Uszczelki magnetyczne do kabiny prysznicowej

Niezależnie od stylu kabiny prysznicowej i jej wymiarów, każdy model powinien charakteryzować się szczelnością. Przeciekanie wody to jeden z bardziej powszechnych problemów, z którymi spotykamy się w łazienkach. Z tego względu powinieneś podjąć wszelkie możliwe kroki, by uniknąć negatywnych konsekwencji, które niesie za sobą nadmiar wilgoci. Przeciekająca woda może uszkodzić brodzik, kabinę prysznicową, ściany oraz posadzki. W najgorszym przypadku skutki wilgoci odczuje również Twój sąsiad piętro niżej. Fundusz wydany na remont z pewnością mógłby zostać przeznaczony na inny cel? Z tego względu zachęcamy do podjęcia działań, które pomogą zapobiegać przykrym konsekwencjom nieszczelności kabiny prysznicowej.

Miejsca w kabinie prysznicowej narażone na przeciekanie

Nie ulega wątpliwości, że w każdej kabinie prysznicowej znajdują się miejsca, w których zbieranie wilgoci jest wręcz nieuniknione. Mowa przede wszystkim o połączeniu kabiny prysznicowej i brodzika. Równie newralgicznym punktem będzie miejsce łączenia brodzika ze ścianą. Woda spływająca ze słuchawki prysznica może gromadzić się w tej strefie, a w perspektywie dłuższego czasu przedostawać się na podłogę i wywoływać na jej powierzchni szkody. Podłoga, ale i ściany mogą ulec zniszczeniu, a usuwanie ich skutków z pewnością pochłonie więcej czasu i pieniędzy niż zapobieganie. Ponadto zbierająca się woda może w konsekwencji prowadzić do powstawania grzybów i pleśni - niebezpiecznych dla zdrowia. 

Jaką rolę spełniają uszczelki do kabiny prysznicowej?

W celu uszczelnienia prysznica możesz zdecydować się na montaż kilku elementów, które charakteryzują się wysoką skutecznością. W tej roli sprawdzą się m.in. listwy maskujące do kabin prysznicowych, progi akrylowe, silikon sanitarny czy popularne uszczelki. Przedstawiamy Ci uszczelki magnetyczne do kabiny prysznicowej, których zadaniem jest nie tylko ochrona przed przeciekaniem wody, ale także redukcja nieprzyjemnych powiewów powietrza, które z pewnością zdarzyło Ci się odczuwać będąc pod prysznicem. Ten rodzaj uszczelki montuje się na drzwiach, dzięki czemu nie musisz obawiać się nieszczelności pomiędzy drzwiami kabiny i jej ścianką. Możesz komfortowo zażywać relaksującej kąpieli bez obaw o wylewającą się wodę!

Dlaczego uszczelki magnetyczne do kabiny prysznicowej są tak wyjątkowe?

Uszczelki magnetyczne do kabiny prysznicowej stwarzają wiele możliwości. Ich niekwestionowaną zaletą jest sam proces montażu. Jest niezwykle łatwy! Ponadto uszczelki magnetyczne doskonale dopasowują się do drzwi, na których są zamontowane, zmniejszając ryzyko przeciekania. Co więcej, możesz dociąć je precyzyjnie do wymiarów, które mają drzwi zamontowanej przez Ciebie kabiny. Nie musisz obawiać się, że uszczelka będzie prezentować się nieestetycznie. Oferowane modele są na tyle subtelne, że nie obniżą walorów wizualnych pomieszczenia.

Uszczelki magnetyczne do kabiny prysznicowej, podobnie jak inne elementy montażu, powinny cechować się wysoką odpornością na długotrwały wpływ wilgoci. Dobrze, jeśli posiadają powłokę antybakteryjną, która będzie dodatkowym zabezpieczeniem przed rozwojem szkodliwych drobnoustrojów. Zadbaj, aby materiał z którego została wykonana uszczelka, nie ulegał uszkodzeniu w czasie czyszczenia z zastosowaniem środków chemicznych. Pamiętaj o regularnym oczyszczaniu wszystkich powierzchni narażonych na wpływ wilgoci. Zalegająca woda może doprowadzić do gromadzenia osadu i zanieczyszczeń, które często okazują się niemożliwe do usunięcia. Jeśli po każdej kąpieli przetrzesz powierzchnię kabiny, uszczelek magnetycznych i innych zakamarków - zmniejszysz ryzyko gromadzenia zabrudzeń, a kabina i jej elementy eksploatacyjne będą Ci służyć przez wiele lat.