Syfony

Uwielbiasz relaksować się w wannie i znalazłeś swój wymarzony model? A może jesteś na etapie kupna nowego prysznica? Niezbędny będzie syfon wannowy lub brodzikowy, w który powinien być wyposażony każdy odpływ. W naszym sklepie znajdziesz produkty dostępne w wielu popularnych rozmiarach i wariantach, dzięki którym zadbasz o sprawną instalację wodno-kanalizacyjną. Syfony wannowe i brodzikowe spełniają wiele niezmiernie ważnych funkcji, dlatego warto wybrać je z uwagą, by korzystanie z łazienki było komfortowe dla każdego domownika. Zapraszamy do obejrzenia dostępnych modeli, poznania ich specyfikacji oraz najważniejszych wskazówek, które przydadzą się podczas składania zamówienia.

Aktywne filtry

Jak działają syfony do wanny i do brodzika?

Zarówno syfon wannowy, jak i brodzikowy muszą zostać zamocowane podczas wykańczania łazienki. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na model przelewowy czy samoczyszczący, bez niego wygodne dbanie o higienę czy relaksowanie się w kąpieli byłoby wręcz niemożliwe. Każdy syfon ma za zadanie odprowadzić zużytą wodę do sieci kanalizacyjnej oraz stanowić barierę między łazienką, a nieprzyjemnymi zapachami z rur. Dzięki temu, że oba rodzaje produktów są napełnione wodą, gazy nie powinny przenikać do wnętrz. Syfony do wanny i do brodzika występują w wielu wersjach i rozmiarach, a ich wybór zależy zawsze od twoich potrzeb. Jeśli obawiasz się zanieczyszczenia ich nadmierną ilością wypadających włosów, koniecznie obejrzyj modele z filtrem.

Jak wybrać najlepszy syfon wannowy lub brodzikowy?

Syfony do brodzika lub do wanny muszą być wykonane z najwyższej jakości materiałów, dlatego wybierając produkty z naszej oferty będziesz mieć pewność, że są one odporne na działanie środków chemicznych, kosmetyków i wysokich temperatur. Gdy dojdzie do zatkania, czasami trzeba zastosować radykalne środki – wysokiej jakości model bez problemu zniesie ich działanie. Niezwykle istotna jest kwestia montażu. Syfony wannowe i brodzikowe dzieli się na klasyczne oraz podtynkowe. Drugie z nich zagwarantują bardziej minimalistyczny wygląd, gdyż są ukryte, ale dostęp do nich bywa mocno utrudniony. Jest to jednak polecane rozwiązanie do małych łazienek. Wybierając syfony do wanny sprawdź także długość dzielącą przelew i odpływ kanalizacyjny i nie zapominaj o odpowiednim korku.

Syfony wannowe mogą różnić się sposobem czyszczenia – coraz większą popularnością cieszą się modele samoczyszczące. Alternatywą są syfony czyszczone od góry, w których po zdjęciu pokrywy odpływu usuniesz zebrane zanieczyszczenia.

Syfony do brodzika – jak dopasować produkt do wysokiego i niskiego modelu?

Otwory odpływowe do gotowych brodzików charakteryzują się średnicą 50 lub 90 mm, dlatego musisz dopasować do nich dostępne syfony. Są najczęściej produkowane z tworzywa sztucznego, od góry osłonięte chromowaną, satynową zaślepką. Syfony do brodzika płaskiego powinny mieć niską wysokość w granicy ok. 40 cm, choć i tak konieczne jest ich zagłębienie w posadzce. O wiele bezpieczniej jest wybierać modele o największej przepustowości, by nie dopuścić do zalania pomieszczenia. Przepustowość zależy od konstrukcji i wynosi zwykle od ok. 30 do ponad 70 l/min. Głęboki brodzik o wysokości od 21 cm w górę należy wyposażyć w zestaw odpływowy z systemem przelewowym, tak jak w wannie, by można go było wykorzystać jako praktyczne miejsce do kąpieli dzieci.