Baterie bidetowe

Do każdego rodzaju ceramiki łazienkowej można dopasować odpowiednie modele armatury. Decydując się na zakup bidetu, szukaj w ofercie sklepów także baterii bidetowych. Najlepiej wybierz te elementy razem, od jednego producenta, by mieć pewność, że będą dobrze współgrały ze sobą pod względem estetyki i parametrów. Od wyboru właściwej armatury łazienkowej zależy w dużej mierze wygoda użytkowania ceramiki, w tym bidetów, a ponadto design całej łazienki. Nawet tak niewielkie akcesoria, jak bateria, mogą wpływać na styl aranżacji łazienki i skutecznie zaburzyć harmonię całego projektu. Nie warto zatem wybierać baterii pospiesznie, bez dokładnego przejrzenia oferty.

Jak wybrać idealną baterię bidetową?

Bateria bidetowa wysokiej klasy, podobnie jak inne rodzaje armatury łazienkowej, powinna służyć przez lata, gwarantując komfortową kąpiel i łatwość w konserwacji. Kluczowe znaczenie mają tu materiały zastosowane do wykonania i wykończenia baterii, w tym elementów, takich jak głowica, odpowiedzialna za regulację natężenie strumienia wody i jej temperatury, uchwyt, korpus, czy perlator. Polecamy głowice ceramiczne, najtrwalsze, cechujące się dłuższą żywotnością niż plastikowe. Korpusy baterii bidetowych powinny być wykonane z mosiądzu, a uchwyty zazwyczaj są cynkowe. Perlator może być ruchomy, co zwiększa wygodę użytkowania. Warto zwrócić uwagę na oferowane gwarancje – norma to 10 lat na ceramiczną głowicę, 5 na korpus z mosiądzu, a 2 na pozostałe elementy. Bateria bidetowa najczęściej pokryta jest chromem. Im grubsza warstwa, tym bardziej odporna na zarysowania jest bateria, a także można być pewnym, że nie zmatowieje ona po kilku latach.

Jak dobrać baterię do bidetu?

Baterie do bidetów wybieraj, kierując się parametrami instalacji hydraulicznej i wielkością niecki bidetu. Wylewka powinna mieć taką długość, by woda swobodnie opadała do niecki, ale też by nie rozpryskiwała się na boki. Za długa wylewka umożliwia wygodne korzystanie z bidetu, a za wysoka bateria powoduje, że woda nie będzie opadać w niecce, ale chlapać jej ścianki, czy nawet okolice bidetu. Z praktycznych przyczyn polecamy uchwyt do ustawiania natężenia i temperatury wody, który można regulować jedną ręką. Zwróć uwagę na to, czy bateria nie jest zbyt duża i nie przytłacza ceramiki.

Jak dopasować baterię bidetową do aranżacji łazienki?

Powszechne na rynku są baterie chromowane, błyszczące, utrzymane w minimalistycznej formie. To najbardziej uniwersalne baterie bidetowe, które dodadzą eleganckiego sznytu łazience, dopasowując się niemal do każdej aranżacji. Nowoczesne, industrialne, skandynawskie, prowansalskie, luksusowe, romantyczne, a nawet w stylu retro czy country – dobrej jakości, stylowa bateria o delikatnych kształtach sprawdzi się wszędzie i nie będzie mocno się wyróżniać. Bardziej oryginalne formy, kurki krzyżowe, które w niektórych trendach wracają do łask, fikuśne formy, matowe wykończenie, niespotykane kolory to rozwiązania dla odważnych, pasujące do wysoce unikalnych designów łazienki.