Paliwo

Relaks w długie jesienne i zimowe wieczory przy kominku, z gorącą herbatą i książką w ręku nie musi być widokiem z obrazka! Możesz wybrać takie rozwiązanie do swojego domu czy mieszkania. Decydując się na biokominek, nie musisz obawiać się zanieczyszczeń związanych z gromadzącą się sadzą. Możesz zyskać wyjątkowy klimat w pomieszczeniu bez obaw o negatywne skutki, jakie niesie za sobą posiadanie klasycznego kominka. Jak działa biokominek i jakie paliwo do niego wybrać?

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 51,00 zł - 62,00 zł

Dostępność

Dostępność

Czy biokominek powinien znaleźć się w Twoim domu?

Biokominek jest stosunkowo nowym rozwiązaniem, jednak wciąż zyskującym na popularności. Dlaczego coraz więcej osób po nie sięga? Biokominek doskonale sprawdza się w roli ogrzania niedużej powierzchni np. jadalni, kuchni lub korytarza. Pozwala podnieść temperaturę w pomieszczeniu i nieco ocieplić panujący klimat. Możesz wybrać model i rozmiar kominka, który będzie w zupełności spełniał Twoje oczekiwania. Pełni on rolę dodatkowego urządzenia w funkcji grzewczej, a nie podstawowego. Może mieć trudności z ogrzaniem np. dwukondygnacyjnego domu. Ponadto źródłem ciepła w biokominku jest paliwo - zupełnie bezpieczne dla zdrowia i środowiska naturalnego. W procesie spalania biopaliwa dochodzi do emisji pary wodnej oraz śladowej ilości dwutlenku węgla. Ilość tego gazu porównuje się do objętości wydychanej przez człowieka. Para wodna wpływa na nawilżenie powietrza w pomieszczeniu.

Dlaczego warto wybrać paliwo do biokominków?

Biokominki nie bez powodu zyskują coraz większą popularność. Całe ciepło, które emitują pozostanie w ogrzewanym pomieszczeniu, ponieważ nie wymagają montażu komina. Sam decydujesz, jaka intensywność płomienia jest dla Ciebie odpowiednia. Ponadto kominek na biopaliwo jest gwarancją zachowania czystości. Nie musisz obawiać się o zabrudzenia spowodowane osadzającym się węglem, czy popiołem, a pozostałości drewna nie będą widoczne na podłodze. Dodatkowo nie musisz przygotowywać konkretnego miejsca przeznaczonego wyłącznie na przechowywanie drewna lub węgla. Kominek stanowi nie tylko skuteczną metodę na “dogrzanie” pomieszczenia, ale także pomaga zapewnić niepowtarzalny klimat w domu. 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu paliwa do biokominka?

Biopaliwo jest materiałem niesamowicie wydajnym. Wystarczy niewielka jego ilość, by móc cieszyć się rozgrzewającym płomieniem. Biopaliwo występuje w postaci płynnej oraz żelowej. Masz do dyspozycji różne pojemności: możesz zakupić 1 litr, a nawet 4 litry i tym samym zrobić zapas na dłuższy czas. Paliwo do biokominków zamknięte jest w szczelnej butelce z nakrętką. Dzięki temu nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo przechowywania. Poręczna butelka zmieści się z powodzeniem w większości szafek. Możesz wybrać interesujący Cię zapach - lawenda, róża, lotos, a może cynamon? Jeśli jednak nie chcesz, aby aromat z kominka był rozprowadzany po całym domu, sięgnij po paliwo neutralne. Możesz wybrać mniejsze pojemności 1 litra, przetestować zapach i wybrać swój ulubiony. 

Stosując paliwo grzewcze zachowaj środki ostrożności

Zanim wybierzesz konkretny produkt, zwróć uwagę na jego bezpieczeństwo. Odpowiednie biopaliwo będzie posiadać odpowiednie certyfikaty. Zawsze stosuj się do zaleceń producenta biokominka oraz paliwa, aby zyskać gwarancję bezpieczeństwa. Zawsze zachowaj odpowiednią odległość od kominka podczas dolewania płynu, nie pozostawaj bezpośrednio nad płomieniem. Pamiętaj, by nie dolewać paliwa do płonącego już ognia. Nie warto szukać zamienników biopaliwa, które niejednokrotnie oferując niższą cenę, mogą wywierać negatywne skutki dla zdrowia, a także dalszej pracy biokominka. Zawsze używaj urządzeń grzewczych zgodnie z ich przeznaczeniem.