Zestawy podtynkowe

Zestawy podtynkowe WC wyróżniają się estetycznym i schludnym wyglądem, bo instalacja sanitarna, włącznie ze spłuczką, jest schowana w ścianie, pod tynkiem. Solidny i wytrzymały stelaż podtynkowy utrzymuje miskę WC we właściwej pozycji, nawet przy dużych obciążeniach. W zestawie podtynkowym WC, poza stelażem i miską WC, znajdują się także deska sedesowa i funkcjonalny przycisk spłukujący.

Aktywne filtry

Na co zwracać uwagę przy wyborze zestawów podtynkowych WC?

Jednym z głównych i najbardziej widocznych elementów zestawów podtynkowych WC są miski sedesowe. Należy je dobierać pod względem parametrów oraz do wielkości łazienki, a także dopasować designem do pozostałej ceramiki i aranżacji pomieszczenia. Obłe, delikatne kształty misek WC będą pasować do owalnych wanien i półokrągłych kabin prysznicowych w łazienkach utrzymanych w klasycznym, romantycznym, prowansalskim stylu. Z kolei bardziej geometryczne, minimalistyczne formy o wyraźnych krawędziach dobierz do kwadratowych, prostokątnych brodzików prysznicowych w łazienkach nowoczesnych, loftowych, industrialnych. Ponadto możesz zdecydować się na różne kolory zestawów podtynkowych (np. czarne czy białe) oraz na miski sedesowe z deskami sedesowymi wolnoopadającymi lub zwykłymi. Dla lepszego komfortu użytkowania i łatwości utrzymania w czystości polecane są miski bezkołnierzowe, na których nie gromadzi się wiele zarazków i bakterii, przez co są bardziej higieniczne.

Jak wybrać dobry zestaw podtynkowy WC?

Nie kieruj się jedynie estetyką przy wyborze dobrego zestawu podtynkowego WC – gdy już znajdziesz miskę WC pasującą do Twojej łazienki, zwróć uwagę na stelaż podtynkowy WC. To niewidoczny, ale bardzo istotny element kompletu. Jego wytrzymałość ma wpływ na trwałość, możliwe maksymalne obciążenie i żywotność całego zestawu podtynkowego WC. Dobre stelaże podtynkowe WC powinny wytrzymać do 400 kg obciążenia, a także mieć pionowe wzmocnienie. Stelaż montuje się do podłogi lub ściany, zależnie od potrzeb. W naszej ofercie znajdziesz również zestawy podtynkowe WC zabudowane szkłem hartowanym o dużej grubości, których montaż jest znacznie łatwiejszy niż stelaży ściennych. Można nim zastąpić stary WC kompakt, bez ingerencji w ścianę, a ponadto wytrzymałe szkło będzie się elegancko prezentowało. Dobrej jakości zestawy podtynkowe mają funkcję cichego napełniania zbiornika i zabezpieczenie przed cofaniem się wody. Bardzo nowoczesne rozwiązania oferują bezdotykowe przyciski spłukujące.

Gdzie zamontujesz zestawy podtynkowe WC?

Do jakich pomieszczeń i obiektów szczególnie nadają się zestawy podtynkowe WC? Przede wszystkim świetnie prezentują się w niewielkich łazienkach, bo to bardzo kompaktowe zestawy zajmujące mało miejsca w przestrzeni użytkowej - duża część instalacji jest wbudowana w ścianę. Można oczywiście wybrać je również do większych łazienek, dzięki czemu zyska się więcej miejsca na zamontowanie dużej wanny czy kabiny prysznicowej walk-in. Zestawy podtynkowe WC świetnie sprawdzą się w lokalach gastronomicznych, usługowych, noclegowych, bo są higieniczne, estetyczne i łatwe do utrzymania w czystości.