Baterie kuchenne

Chcesz stworzyć wymarzoną kuchnię? Poza meblami i podstawowymi urządzeniami, niezbędne są także baterie kuchenne do zlewu, które od dawna nie spełniają jedynie roli praktycznej. W naszym asortymencie czekają na ciebie modne, funkcjonalne modele, zaskakujące wyglądem, kształtami, materiałami wykonania i wieloma dodatkowymi funkcjami. Mnogość wzorów sprawi, że każdy znajdzie produkt, który wpisze się w aranżację kuchni, preferencje domowników, stając się ważnym elementem wystroju. Zapraszamy do przeglądania naszej oferty.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 344,00 zł - 1 796,00 zł

Dostępność

Dostępność

Sposób montażu

Sposób montażu

Termostat

Termostat

Typ

Typ

Materiał

Materiał

Wykończenie

Wykończenie

Baterie kuchenne nowoczesne – jakie są ich rodzaje?

Baterie kuchenne do zlewozmywaka dzielą się na modele stojące oraz naścienne. Naścienne są przykręcane bezpośrednio do złączy ciepłej i zimnej wody wychodzących ze ściany i są uważane za modele bardziej retro, choć dzisiejsze wzornictwo potrafi zaskoczyć. Baterie kuchenne nowoczesne to częściej modele stojące, które zamocujesz w otworze blatowym lub zlewozmywaka. W tym wypadku podpina się ciepłą i zimną wodę za pomocą złączy elastycznych.

Ważnym rozróżnieniem jest także ilość uchwytów – w naszym asortymencie znajdziesz zarówno baterie kuchenne zlewozmywakowe jedno-, jak i dwuuchwytowe. Pierwsze z nich obsługuje się z pomocą jednej dźwigni, wybierając temperaturę zmieszanej wody i rodzaj strumienia. Woda jest ustawiana przez plastikową lub ceramiczną głowicę. Tego rodzaju baterie kuchenne do zlewu są uważane za bardziej praktyczne, gdyż można je obsługiwać z pomocą jednej dłoni, co będzie wygodne podczas zabrudzonych od przygotowania posiłku dłoni. Modele dwuuchwytowe posiadają dwa pokrętła – każdym z nich wyregulujesz intensywność strumienia.

Trwałe i stylowe baterie kuchenne zlewozmywakowe

Większość produktów posiada korpus wykonany ze stali lub z mosiądzu, który często pokrywają różne powłoki. Baterie kuchenne nowoczesne z powłoką chromowaną zapewnią niesamowite efekty wizualne wysokiego połysku. Jeśli zdecydujesz się na wykończenie granitowe, możesz być pewien odporności i trwałości na zarysowanie. Niektóre baterie wykańcza się także mosiądzem, dzięki czemu występują w bogatej kolorystyce, PVD oraz ceramiką. Dawno minęły czasy, w których bateria była jedynie srebrna – baterie kuchenne zlewozmywakowe mogą być czarne, elegancko stapiając się z wystrojem industrialnym, a nawet białe, prezentując się niezwykle ponadczasowo we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Wiele osób wybiera nawet baterie brązowe, beżowe oraz srebrne, które są subtelnym dodatkiem do kuchni.

Baterie kuchenne do zlewu – ważne aspekty, o których nie można zapomnieć

Baterie kuchenne do zlewu stojące różnią się wysokością wylewki – oferujemy modele niskie, jak i wysokie, dzięki czemu bez trudu dopasujesz je do kształtu oraz głębokości swojego zlewozmywaka. Nie mniej ważna jest mobilność wylewki. Modele wyciągane umożliwiają jej szybkie wyjęcie – to polecane rozwiązanie przy zlewach małych i dwukomorowych. Baterie kuchenne do zlewozmywaka z obrotową wylewką umożliwiają obrót nawet o 360 stopni, sprawdzając się przy zmywakach dwukomorowych. Wylewka może być także elastyczna.

Nie mniej istotną kwestią jest rodzaj strumienia – wybrane modele umożliwiają zmianę natrysku, co jest niezwykle wygodne, gdy często korzystasz z kuchni. Zamocowany perlator pomaga zmniejszyć zużycie wody, podobnie jak ekoblokada, ograniczające zużycie wody tuż po uruchomieniu kranu. Nowoczesne baterie kuchenne do zlewozmywaka mogą posiadać nawet specjalne mechanizmy pozwalające na obsługę bezdotykową, dzięki czemu są bardzo oszczędne, termostat, podgrzewacz, wbudowane dozowniki na płyn, a nawet filtr wody. Tylko od ciebie zależy, na co zdecydujesz się do swojej kuchni, dopasowując dostępne modele do potrzeb całej twojej rodziny.