Kuchenki turystyczne

Kuchenka na gaz turystyczna to niezbędne wyposażenie na szlaku, podczas biwaku, kempingu, gdy spędzasz czas na łonie natury bez możliwości skorzystania z innych metod przygotowania posiłków. Dzięki nim bez problemu przyrządzisz danie, gorący napój, zadbasz o ciepło. Zapraszamy do obejrzenia naszej oferty, w której znajdziesz najlepsze kuchenki turystyczne różniące się wieloma parametrami. Wybierz model, który idealnie spełni twoje potrzeby lub czytaj dalej, by poznać kilka ważnych wskazówek przygotowanych przez naszych specjalistów.

Wygodne i praktyczne kuchenki turystyczne na gaz

Turystyczne kuchenki, które są najczęściej zabierane na szlak, to modele gazowe, które nie wymagają ani specjalnego doświadczenia, ani wyjątkowej troski o sprzęt. Aby je uruchomić, wystarczy podłączyć kartusz wypełniony propan-butanem, odkręcić gaz, podpalić i cieszyć się ciepłym napojem lub posiłkiem. Turystyczne kuchenki gazowe są jednym z najpowszechniejszych modeli, dlatego bez trudu można znaleźć do nich niezbędne kartusze pasujące do rodzaju palnika. Warto mieć jednak świadomość, że mogą się między sobą różnić, dlatego jedne działają na kartusze nakręcane, z połączeniem rozporowym, a jeszcze inne na przebijane (najrzadziej spotykane modele).

Kuchenka na gaz turystyczna – co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Kuchenki turystyczne gazowe są nie tylko proste w użyciu, ale do tego lekkie i poręczne. Wiele osób ceni je za to, że nie brudzą naczyń, pozwalając cieszyć się ich doskonałym wyglądem na dłużej. Kuchenki turystyczne gazowe mogą nie sprawdzić się jednak w minusowych temperaturach, gdyż korzystanie z nich będzie w takiej sytuacji utrudnione. Z tym problemem można jednak poradzić sobie z pomocą wężyka podłączonego do butli, dzięki czemu ogrzejesz kartusz gazowy w dłoniach. Kuchenki turystyczne na gaz działają za to niezawodnie nawet na dużych wysokościach, dlatego są najczęstszym rozwiązaniem, jakie spotkasz w turystyce.

Inne turystyczne kuchenki

Kuchenki turystyczne na gaz nie są jedyną możliwością. Ich alternatywą są na przykład modele zasilane na paliwo płynne takie jak benzyna, ropa lub nafta. Są uważane jednak za ciężkie i niewygodne, jednak uchodzą za solidne, dobrze pracują na wysokościach i w niskich temperaturach, stąd są chętniej wybierane na zimowe wyprawy. Turystyczne kuchenki na paliwa stałe są najmniej efektowne, ale za to lekkie i doskonałe na piesze wędrówki. Do ich działania niezbędne są tabletki, kostki lub żele. Istnieją także modele na alkohol pracujące na oparach spirytusu. Takie kuchenki turystyczne są odpowiednie na wyprawy survivalowe. Ciekawym rozwiązaniem są modele wielopaliwowe, które działają np. na gaz, naftę, olej napędowy, alkohol czy benzynę. Zmiana paliwa jest związana z wymianą dyszy oraz dokładnym czyszczeniem.

Turystyczne kuchenki gazowe – na co zwrócić uwagę?

W naszym asortymencie znajdziesz różnorodne kuchenki turystyczne, dlatego aby być w 100% zadowolonym ze swojego wyboru, zwróć uwagę na palnik, który nie powinien być zbyt ciężki. Im prostsza budowa tym lepiej, szczególnie jeśli nie jesteś wprawionym podróżnikiem. Niektóre turystyczne kuchenki gazowe mogą posiadać w zestawie akcesoria serwisowe, ułatwiając dokonanie wszelkich niezbędnych napraw. Ważna jest regulacja płomienia kuchenki, by uniknąć poparzeń i radiator ograniczający straty ciepła oraz wpływający na wydajność kartusza. Kuchenka na gaz turystyczna może posiadać nawet specjalną osłonę przeciwwietrzną, jednak można ją także dokupić oddzielnie, by rozpalić ją nawet w wietrzne dni. Nie mniej ważna jest stabilność produktu – im szerszy palik, tym stabilniejszy model.

Kuchenki turystyczne na gaz – dobierz palnik i moc

Wiesz już, że kuchenka turystyczna jest niezbędna podczas krótkich wypadów za miasto, jak i wielotygodniowych przygód. Co jeszcze warto o niej wiedzieć? Modele dostępne w naszym asortymencie mogą posiadać jeden lub dwa paliki, a nawet płytę grillową – ich wybór powinien być podyktowany miejscem w bagażu i twoimi potrzebami. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Kuchenki turystyczne gazowe różnią się mocą palnika podaną w watach – im mniejsza, tym wolniej przygotujesz posiłek, jednak równocześnie zużyjesz mniej paliwa. Po modele o większej mocy sięgnij wtedy, gdy chcesz udać się na biwak w trudnych warunkach – gdzie panuje niskie ciśnienie, jest zimno i wietrznie.

Wiesz już, które kuchenki turystyczne z naszej oferty będą najlepsze do gotowania w podróży? Zachęcamy do obejrzenia produktów wykonanych z wysokiej jakości stali, lekkich, kompaktowych i prostych w obsłudze, które posłużą ci w wielu sytuacjach.