Luty miękkie

Potrzebujesz połączyć elementy metalowe w temperaturze nieprzekraczającej 450 stopni C? Najlepszą metodą będzie lutowanie miękkie, dzięki któremu spoisz układy elektroniczne, przewody elektryczne i blachy. Dzięki tej metodzie połączysz nawet elementy o małych naprężeniach w złączu i niewysokiej temperaturze pracy, wykonując odporne na korozję i uszkodzenia łączenia. Luty miękkie sprawdzą się także do uszczelniania blachy. Zapraszamy do obejrzenia naszej pełnej oferty i wyboru produktów, które umożliwią trwałe i precyzyjne połączenie stali, miedzi, cynku, mosiądzu oraz ich stopów.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 54,00 zł - 75,00 zł

Dostępność

Dostępność

Aktywne filtry

Wysokiej jakości luty miękkie wykorzystywane w elektronice

Spoiwo do lutowania miękkiego, jakie znajdziesz w naszym asortymencie, jest dostępne najczęściej w formie drutu, proszku, pałeczek, sztab, prętów, drutów bez topnika, drutów z topnikiem, płytek, past i zawsze jest zgodne z normą DIN EN 29453. Luty miękkie to spoiwa, w których skład wchodzi najczęściej kadm, cyna, bizmut, antymon i śladowe ilości innych metali. Oferujemy popularne druty do lutowania cynowo-ołowiane i cynowo-miedziane, które są powszechnie wykorzystywane w elektronice dzięki wysokiemu przewodzeniu. Cyna sprawdza się także przy lutowaniu miękkim rur miedzianych w instalacjach zimnej i ciepłej wody. Luty miękkie charakteryzują się nie tylko niską temperaturą topnienia, ale także dobrą plastycznością i niską twardością. Dzięki temu można je stosować przy materiałach wrażliwych na przegrzanie oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie.

Luty miękkie – dostępne także w formie płynu i proszku

Lut miękki do aluminium ze specjalnym topnikiem zawiera niekorozyjny topnik i jest dedykowany do lutowania aluminium z aluminium, stalą nierdzewną lub miedzią. Dzięki zastosowaniu niskiej temperatury lutowania, można nim zespalać cienkościenne elementy. Znajduje on swoje zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym oraz w klimatyzacji.

Wyjątkowymi produktami są także pasty do lutu miękkiego produkowane np. na bazie topnika, drobnoziarnistego proszku ze spoiw i środka wiążącego oraz płyny przeznaczone do lutowania miękkiego ocynkowanych blach stalowych, cynku tytanowego i technicznie czystego cynku. Pamiętaj o tym, że jeśli nie zdecydujesz się na model z topnikiem, konieczne będzie osobny zakup tego produktu.

Obejrzyj luty miękkie i inne produkty w naszym asortymencie

Dlaczego polecamy luty miękkie? W porównaniu do lutów twardych wykazują wyższą odporność na działanie wysokich temperatur, a także na uderzenia i rozciąganie. Ważne jest jednak odpowiednie dopasowanie produktu – jego formy, składu oraz rozmiaru, by prace mogły przebiegać szybko i bez zakłóceń. Jeśli nie jesteś pewien, który z lutów miękkich spełni twoje potrzeby, obejrzyj wszystkie druty do lutowania lub skontaktuj się z nami – nasi specjaliści z pewnością udzielą ci niezbędnych wskazówek.