Luty twarde

Chcesz skutecznie połączyć ze sobą metalowe elementy? Obejrzyj nasz asortyment, w którym znajdziesz nie tylko niezbędne narzędzia, ale także właściwe spoiwa, czyli luty twarde. Dostępne produkty możesz wykorzystać do zastosowań profesjonalnych, jak i hobbystycznie, łącząc elektronikę, biżuterię czy wykorzystując je w modelarstwie. Będą niezastąpioną pomocą w pracach elektrycznych i elektrotechnicznych, a wykonane spoiwa wyróżnią się odpornością na korozję i uszkodzenia. Dostępne produkty są dostosowane do lutowania danych materiałów, różnią się zastosowanymi stopami, grubością, kolorem i innymi parametrami. Poznaj naszą pełną ofertę i wybierz twardy lut, który pozwoli ci lutować powyżej temperatury topnienia 450 stopni C.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 52,00 zł - 75,00 zł

Dostępność

Dostępność

Twardy lut – kiedy będzie niezbędny

Nasi specjaliści przygotowali dla ciebie luty twarde, które występują często w otulinie topnikowej. Tak zwane topniki to niezbędne produkty, które rozpuszczają tlenki na powierzchni lutowanego metalu, zwiększając zdolność spoiwa do rozpływania się i precyzyjnego wnikania w szczeliny. Dodatkowo zabezpieczają one miejsce lutowania oraz lut przed utlenianiem. W naszym asortymencie znajdziesz także topniki w formie pasty, proszku i innych preparatów, które będą ci niezbędne podczas wykonywanych prac, jeśli używasz lutów beztopnikowych.

Twardy lut jest najlepszy do łączenia stali wolframowych, węglowych, molibdenowych, niklowych, chromowych, płytek z węglików spiekanych, a także spajania złota, srebra, miedzi, brązu i mosiądzu. Poza spoiwem i topnikiem niezbędny jest palnik acetylenowo-tlenowy, lutownica indukcyjna, propan butan bądź lampa lutownicza. Jeśli dbasz o swoje bezpieczeństwo, zawsze lutuj w pomieszczeniach z odpowiednią wentylacją.

Luty twarde – dostępne rodzaje i ich zastosowanie

Druty do lutowania twardego dzielą się na kilka rodzajów, które warto dopasować do swoich potrzeb. Podział wynika ze względu na składnik, który ma znaczący wpływ na właściwości spoiwa. W naszym asortymencie znajdziesz niezwykle uniwersalne luty srebrne oraz odporne na utlenianie w wysokiej temperaturze luty złote. Luty z paladynem są cenione za dobrą zwilżalność, a luty aluminiowe są przeznaczone do tworzenia spoin ze stopami aluminiowymi o wyższej temperaturze topnienia. Spoiwo fosforowe, miedziano-fosforowe, sprawdzi się podczas lutowania miedzi, mosiądzu oraz brązu. Luty twarde miedziane wykorzystasz do trwałego połączenia stali, niklu, a niklowe do stali nierdzewnej oraz jej stopów. W naszym asortymencie przygotowaliśmy również luty kobaltowe do lutowania twardych stopów kobaltu.

Wiesz już, które luty twarde będą niezbędne w twojej pracy? Jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się z naszą obsługą lub obejrzyj pełną ofertę – przygotowaliśmy także luty miękkie, dedykowane do innego rodzaju prac.