Zawiasy do kabiny prysznicowej

Kabina prysznicowa przez długi czas kojarzyła się wyłącznie z małymi łazienkami, w których zabrakło wystarczająco dużo miejsca na montaż wanny. Jednak dostępne na rynku kabiny prysznicowe, które są wyjątkowo atrakcyjne wizualnie, a do tego ich różne wymiary i kształty pozwalają na stworzenie naprawdę luksusowej przestrzeni kąpielowej. Kabina prysznicowa może być zarówno miejscem szybkiego, odświeżającego prysznica, jak i dłuższej, relaksującej kąpieli po ciężkim dniu. Dodatkowo znaczna oszczędność wody to zdecydowany atut korzystania z natrysku. Jeśli chcesz podnieść komfort użytkowania, możesz zdecydować się na montaż siedziska w kabinie prysznicowej, które ułatwi dłuższe korzystanie z prysznica.

Jaką rolę odgrywają zawiasy do kabiny prysznicowej?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się niezwykle prosta. Zawiasy do kabiny prysznicowej mają ułatwić płynne otwieranie i zamykanie drzwi kabiny, a co za tym idzie - swobodne wejście oraz jej opuszczenie. Montując zawiasy do kabiny prysznicowej zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, że mają one być gwarancją bezpieczeństwa użytkownika. Należy wziąć pod uwagę fakt, że z kabiny mogą korzystać dzieci, osoby starsze lub niepełnosprawne, dla których gwarancja bezpieczeństwa powinna stanowić główne kryterium wyboru kabiny prysznicowej i wszelkich dodatków do niej. Zawiasy do kabiny prysznicowej powinny być przede wszystkim dostosowane do ciężaru, który mają utrzymać. Ich zadaniem jest utrzymanie mobilności szklanych drzwi. Mogą otwierać się do środka lub na zewnątrz. Częste otwieranie i zamykanie nie powinno stanowić dla nich obciążenia i wpływać na ich funkcje. 

Jakie zawiasy do kabiny prysznicowej wybrać?

Kupując kabinę prysznicową, musisz zdecydować, jaki typ otwierania drzwi odpowiada Twoim wymaganiom. Możesz wybrać kabinę z drzwiami przesuwnymi. Wówczas konieczny będzie zakup rolek do kabiny prysznicowej, które zapewnią wymaganą mobilność drzwi. To odpowiednie rozwiązanie do małej łazienki, gdy nie masz wystarczająco dużo miejsca, by swobodnie otwierać drzwi na zewnątrz. W kabinie z drzwiami przesuwnymi będziesz mieć nieco więcej zakamarków, w których mogą zbierać się niechciane zanieczyszczenia. Jeśli chcesz tego uniknąć, a przed wejściem do kabiny znajdzie się miejsce na otwarcie drzwi na zewnątrz - polecamy Ci właśnie takie rozwiązanie. Drzwi zamontowane na zawiasach wysokiej jakości utrzymają wymaganą mobilność na długo i będą gwarancją komfortu i bezpieczeństwa. Dodatkowym atutem będą zawiasy do kabiny prysznicowej wykorzystujące mechanizm różnych wysokości. Gdy bierzesz kąpiel, zawias obniża położenie drzwi, redukując ryzyko braku ich szczelności. Natomiast w momencie otwarcia drzwi kabiny następuje ich uniesienie. Dzięki temu unikniesz zarysowania posadzki w łazience.

Zawiasy do kabiny prysznicowej w roli estetycznej

O tym, że zawiasy do kabiny prysznicowej powinny spełniać przede wszystkim rolę praktyczną już powiedzieliśmy. Mają być trwałe i gwarantować bezpieczeństwo użytkowników. Jednak nie zapominajmy o walorach wizualnych wszystkich elementów wyposażenia łazienki - nawet tych najmniejszych! Zawiasy do kabiny prysznicowej powinny być w kolorze takim, jak jej profile. Dzięki temu nie będą wyróżniać się w pomieszczeniu, ale stanowić spójną całość ze stylem pomieszczenia. Jeśli decydujesz się na czarne dodatki i armaturę, to zawiasy i profile również mogą mieć taki właśnie kolor. Równie elegancko będą wyglądać zawiasy w kolorze złotym, jeśli w łazience znajdą się płytki z imitacją marmuru i złotymi żyłowaniami. Profile i zawiasy chromowane także mogą prezentować się gustownie, gdy dobierzemy do nich inne elementy wyposażenia łazienki.