Wanny wolnostojące

Wanny wolnostojące to jeden z ostatnich trendów w aranżacji łazienek. Eleganckie wanny owalne na nóżkach w stylu retro, czy umieszczone na środku łazienki modernistyczne wanny prostokątne, często na podwyższeniu, prezentują się zjawiskowo i czynią z prostej łazienki luksusowy pokój kąpielowy. Jeśli do tego wanna ma hydromasaż, to będąc we własnym domu, można poczuć się jak w dobrym spa. Wanny wolnostojące wskazane są do przestronnych pomieszczeń.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 1 299,00 zł - 56 900,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Kształt - Rodzaj

Kształt - Rodzaj

Długość (cm)

Długość (cm)

Pojemność (L)

Pojemność (L)

Hydromasaż / 4-ścienne

Hydromasaż / 4-ścienne

Aktywne filtry

Zalety wanien wolnostojących

Wanna wolnostojąca nadaje się do dużych łazienek i sama jest zazwyczaj sporych rozmiarów. Dzięki temu można zażywać w niej bardzo komfortowej kąpieli. Wanna wolnostojąca z hydromasażem, siedziskiem i półką na kosmetyki czy kieliszek wina to domowe centrum relaksu, gdzie można oddawać się długim kąpielom, czując się niemal jak filmowa gwiazda. Luksusowe wanny na nóżkach w stylu retro wraz z pasującym wystrojem łazienki mogą uczynić z pomieszczenia wnętrze przypominające pałacowe łaźnie, a mocno wyprofilowane, nowoczesne wanny wielokątne, asymetryczne czy owalne podkreślą industrialny, czy modernistyczny charakter łazienki. Wannę wolnostojącą można ustawić w dowolnym miejscu, nie trzeba szukać właściwej ściany czy wnęki.

Do jakiej łazienki będzie pasować wanna wolnostojąca?

Wanna wolnostojąca potrzebuje dużo przestrzeni wokół, by móc wygodnie z niej korzystać, a także by była odpowiednio wyeksponowana w centralnym punkcie pokoju kąpielowego. Minimalny metraż łazienki, w której można ustawić wannę wolnostojącą, to 10-12 metrów kwadratowych, z założeniem, że między wanną a ścianami lub innymi meblami z każdej strony powinno być co najmniej 60-70 cm wolnej przestrzeni, a jeden bok, który będzie służył jako front wanny i miejsce wejścia i wyjścia, powinien być oddalony o około 90-110 cm od ściany czy pozostałego sprzętu w łazience. Wanny wolnostojące doskonale pasują do łazienek w stylu retro, nowoczesnych, czy industrialnych – wszystko zależy od aranżacji danego pomieszczenia.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru wanny wolnostojącej?

Przed wyborem wanny wolnostojącej trzeba przede wszystkim określić właściwy rozmiar i kształt produktu. Wanny wolnostojące mają większe rozmiary niż przyścienne – zaczynają się od około 165 cm długości i 75 cm szerokość. Naprawdę komfortowe wanny, przeznaczone dla dwóch osób, powinny mieć wymiary 230 x 130 cm. Wanny wolnostojące najczęściej są owalne lub okrągłe, ale także wielokątne, w kształcie serca lub łezki, czy prostokątne, choć to najrzadziej spotykany kształt tego typu wanien. Istotny jest materiał wykonania wanny wolnostojącej, bo z racji tego, że będzie ona w centrum łazienki, musi być naprawdę solidna i wytrzymała. Polecane są wanny akrylowe z dodatkową warstwą ochronną. Na akrylu uszkodzenia nie są mocno widoczne, a do tego jest on miły w dotyku i dobrze trzyma ciepło wody. Oferujemy w swoim sklepie online wykonane z akrylu, pokryte powłoką ochronną, masywne wanny wolnostojące w nowoczesnym, minimalistycznym stylu lub o opływowej linii.

Zobacz również: Wanny narożne