Wanny prostokątne

Uniwersalne wanny prostokątne można zamontować we wnęce, narożniku czy po prostu pod ścianą łazienki o niemal dowolnych wymiarach. Ten standardowy kształt wanny przyjmuje wiele długości, od 100 do nawet 200 cm. Wanna prostokątna pasuje do różnego rodzaju aranżacji łazienek, zależnie od tego, czy ma prosty, geometryczny kształt, czy bardziej obłe wyprofilowanie.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 1 299,00 zł - 5 959,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Kształt - Rodzaj

Kształt - Rodzaj

Długość (cm)

Długość (cm)

Pojemność (L)

Pojemność (L)

Hydromasaż / 4-ścienne

Hydromasaż / 4-ścienne

Aktywne filtry

Zalety wanien prostokątnych

Wanny prostokątne pozwalają na komfortową kąpiel, z racji dopasowania do postury człowieka – wystarczy, by miały właściwą długość i szerokość. Taki kształt wanny najlepiej wpasuje się w narożnik czy wnękę łazienki, optymalnie wykorzystując przestrzeń użytkową. Uniwersalność wpasowania do projektu łazienki oraz powszechność występowania takiego kształtu wanny sprawiają, że nie będą one wyróżniać się w aranżacji. To zatem rozwiązanie dla osób szukających wygodnej wanny, która formą nie przytłoczy designu łazienki, oraz do projektów, gdzie pożądany jest nowoczesny minimalizm, a główną rolę mają grać płytki czy mozaika, nie zaś wanna.

Do jakiej łazienki będzie pasować wanna prostokątna?

Wanny prostokątne doskonale pasują do kameralnych, niewielkich łazienek, gdzie wystarczy znaleźć narożnik lub wnękę o właściwej powierzchni, by wpasować wannę. Wykorzysta się w ten sposób optymalniej przestrzeń, niż wstawiając wannę owalną - w małych łazienkach nie ma przecież miejsca np. na modernistyczną wannę wolnostojącą. Oczywiście nie ma też przeszkód by do łazienek przestronnych wstawić dość długą i szeroką, mocno wyprofilowaną wannę np. z hydromasażem i siedziskiem. Umożliwi to komfortową kąpiel, a sama wanna dobrze będzie współgrać z otoczeniem. Ponadto, zostanie sporo miejsca na inne meble i urządzenia, które można wstawić do przestronnej łazienki, jak chociażby kabina prysznicowa, dzięki czemu zyska się możliwość wyboru miejsca do kąpieli.

Na co zwracać uwagę przy wyborze wanny prostokątnej?

Przede wszystkim na jej rozmiar, który powinien pasować do postury użytkownika oraz do wymiarów łazienki. Wanna powinna mieć długość około 160 cm, by zapewnić komfort kąpieli osobie o przeciętnym wzroście, jednak można do małych łazienek wstawić modele krótsze, np. o długości 120-140 cm. Standardowa szerokość wanny to 70 cm, a krótszy bok mający 90 czy 100 cm to już naprawdę szeroka i wygodna wanna dla użytkownika o dowolnej posturze. Wannę prostokątną najlepiej jest wstawić w róg, zostawiając jeden bok oraz front wanny z otwartą przestrzenią, przy czym do swobodnego wyjścia z wanny powinno być przed nią co najmniej 55 cm wolnego miejsca. Należy sprawdzić także, czy prostokątny róg nie będzie przeszkadzać przy poruszaniu się po łazience, a jeśli tak, to wybrać model z zaokrąglonymi bokami, bez wyraźnych kantów. Aby zwiększyć wygodę kąpieli, można wybrać wannę z profilowanym siedziskiem.

Zobacz również: Wanny narożne