze elementy oraz zestawy składające się dodatkowo z węża. Jeśli nie jesteś pewien co wybrać, możesz skontaktować się z naszym działem obsługi.