Promienniki

Szukasz alternatywnego sposobu na ogrzewanie pomieszczeń? Promienniki ciepła do domu zachwycają swoją estetyczną formą i ekologicznym podejściem, zastępując lub wspierając konwencjonalne metody grzewcze. Promienniki są od dawna stosowane w ogródkach gastronomicznych i przydomowych tarasach, jednak mogą stać się także ciekawym rozwiązaniem do wnętrz prywatnych. W naszej ofercie znajdziesz różne elektryczne urządzenia grzewcze emitujące promienie podczerwone pod postacią przenośnych lamp, wiszących lub stojących grzejników czy nowoczesnych paneli. Poznaj dostępne modele i wybierz promiennik elektryczny lub gazowy, który zadba o idealny komfort termiczny.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 168,00 zł - 199,00 zł

Dostępność

Dostępność

Moc (W)

Moc (W)

Promienniki ciepła do domu – na czym polega ich fenomen?

Jak działają promienniki ciepła? Warto zdać sobie sprawę, że nie nagrzewają powietrza we wnętrzu, ale ściany, podłogi, sufity, meble, na które pada emitowane promieniowanie podczerwone. Przedmioty oddają ciepło, ogrzewając w ten sposób pomieszczenia. Promiennik elektryczny, jak i gazowy, zapewnia równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniach, do tego podłoga czy ściany będą przyjemnie ciepłe. Uważa się, że ta metoda grzewcza jest oszczędniejsza od innych systemów i generuje mniejsze straty energii. Niektóre osoby obawiają się tego, czy w pomieszczeniach nie będzie zimno. Promienniki gazowe, jak i elektryczne zapewniają poczucie pełnego komfortu termicznego – nie zachodzi efekt bezwładności cieplnej, czyli długiego oczekiwania na wzrost temperatury.

Promienniki elektryczne idealne do domów jednorodzinnych

W domach jednorodzinnych zazwyczaj stosuje się promiennik elektryczny w formie estetycznych i trwałych paneli ściennych sufitowych lub wolno stojących grzejników. Na ścianie mogą pełnić nawet rolę lustra lub formę obrazu, stać się tablicą, na której można pisać kredą bądź markerem, w zależności od modelu. Promienniki ciepła w formie wolno stojącej także zachwycają swoją stylistyką, pełniąc jednocześnie funkcje grzewcze i poprawiając odbiór wnętrza. Wybrane modele mogą pełnić równocześnie rolę źródła światła, dlatego warto zastanowić się nad swoimi potrzebami i zdecydować się na specyfikę danych urządzeń.

Promienniki gazowe – do pomieszczeń o dużej kubaturze

Gdzie sprawdzą się promienniki gazowe? Te wydajne, ekonomiczne i niezawodne urządzenia z naszej oferty będą idealne w budynkach przemysłowych, obiektach sportowych oraz w tarasach i altanach. Pozwolą na równomierne ogrzanie całego pomieszczenia, charakteryzując się wysoką sprawnością cieplną na poziomie nawet 90%. Tego rodzaju promienniki są dostępne także jako ogrzewanie przenośne zasilane z butli gazowej. Jeśli chcesz z nich korzystać w domu, wybierz model z katalizatorem, który spala gaz bez iskry zapłonowej, podnosząc bezpieczeństwo. Promienniki ciepła na gaz posiadają ceramiczne palenisko z wieloma otworami, które doskonale rozprasza płomień gazowy – wytwarzane ciepło jest przyjemne i łagodne, a samo urządzenie działa zaraz po podłączeniu. Ciekawym rozwiązaniem są promienniki gazowe na podbłękit.

Wiesz już, które promienniki ciepła do domu lub do firmy będą dla ciebie najlepsze? Zapraszamy do poznania pełnej oferty oraz kontaktu, by poznać więcej szczegółów odnośnie dostępnych urządzeń.