Piecyki naftowe

Chłód bywa szczególnie dokuczliwy nie tylko zimą, ale także w porze przejściowej, a nawet w letnie wieczory, dlatego piecyki na naftę będą twoim stałym towarzyszem. Są doskonałe na kemping, na hale magazynowe, do biura, sklepu, a także do mieszkania, szczególnie jeśli z uwagą wybierzesz nowy model. W naszej ofercie czekają na ciebie najlepsze urządzenia cenionych producentów, dzięki którym szybko podniesiesz temperaturę, bez obaw o swoje bezpieczeństwo. Nie sprawią ci kłopotów w obsłudze ani transporcie z miejsca na miejsce, a ich rozwinięte funkcjonalności zapewnią łatwe sterowanie i ochronę przed poparzeniem.

Nie znaleziono produktu :(

Czym wyróżniają się piecyki naftowe?

Piecyk naftowy do mieszkania powinien być wyposażony w czujnik stężenia dwutlenku węgla, dzięki czemu możliwa będzie szybka reakcja w razie przekroczenia norm. Tego rodzaju urządzenia są bezpieczniejsze do stosowania na kempingach, w nieogrzewanych domkach letniskowych oraz w przydomowym ogródku, gdy nie ma dostępu do prądu i można zadbać o odpowiednią wentylację. Dzięki specjalnemu paliwie, piecyki na naftę nie wytwarzają zbyt wielu substancji zapachowych ani o toksycznym działaniu, jednak w trakcie pracy zwiększają nieznacznie wilgotność powietrza w otoczeniu. Nie należy jednak obawiać się o swoje bezpieczeństwo – każdy produkt przechodzi rygorystyczne testy, posiada odpowiednie certyfikaty oraz wiele zaawansowanych systemów.

Piecyk naftowy do mieszkania – o tym warto wiedzieć

Piecyki na naftę są niemal bezwonne, jedynie podczas uruchomienia może pojawić się bardzo delikatny zapach nafty. Działają na specjalne paliwo, które może różnić się jakością – sięgnij po najlepsze produkty, aby urządzenie nie wydzielało już żadnego zapachu. Piecyk naftowy do mieszkania zużywa w procesie spalania tlen zawarty w powietrzu atmosferycznym, dlatego lepiej uruchamiać go w większych pomieszczeniach.

Tego typu urządzenia dzieli się na knotowe oraz elektroniczne. Jaka jest między nimi różnica? Pierwszy rodzaj działa na zasadzie spalania paliwa, którym nasączono knot. W procesie nagrzewa się kolumna spalania, by mogła ona oddać ciepło do wnętrza. Modele elektroniczne są bardziej zaawansowane i polecane do mieszkań – działają na zasadzie wtrysku paliwa do komory spalania. Aby ciepło było rozprowadzane po wnętrzu, uruchamia się tzw. wentylator nadmuchowy.

Czym charakteryzują się najlepsze piecyki na naftę?

Sięgnij po piecyki naftowe wiodących producentów, które są wyposażone w automatyczne wyłączniki, zabezpieczenie przed przypadkowym potrąceniem urządzenia i w czujnik wysokiej temperatury, by ich użytkowanie było w pełni bezpieczne. Jeśli chcesz dopasować urządzenie do swoich potrzeb i sytuacji, zwróć uwagę na moc grzewczą i sprawność, obliczając metraż potrzebny do ogrzania. Nowoczesne modele nie wymagają nawet dodatkowego systemu wentylacyjnego, stąd ich bezpieczeństwo używania w mieszkaniach i innych zamkniętych przestrzeniach. Komora może posiadać zdolności do samooczyszczenia, oferując bezawaryjną pracę i doskonały wygląd. Piecyki naftowe dostępne w naszej ofercie są wykonane z trwałych, bezpiecznych materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne, z wbudowanym termostatem, które często nie nagrzewają się, zwiększając twój bezpieczeństwo.