Nagrzewnice

W okresie letnim nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez klimatyzacji, chłodząc wszelkimi sposobami pomieszczenia podczas fali upałów. Częściej jednak dochodzi do odwrotnej sytuacji, gdy nagłe ochłodzenie sprawia, że przebywanie w danym pomieszczeniu jest nieprzyjemne, uniemożliwiając wykonanie planowanych prac. Doskonałym rozwiązaniem problemu będą nagrzewnice, które generują strumienie ciepłego powietrza, wypełniając nim przestrzenie biurowe, hale magazynowe, budynki gospodarcze, a nawet szklarnie. Wiesz, który z modeli dostępnych w naszej ofercie będzie dla ciebie najlepszy?

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 263,00 zł - 1 879,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Moc (W)

Moc (W)

Rodzaj nagrzewnicy

Rodzaj nagrzewnicy

Rodzaj paliwa

Rodzaj paliwa

Aktywne filtry

W jaki sposób działają nagrzewnice?

Nagrzewnice składają się z komory grzewczej, wentylatorów, wymiennika ciepła z nawiewnikiem i układu regulacji. W jaki sposób działają? W urządzeniu dochodzi do przepływu zimnego powietrza przez wymiennik ciepła – jest ono zasysane, a następnie wyprowadzane na zewnątrz. Ogrzewa się ono w wymienniku lub w komorze grzewczej, w zależności od urządzenia, i jest nawiewane z pomocą wentylatorów do pomieszczenia. Nagrzewnice mogą być instalowane wewnątrz lub na zewnątrz oraz podłączane na stałe lub czasowo, w zależności od ich typu. Najczęściej są to modele przenośne oraz stacjonarne. W naszej ofercie czekają na ciebie nagrzewnice powietrza gazowe, olejowe oraz inne modele, które wykorzystasz w wielu sytuacjach – zapraszamy do poznania pełnej oferty i wyboru urządzenia, które najlepiej spełnia twoje potrzeby.

Gdzie wykorzystasz nagrzewnice?

Nagrzewnice na gaz oraz inne modele są często wykorzystywane w nowo budowanych oraz remontowanych budynkach. Wykonawcy przyspieszają w ten sposób schnięcie materiałów podczas wykonywania posadzek, malowania czy tynkowania. Na placu budowy mogą zostać wykorzystane do ocieplenia materiałów budowlanych w zimowe dni. Nagrzewnice gazowe są stosowane również w obiektach przemysłowych – możesz użyć dostępnych urządzeń do ogrzania magazynów, hal, a nawet biur oraz budynków mieszkalnych. W zależności od modelu, pracują jako samodzielne urządzenie lub element większych systemów grzewczych. Nagrzewnice gazowe czy olejowe najlepiej sprawdzą się we wnętrzach o dużej kubaturze, o nietuzinkowych kształtach lub wysokich. W przypadku domów mieszkalnych lepiej sprawdzą się konwektory, piecyki gazowe i inne urządzenia do ogrzewania przenośnego.

Nagrzewnice olejowe

W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości nagrzewnice na olej opałowy, które są najtańsze w eksploatacji, sprawdzając się w ogrzewaniu pomieszczeń o średniej i dużej kubaturze. Wśród modeli olejowych można wyróżnić nagrzewnice olejowe z odprowadzaniem spalin przeznaczone do wykorzystania wewnątrz pomieszczeń oraz urządzenia bez odprowadzania spalin, najlepsze do stosowania na budowach. Są wydajne, posiadają systemy chroniące silnik przed przegrzaniem i do tego umożliwiają podłączenie elastycznych przewodów grzewczych, by doprowadzić ciepło do wybranych pomieszczeń. Nagrzewnice na olej opałowy warto umieścić wszędzie tam, gdzie postawienie samodzielnego urządzenia jest praktycznie niemożliwe.

Nagrzewnice powietrza gazowe

Nagrzewnice na gaz, podobnie jak modele olejowe, powinny być używane w dobrze wentylowanych, przewiewnych miejscach, gdyż efektem spalania jest para wodna. Modele dostępne w naszej ofercie mają często wbudowany czujnik przeciwwypływowy gazu, by urządzenie przerwało pracę w razie ewentualnego rozszczelnienia przewodu połączonego ze zbiornikiem. Nagrzewnice gazowe pracują niezależnie od zewnętrznych źródeł ciepła – rodzaj palnika decyduje o doborze paliwa, czy będzie to gaz ziemny czy propan-butan. Zapłon paliwa następuje w komorze spalania, a wentylator zasysa powietrze, tłoczy je przez wymiennik i oddaje podgrzane do wnętrza.

Nagrzewnice elektryczne

Nagrzewnice na gaz i na olej nie są jedyną możliwością – najpowszechniej stosowane są nagrzewnice elektryczne, które przypominają przenośne piece gazowe. W tym wypadku konieczne jest podłączenie urządzenia do zasilania, dlatego nie może zostać użyte w każdej sytuacji. W naszej ofercie znajdziesz modele wyposażone w termostaty, które pomogą w utrzymaniu stałej temperatury czy regulatory mocy grzania i czujniki wyłączające urządzenie w razie jego przegrzania. Posiadają je także niektóre nagrzewnice na olej opałowy lub gaz.

Nagrzewnice olejowe, gazowe i elektryczne – na to zwróć uwagę

Niezależnie od wybranego modelu, z uwagą dobierz moc nagrzewnicy – zakłada się, że urządzenie o mocy 1 kW ogrzeje 30 m3. Moc warto dopasować także do rodzaju izolacji termicznej, liczby otworów drzwiowych i okiennych. Wiele nagrzewnic posiada dodatkowe wyposażenie w postaci wentylatora, wspomnianego już przyłącza do kanałów, termostatu czy paneli sterujących, aby zaprogramować pracę urządzenia w cyklu dziennym i tygodniowym, generując oszczędności w skali roku.