Zestawy podtynkowe

Zestawy podtynkowe WC wyróżniają się estetycznym i schludnym wyglądem, bo instalacja sanitarna, włącznie ze spłuczką, jest schowana w ścianie, pod tynkiem. Solidny i wytrzymały stelaż podtynkowy utrzymuje miskę WC we właściwej pozycji, nawet przy dużych obciążeniach. W zestawie podtynkowym WC, poza stelażem i miską WC, znajdują się także deska sedesowa i funkcjonalny przycisk spłukujący.

Na co zwracać uwagę przy wyborze zestawów podtynkowych WC?

Jednym z głównych i najbardziej widocznych elementów zestawów podtynkowych WC są miski sedesowe. Należy je dobierać pod względem parametrów oraz do wielkości łazienki, a także dopasować designem do pozostałej ceramiki i aranżacji pomieszczenia. Obłe, delikatne kształty misek WC będą pasować do owalnych wanien i półokrągłych kabin prysznicowych w łazienkach utrzymanych w klasycznym, romantycznym, prowansalskim stylu. Z kolei bardziej geometryczne, minimalistyczne formy o wyraźnych krawędziach dobierz do kwadratowych, prostokątnych brodzików prysznicowych w łazienkach nowoczesnych, loftowych, industrialnych. Ponadto możesz zdecydować się na różne kolory zestawów podtynkowych (np. czarne czy białe) oraz na miski sedesowe z deskami sedesowymi wolnoopadającymi lub zwykłymi. Dla lepszego komfortu użytkowania i łatwości utrzymania w czystości polecane są miski bezkołnierzowe, na których nie gromadzi się wiele zarazków i bakterii, przez co są bardziej higieniczne.

Jak wybrać dobry zestaw podtynkowy WC?

Nie kieruj się jedynie estetyką przy wyborze dobrego zestawu podtynkowego WC – gdy już znajdziesz miskę WC pasującą do Twojej łazienki, zwróć uwagę na stelaż podtynkowy WC. To niewidoczny, ale bardzo istotny element kompletu. Jego wytrzymałość ma wpływ na trwałość, możliwe maksymalne obciążenie i żywotność całego zestawu podtynkowego WC. Dobre stelaże podtynkowe WC powinny wytrzymać do 400 kg obciążenia, a także mieć pionowe wzmocnienie. Stelaż montuje się do podłogi lub ściany, zależnie od potrzeb. W naszej ofercie znajdziesz również zestawy podtynkowe WC zabudowane szkłem hartowanym o dużej grubości, których montaż jest znacznie łatwiejszy niż stelaży ściennych. Można nim zastąpić stary WC kompakt, bez ingerencji w ścianę, a ponadto wytrzymałe szkło będzie się elegancko prezentowało. Dobrej jakości zestawy podtynkowe mają funkcję cichego napełniania zbiornika i zabezpieczenie przed cofaniem się wody. Bardzo nowoczesne rozwiązania oferują bezdotykowe przyciski spłukujące.

Gdzie zamontujesz zestawy podtynkowe WC?

Do jakich pomieszczeń i obiektów szczególnie nadają się zestawy podtynkowe WC? Przede wszystkim świetnie prezentują się w niewielkich łazienkach, bo to bardzo kompaktowe zestawy zajmujące mało miejsca w przestrzeni użytkowej - duża część instalacji jest wbudowana w ścianę. Można oczywiście wybrać je również do większych łazienek, dzięki czemu zyska się więcej miejsca na zamontowanie dużej wanny czy kabiny prysznicowej walk-in. Zestawy podtynkowe WC świetnie sprawdzą się w lokalach gastronomicznych, usługowych, noclegowych, bo są higieniczne, estetyczne i łatwe do utrzymania w czystości.

Czym jest stelaż podtynkowy?

Stelaż podtynkowy to konstrukcja ze spłuczką do WC, ukryta w ścianie i podtrzymująca miskę WC. Stanowi najważniejszy element zestawu podtynkowego, bo od jego wytrzymałości zależy żywotność instalacji sanitarnej, a także maksymalnego obciążenie miski WC. Do stelażu montuje się miskę WC oraz przycisk spłukujący, które można dokupić oddzielnie. Dzięki solidnemu stelażowi wisząca miska WC zawsze pozostaje we właściwej pozycji.

Jak wybrać dobry stelaż podtynkowy do WC?

W przypadku wyboru stelażu podtynkowego względy estetyczne nie mają znaczenia, bo konstrukcja będzie ukryta pod tynkiem. Istotny jest natomiast materiał, z którego wykonano stelaż, jego maksymalne dopuszczalne obciążenie, a także dodatkowe funkcje. Stelaże wykonane są zazwyczaj z trwałej stali. Dobrej jakości materiał wytrzyma do 400 kg obciążenia, szczególnie gdy ma dodatkowe pionowe wzmocnienie poprawiające jego stabilność. Stelaż podtynkowy sprzedawany jest razem ze zbiornikiem i mechanizmem regulującym napełnianie oraz spuszczanie wody. Dla wygody użytkowania warto wybrać stelaż z opcją cichego napełniania spłuczki, zwłaszcza do łazienek w małych mieszkaniach. Dzięki temu instalacja sanitarna nie będzie głośno pracować, co ma szczególne znaczenie przy użytkowaniu nocą. Ciche spłukiwanie powinno generować hałas około kilkunastu decybeli. Warto również sprawdzić, jak wygląda kwestia zamontowania przycisk w stelażu – wersje montowania click on nie wymagają używania śrub montażowym, co jest wygodniejsze i szybsze. Stelaż powinien mieć izolację styropianową i być jednoczęściowy, tak by ograniczyć ryzyko przeciekania. Dzięki temu posłuży przez wiele lat. W razie wystąpienia uszkodzeń przyda się gwarancja – standardowa to ta na 10 lat i właśnie takich ofert szukaj w sklepach z akcesoriami łazienkowymi.

Stelaż podtynkowy – część zestawu podtynkowego

Stelaż podtynkowy możesz kupić oddzielnie, a następnie dopasować do niego miskę WC, deskę sedesową, przycisk spłukujący. To opcja polecana dla osób chcących mieć wpływ na jakość oraz parametry każdej części zestawu podtynkowego WC. Minusem takiego rozwiązania jest konieczność poświęcenia czasu na wybór każdego elementu. Jeśli zależy Ci na szybkim zamówieniu, wybierz gotowy zestaw podtynkowy do WC. Wystarczy, że sprawdzisz, czy stelaż w nim umieszczony jest wykonany z najlepszej klasy materiałów i czy ma praktyczne funkcje spłukiwania, a miskę WC i deskę dobierzesz pod kątem estetycznym do aranżacji łazienki i pozostałej ceramiki.

Oferta stelaży podtynkowych WC

Posiadamy w ofercie indywidualne stelaże podtynkowe, cechujące się maksymalnym obciążeniem na poziomie 400 kg, funkcją cichego spłukiwania, montażem przycisku za pomocą opcji click on, izolacją styropianową i podwójną regulacją spłukiwania. Na urządzenie producent daje 10 lat gwarancji. W sklepie online znajdziesz też gotowe zestawy podtynkowe WC ze stelażem podtynkowym.