Baterie bidetowe

Do każdego rodzaju ceramiki łazienkowej można dopasować odpowiednie modele armatury. Decydując się na zakup bidetu, szukaj w ofercie sklepów także baterii bidetowych. Najlepiej wybierz te elementy razem, od jednego producenta, by mieć pewność, że będą dobrze współgrały ze sobą pod względem estetyki i parametrów. Od wyboru właściwej armatury łazienkowej zależy w dużej mierze wygoda użytkowania ceramiki, w tym bidetów, a ponadto design całej łazienki. Nawet tak niewielkie akcesoria, jak bateria, mogą wpływać na styl aranżacji łazienki i skutecznie zaburzyć harmonię całego projektu. Nie warto zatem wybierać baterii pospiesznie, bez dokładnego przejrzenia oferty.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 141,00 zł - 650,00 zł

Dostępność

Dostępność

Termostat

Termostat

Jak wybrać idealną baterię bidetową?

Bateria bidetowa wysokiej klasy, podobnie jak inne rodzaje armatury łazienkowej, powinna służyć przez lata, gwarantując komfortową kąpiel i łatwość w konserwacji. Kluczowe znaczenie mają tu materiały zastosowane do wykonania i wykończenia baterii, w tym elementów, takich jak głowica, odpowiedzialna za regulację natężenie strumienia wody i jej temperatury, uchwyt, korpus, czy perlator. Polecamy głowice ceramiczne, najtrwalsze, cechujące się dłuższą żywotnością niż plastikowe. Korpusy baterii bidetowych powinny być wykonane z mosiądzu, a uchwyty zazwyczaj są cynkowe. Perlator może być ruchomy, co zwiększa wygodę użytkowania. Warto zwrócić uwagę na oferowane gwarancje – norma to 10 lat na ceramiczną głowicę, 5 na korpus z mosiądzu, a 2 na pozostałe elementy. Bateria bidetowa najczęściej pokryta jest chromem. Im grubsza warstwa, tym bardziej odporna na zarysowania jest bateria, a także można być pewnym, że nie zmatowieje ona po kilku latach.

Jak dobrać baterię do bidetu?

Baterie do bidetów wybieraj, kierując się parametrami instalacji hydraulicznej i wielkością niecki bidetu. Wylewka powinna mieć taką długość, by woda swobodnie opadała do niecki, ale też by nie rozpryskiwała się na boki. Za długa wylewka umożliwia wygodne korzystanie z bidetu, a za wysoka bateria powoduje, że woda nie będzie opadać w niecce, ale chlapać jej ścianki, czy nawet okolice bidetu. Z praktycznych przyczyn polecamy uchwyt do ustawiania natężenia i temperatury wody, który można regulować jedną ręką. Zwróć uwagę na to, czy bateria nie jest zbyt duża i nie przytłacza ceramiki.

Jak dopasować baterię bidetową do aranżacji łazienki?

Powszechne na rynku są baterie chromowane, błyszczące, utrzymane w minimalistycznej formie. To najbardziej uniwersalne baterie bidetowe, które dodadzą eleganckiego sznytu łazience, dopasowując się niemal do każdej aranżacji. Nowoczesne, industrialne, skandynawskie, prowansalskie, luksusowe, romantyczne, a nawet w stylu retro czy country – dobrej jakości, stylowa bateria o delikatnych kształtach sprawdzi się wszędzie i nie będzie mocno się wyróżniać. Bardziej oryginalne formy, kurki krzyżowe, które w niektórych trendach wracają do łask, fikuśne formy, matowe wykończenie, niespotykane kolory to rozwiązania dla odważnych, pasujące do wysoce unikalnych designów łazienki.