Odpływy ścienne

Jeśli chcesz uwolnić podłogę od odpływu, zadbać o optyczną jedność i czystość posadzki, sięgnij po odpływ ścienny, który jest doskonałą opcją dla osób posiadających kabiny prysznicowe bez brodzika. Takie modele są częścią technologii podtynkowej, dzięki czemu są wyjątkowo dyskretne, podkreślając nowoczesny design i najwyższy kunszt urządzenia wnętrza. Obejrzyj przygotowaną przez nas kolekcję odpływów, które są gwarancją wysokiej trwałości, funkcjonalności i bogactwa wzorów.

Odpływy liniowe ścienne a modele posadzkowe

Odpływy ścienne są doskonałą opcją dla każdego, kto nie jest w stanie zamocować odpływu posadzkowego ze względu na grubość stropu, a nie chce montować brodzika, który nie pasuje do minimalistycznych aranżacji łazienkowych. Mogą znaleźć się niemal we wszystkich pomieszczeniach, nie mówiąc o tym, że są o wiele bardziej praktyczne. Dlaczego? Między innymi dlatego, że nie są wyczuwalne pod stopami, zwiększając komfort kąpieli, nie można ich przypadkiem uszkodzić, a do tego gromadzą o wiele mniej zanieczyszczeń. Odpływy liniowe ścienne są także dostępne w szerokiej palecie kolorów i wykończeń stylistycznych, dzięki czemu trafią w gusta wielbicieli klasycznych, jak i futurystycznych projektów.

Wybieramy odpływy ścienne – na to zwróć uwagę

Każdy produkt różni się designem i dodatkowymi elementami – funkcjonalne odpływy liniowe ścienne są wyposażone w sitko, które można zdjąć i umyć, gdy zajdzie taka potrzeba. Niektóre posiadają także możliwość wyjęcia całego syfonu, ułatwiając dbałość o wysoki poziom higieny. Odpływy ścienne różnią się także przepustowością, która będzie miała wpływ na ilość odprowadzanej wody. Powinna być ona większa, niż łączna wydajność wszystkich dysz, deszczownicy lub zestawu prysznicowego. Dostępne w naszym sklepie modele posiadają stalowe nóżki ułatwiające poziomowanie i umożliwiają zarówno niski, jak i wysoki montaż, by każdy mógł osiągnąć efekt, o jakim zawsze marzył.

Wysokiej jakości materiały wykonania czyli trwałe odpływy liniowe ścienne

Niezwykle ważny jest rodzaj i kształt odpływu ściennego – najpopularniejsze są proste, minimalistyczne formy prostokątne, które mogą charakteryzować się długością od 30 cm, będąc idealnym modelem pod płytki, jak i osiągając wymiar 120 cm. Szczególnym elementem są maskownice nazywane także rusztem, które są dostępne w szerokim wykończeniu – od połyskującego chromu, przez szczotkowaną stal, aż po możliwość wklejenia dowolnej płytki, by stały się praktycznie niewidoczne we wnętrzu. Produkuje się je z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu nie niszczeją pod wpływem kontaktu z wodą. Lubisz niecodzienne efekty? Sięgnij po model z podświetleniem LED białym lub kolorowym, który zbuduje niesamowita atmosferę podczas brania prysznica.