Piecyki gazowe

Szukasz skutecznego i ekonomicznego ogrzewania przenośnego, które wyklucza korzystanie z energii elektrycznej lub stawia także na inne rozwiązania? Polecamy piecyki gazowe, które są doskonałe do ogrzewania wnętrz, jak i przestrzeni na zewnątrz, takich jak altana czy taras. To produkty cenionych producentów, wyposażone w nowoczesne rozwiązania, o modnym designie i wysokiej mobilności. Jeśli chcesz ogrzać pomieszczenia mieszkalne lub biurowe, zobacz dostępne piecyki gazowe na butlę i dowiedz się, czym wyróżnia się ten rodzaj piecyków.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 199,00 zł - 751,00 zł

Dostępność

Dostępność

Aktywne filtry

Czym charakteryzują się piecyki gazowe?

Piecyki na gaz to skuteczne i niedrogie rozwiązanie dla każdego. Są zasilane z pomocą paliwa propan butan zamkniętego w butli, dzięki czemu sprawnie ogrzewają każde pomieszczenie, charakteryzując się wysoką wartością opałową. Piecyki gazowe na butlę są dostępne w wielu rodzajach – od modeli na podbłękit, podczerwień, aż po modele z katalizą. Przykładowo piecyk z palnikiem ceramicznym rozprowadza ciepło równomiernie, w porównaniu do modeli na podbłękit, do tego nie wytwarza dwutlenku węgla, dlatego jest najlepszy do zastosowań domowych.

W naszej ofercie znajdziesz także nowoczesne piecyki gazowo-elektryczne, które są doskonałe do łazienek. Ze względu na nieduże rozmiary, bez większego trudu przetransportujesz je z miejsca na miejsce. Piecyki na gaz są bezpieczne, gdyż podczas procesu spalania nie powstaje dym ani nie są wydzielane szkodliwe, niebezpieczne substancje.

Piecyki gazowe łazienkowe – o tym również warto wiedzieć

Piecyki gazowe na butlę są uważane za urządzenia wydajne, gdyż zużywają średnio 0,3 kg/h przy maksymalnej mocy oraz 0,1 kg/h podczas ustawienia mocy na minimalną. Maksymalna moc urządzenia wynosi zazwyczaj 4 kW, jednak warto sprawdzić te informacje w parametrach. Piecyki gazowe łazienkowe sprawiają, że ciepło jest bardzo szybko odczuwane, jednak warto wiedzieć, że często wraz z ich działaniem, w powietrzu jest wyczuwalny charakterystyczny zapach gazu. Modele dostępne w naszej ofercie są wykonane z metalu o niebanalnym, modnym wyglądzie, doskonale dopasowując się do każdego wnętrza. Są odporne na uszkodzenia zewnętrzne i zabrudzenia, dlatego bez problemu zadbasz o ich czystość nawet podczas częstego użytkowania.

Jak wybrać najlepszy piecyk na gaz?

Sięgnij po piecyki gazowe łazienkowe wysokiej jakości, który posiadają odpowiednie zabezpieczenia, takie jak system automatycznie wyłączający w razie zbyt małej ilości tlenu, termiczny czujnik obecności płomienia czy system odcinający dopływ gazu, gdy urządzenie znajdzie się w innej pozycji niż pionowa. Najlepsze modele są wyposażone także w analizatory wypływu CO2. Przeglądając dostępne piecyki na gaz zwróć uwagę na sposób sterowania. Posiadają zazwyczaj kilkustopniową regulację, by bez problemu dopasować je do sytuacji i potrzeb. Co z wyborem mocy? Poleca się, by 100-150 W mocy przypadało na 1 m2 powierzchni. Piecyki gazowe różnią się także rozmiarem – sięgnij po modele mniejsze, jeśli chcesz ogrzać mały pokój lub większe, jeśli nie chcesz, by gaz z butli zbyt szybko się skończył. W naszej ofercie czekają na ciebie nawet modele składane, doskonałe dla każdego, kto będzie z nich korzystał tylko okazjonalnie.