Wanny

Wanny łazienkowe to najlepsze miejsce do codziennego relaksu i komfortowych kąpieli. Po ciężkim i stresującym dniu czy w chłodne zimowe wieczory nie ma nic lepszego niż długa kąpiel w wannie. Przestronne wanny z hydromasażem pozwalają poczuć się niemal jak w spa we własnej łazience. Jednak wanny to nie tylko miejsce kąpieli, lecz także element aranżacji łazienki, który może dodać jej szykownego stylu czy nowoczesnego charakteru. W naszym sklepie wybór wanien jest tak szeroki, że można dopasować wannę zarówno do wymiarów łazienki, jak i designu pomieszczenia.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 2 499,00 zł - 57 900,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Kształt - Rodzaj

Kształt - Rodzaj

Długość (cm)

Długość (cm)

Pojemność (L)

Pojemność (L)

Hydromasaż / 4-ścienne

Hydromasaż / 4-ścienne

Aktywne filtry

Rodzaje wanien

Wanny do łazienki mogą mieć różne rozmiary oraz kształty – standardowe prostokątne, bardziej nowoczesne owalne, czy asymetryczne pozwalające dopasować wannę do nietypowych wymiarów łazienki. Jeśli chodzi o miejsce montażu, wyróżnia się wanny narożne, montowane w rogu pomieszczenia, co pozwala maksymalnie wykorzystać powierzchnię użytkową, przyścienne, dopasowane do jednej lub dwóch ścian, i wolnostojące, czyli, jak sama nazwa wskazuje, stojące bez oparcia o ścianę, na środku pomieszczenia, zalecane do przestronnych łazienek. Dostępne modele wykonane są także z różnych materiałów – popularne są wanny żeliwne, stalowe i oczywiście akrylowe, najbardziej rozpowszechnione. Akrylowe wanny cechują się największą różnorodnością, bo można znaleźć dowolne kształty i wymiary, a do tego są lekkie, długo trzymają ciepło wody, wykazują odporność na przebarwienia od rdzy czy kamienia, a jeśli do tego są pokryte warstwą ochronną, to mogą być również odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. W takiej wannie można zainstalować hydromasaż, czyniąc ją domowym centrum relaksu i spa.

Jak wybrać idealny wymiar wanny?

Wybór wymiarów wanny po pierwsze zależy od rozmiarów łazienki. Wanna musi być dopasowana do projektu tak, by nie zajmować za dużo miejsca i nie przeszkadzać w funkcjonalnym korzystaniu z innych elementów i mebli. W bardzo małych łazienkach wybiera się najczęściej kabiny prysznicowe, bo zajmuje mniej miejsca niż wanna. Jeśli jednak w pomieszczeniu jest nieco więcej przestrzeni, warto wybrać nawet małą wannę, by mieć większy komfort kąpieli. Koniecznie trzeba zaplanować też miejsce do swobodnego wyjścia z wanny – minimum 55 cm między dłuższym bokiem a ścianą, najlepiej zaś około 100 cm.

Wymiar wanny a wygoda użytkowania

Wanna do łazienki, poza dopasowaniem przestrzennym, powinna też być odpowiednia do potrzeb domowników, tak by rzeczywiście można było wygodnie, a także bezpiecznie jej używać. Osoby korzystające z wanny powinny mieć stabilne oparcie pleców oraz stóp. Wanna nie powinna za mała, ale też nie za duża, by się nie ześlizgiwać. Standardowe wanny łazienkowe prostokątne mają około 160-170 cm długości, co wystarcza dla osoby o przeciętnym wzroście, oraz 70 cm szerokości – odpowiednie dla użytkownika o szczupłej posturze. Większe wymiary to np. nawet do 220 cm długości, oraz do 90 cm szerokości. Do tego warto zwrócić uwagę na kształt niecki, bo zbyt płytka i mocno profilowana nie będzie wygodna, nawet jeśli jej wymiary będą w miarę typowe.