Brodziki z siedziskiem

Brodziki prysznicowe z siedziskiem to głębokie brodziki o wysokości około 40 cm, w których zamontowane jest siedzenie w narożniku brodzika, tym przylegającym do rogu łazienki. Siedzisko jest niemal niezbędnym elementem brodzików w kabinach wykorzystywanych przez osoby starsze, które męczą się przy dłuższym staniu. Także kąpanie dzieci jest łatwiejsze z siedziskiem.

Zalety brodzików prysznicowych z siedziskiem

Brodziki z siedziskiem gwarantują najwygodniejszą kąpiel z możliwych pod prysznicem. W razie potrzeby można spocząć na siedzeniu i dalej cieszyć się kąpielą. To rozwiązanie pośrednie między prysznicem a wanną. Polecane szczególnie osobom, które chciałyby móc usiąść podczas kąpieli, ale nie mają miejsca na wstawienie wanny. W brodziku z siedziskiem można wziąć zarówno szybki prysznic po treningu czy po pracy, jak i komfortową relaksującą kąpiel, podobną do tej w wannie. Dzięki siedzisku łatwiej także wykonywać różne zabiegi codziennej higieny i kosmetyczne. Kąpanie dzieci, które wymagają asysty osób dorosłych, także jest prostsze z siedziskiem, na którym można posadzić dziecko podczas kąpieli.

Do jakiej łazienki wybrać brodzik z siedziskiem?

Brodzik prysznicowy z siedziskiem to najlepsze rozwiązanie do małych łazienek, gdzie nie ma miejsca na wstawienie dodatkowo wanny. Ponadto brodzik z siedziskiem ma sporą głębokość, co umożliwia np. zrobienie ręcznego prania. Nie ma potrzeby przeznaczania na to dodatkowego miejsca z miską.

Jak wybrać idealny brodzik prysznicowy?

Brodziki prysznicowe występują w wielu rozmiarach i kształtach. Na te parametry przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę. Wymiar boków należy dopasować do narożnika lub wnęki łazienkowej. Wymiary zaczynają się od 80 cm dla boków i 5 cm dla wysokości i dochodzą do 90 cm dla boków i nawet 40 cm wysokości. Brodziki mające kilka centymetrów wysokości to modele płaskie, mające kilkanaście centymetrów to uniwersalne brodziki niskie, o głębokości 30-40 cm określane są zaś jako głębokie. Wśród brodzików głębokich wyróżnia się brodzik z siedzeniem oraz bez siedziska. Przed brodzikiem powinno być co najmniej metr przestrzeni na swobodne wejście, ale tu konkretne zalecenia zależą już od kształtu brodzika oraz drzwi do kabiny – jedno- lub dwuczęściowych czy przesuwnych. Brodziki z siedziskiem występują w kształcie półokrągłym, subtelnie wykańczającym brodzik o wysokich krawędziach, który w przeciwnym razie mógłby przytłoczyć przestrzeń. Brodziki prysznicowe mogą być wykonane z różnych materiałów, ale najczęściej wybieranym jest przyjemny w dotyku akryl, który wykazuje się dużą trwałością, gustownym wysokim połyskiem. Warto wybierać brodziki akrylowe pokryte specjalną powłoką ochronną, która dodatkowo zapewnia odporność na uszkodzenia, zarysowania, szkodliwe działanie wody i chemii.