Brodziki asymetryczne

Jesteś w trakcie urządzania swojej nowej łazienki, a może przeprowadzasz remont i wymianę armatury? W naszej ofercie znajdziesz nie tylko standardowe brodziki kwadratowe, ale także modele asymetryczne, które zaskakują swoją formą, trwałością, dbając o maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca. Nie musisz obawiać się o to, że nie zmieszczą się w twoim wnętrzu – dzięki ich nieregularnej formie są kompaktowe i dopasowują się do łazienek o niestandardowych wymiarach. Koniecznie obejrzyj wyselekcjonowane przez nas brodziki, które odzwierciedlają aktualne trendy w aranżacji łazienek.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 289,00 zł - 609,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Kształt - Rodzaj

Kształt - Rodzaj

Rozmiar (cm)

Rozmiar (cm)

Wysokość (cm)

Wysokość (cm)

Rodzaj brodzika

Rodzaj brodzika

Aktywne filtry

Dobrej jakości brodziki asymetryczne – jak wybrać materiał wykonania?

Brodziki asymetryczne są głównie produkowane z akrylu sanitarnego, który wyróżnia się lekkością, gładkością ścianek i nie sprawi ci kłopotu w czyszczeniu. Jego biała barwa doskonale pasuje do większości łazienek, podkreślając czystość wnętrza. Modele z akrylu są najpopularniejsze, ale należy o nie odpowiednio zadbać, by nie powstawały przebarwienia. Producenci coraz częściej stawiają także na inne materiały wykonania. Brodziki stalowe są bardziej wytrzymałe, jednak bywają nieco głośne w kontakcie z wodą. Popularne są także produkty z konglomeratu, który cechuje się wysoką odpornością na odpryski i uszkodzenia, są gładkie i miłe w dotyku, ale za to dosyć kosztowne.

Brodziki asymetryczne – specjalne kształty

Jak sama nazwa wskazuje, brodziki asymetryczne są dosyć nieregularne, ale jeśli przyjrzysz się produktom dostępnym w tej kategorii, znajdziesz przede wszystkim modele ścięte kwadraty i owale. Wyjątkowym produktem są brodziki z podwyższonym siedziskiem, idealnym dla osób o organicznej mobilności, które chcą wygodnie usiąść, by wykonać różnorodne czynności higieniczne. Modele asymetryczne mogą także przypominać ścięty owal w ¼ lub równoległobok, który podkreśli wyjątkowość każdej aranżacji i doda jej świeżości.

Wysokość i inne ważne parametry brodzików asymetrycznych

Podobnie jak inne modele, brodziki asymetryczne różnią się rozmiarem. Krótszy bok może mierzyć od 80 cm, do nawet 90-100 cm, a dłuższy od 90 do ok. 120 cm, w zależności od produktu. Jak wybrać najlepszy? Biorąc pod uwagę metraż pomieszczenia i potrzeby domowników – nie każdy chce brać kąpiel w przestronnej kabinie Równie ważnym parametrem jest jego głębokość. Płytkie, niskie brodziki są bardzo wygodne dla osób starszych, które nie będą miały trudności we wchodzeniu i wychodzeniu z kabiny. Takie modele mogą jednak powodować wychlapywanie wody oraz uniemożliwiają zrobienie szybkiego prania. Wysoki brodzik jest doskonałym miejscem do kąpieli, dlatego trafi w gusta rodziców. Głębokość może wynosić nawet do 30-40 cm.