Ogrzewanie przenośne

Chcesz szybko dogrzać łazienkę lub inne pomieszczenie w domu? Ogrzewanie przenośne jest doskonałym rozwiązaniem szczególnie do mieszkań, gdy sezon grzewczy jeszcze się nie rozpoczął, a ty odczuwasz dotkliwie chłodne poranki i wieczory, marząc o cieple. Nie musisz iść na kompromisy – przenośny ogrzewacz to doskonałe urządzenie, które zadba o komfort całej twojej rodziny. Zapraszamy do obejrzenia naszej pełnej oferty oraz poznania kilku istotnych cech, które z pewnością ułatwią wybór najlepszego modelu.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 94,00 zł - 2 111,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Moc (W)

Moc (W)

Rodzaj nagrzewnicy

Rodzaj nagrzewnicy

Rodzaj paliwa

Rodzaj paliwa

Aktywne filtry

Przenośne ogrzewanie – jakie są rodzaje urządzeń?

Przenośny ogrzewacz, który wykorzystuje naturalny przepływ powietrza bądź wymusza go wentylatorem, to tzw. konwektor. Tego rodzaju urządzenia posiadają często kilkustopniową regulację mocy, którą można zmienić jednym ruchem z pomocą pokrętła bądź przełącznika. Konwektor może być użyty nawet do dogrzewania łazienki – jego zaletą jest szybkie ogrzanie pomieszczenia, jednak należy liczyć się także z szybkim wychłodzeniem. Ogrzewanie przenośne to również termowentylatory, które potocznie określamy farelkami. Możesz zdecydować się na model poziomy, pionowy, do zawieszania na ścianie, obrotowe i wiele innych urządzeń. Podobnie jak konwektory, posiadają często specjalne zabezpieczenia i mogą zostać wykorzystanie do szybkiego ogrzania łazienki, by przyjemnie wziąć kąpiel lub zadbać o czystość dziecka. Są jednak dedykowane głównie do użytku w małych pomieszczeniach. Tego rodzaju przenośne ogrzewanie może być jednak użyte nawet punktowo, do tego łatwo przeniesiesz je z miejsca na miejsce i nie zajmie zbyt wiele przestrzeni.

Ogrzewanie przenośne- inne rodzaje urządzeń

Przenośne ogrzewanie może wiązać się również z ciepłem w postaci fal podczerwonych. Mowa o tzw. promiennikach, które pobierają prąd i zamieniają go na fale, w efekcie ogrzewając przedmioty znajdujące się w pobliżu, a później powietrze. Ogrzewacze olejowe przypominają natomiast modele żeliwne, są ciężkie i rzadziej wybierane do nowoczesnych wnętrz. Gdy dojdzie do awarii ogrzewania, warto mieć pod ręką przenośny ogrzewacz, który odpowiada twoim potrzebom. Modele olejowe tracą ciepło wolniej niż pozostałe przenośne urządzenia, dodatkowo mają dużą moc grzewcza, dzięki czemu ocieplą nawet duże pomieszczenia. Nie wysuszają one również powietrza, nie wydzielają zapachów, są jednak nieco nieporęczne.

Wybieramy piecyki czyli przenośne ogrzewanie gazowe

Jeśli nie chcesz korzystać z urządzeń podłączanych do sieci elektrycznej, doskonałym pomysłem będzie przenośne ogrzewanie gazowe, czyli piecyki, które są zasilane butlą z gazem. Warto postawić je w domkach letniskowych lub w garażach, gdzie nie ma możliwości podłączenia centralnego ogrzewania. Wybierając model zwróć uwagę na moc piecyka, zużycie paliwa w ciągu godziny, maksymalny czas pracy, czujnik nadmiaru spalin z automatycznym wyłącznikiem, materiał wykonania, wagę, mobilność i wbudowane zabezpieczenia. W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli z dodatkowymi funkcjami, które podniosą twój komfort podczas chłodnych dni. Przenośne ogrzewanie gazowe jest niezwykle wygodne – wystarczy wymienić butlę w specjalnym punkcie lub napełnić ją w rozlewni gazu, by w kilka chwil stworzyć przyjemny klimat do wypoczynku.

Potrzebujesz więcej informacji? Obejrzyj dokładnie dostępne produkty lub skontaktuj się z nami – profesjonalny dział obsługi z pewnością udzieli ci niezbędnej pomocy.