Brodziki niskie

Niskie brodziki prysznicowe to uniwersalne i jedne z częściej stosowanych brodzików w łazienkach. Biorąc pod uwagę wysokość brodzika, wyróżnia się urządzenia o dużej głębokości, nawet do 40 cm, brodziki płytkie o wysokości jedynie 4,5 czy 5 cm, oraz standardowe brodziki niskie z wysokością kilkunastu centymetrów.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 199,00 zł - 649,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Kształt - Rodzaj

Kształt - Rodzaj

Rozmiar (cm)

Rozmiar (cm)

Wysokość (cm)

Wysokość (cm)

Rodzaj brodzika

Rodzaj brodzika

Zalety brodzików prysznicowych niskich

Brodziki prysznicowe niskie są rozwiązaniem pośrednim między głębokimi brodzikami cechującymi się wysoką funkcjonalnością, ale trudnym wejściem do kabiny, a brodzikami typu slim, które nie sprawdzą się w każdej łazience. Brodziki głębokie nadają się też jako miejsca do prania czy kąpania dzieci, a ponadto często mają siedzisko, jednak z racji dużej wysokości brzegów utrudniają znacząco korzystanie z kabiny osobom starszym, niepełnosprawnym i o ograniczonej mobilności, a także dzieciom kąpiącym się już samodzielnie. Ponadto brodzik z wysokim brzegiem może optycznie skracać przestrzeń w łazience. Przeciwieństwem tego rozwiązania są brodziki płytkie, do których bardzo prosto jest wejść, jednak także łatwo wychlapuje się z nich woda. Kompromisem dla obu tych rodzajów brodzików jest niski brodzik – wygodny w użytkowaniu, idealny do każdego wymiaru łazienek. Ponadto wysokość brodzika na kilkanaście centymetrów uniemożliwia wychlapywanie wody i ułatwia sprzątanie łazienki, a nawet można zrobić w nim niewielkie ręczne pranie.

Do jakiej łazienki wybrać brodzik prysznicowy niski?

Brodzik prysznicowy niski jest ceniony przez klientów, ponieważ nadaje się do każdej łazienki. Występuje w wielu kształtach – jest to uniwersalny model, zatem produkowany w różnych wersjach, by sprostać wymaganiom klientów. W małej łazience niski brodzik o wymiarach np. 80 x 80 nie powoduje optycznego skrócenia przestrzeni. Będzie dyskretnie wpasowany w aranżację, brak wysokiej krawędzi oznacza, że nie dojdzie do zaburzenia proporcji przestrzeni. Brodzik niski o większych wymiarach można wstawić obok wanny w pokoju kąpielowym. Nie ma potrzeby wybierać dużej głębokości brodzika, jeśli jest już wanna idealna na zrobienie ręcznego prania czy służąca jako wanienka dla dzieci w razie potrzeby. Niski brodzik, zależnie od wymiarów i kształtu oraz dobranej kabiny, będzie pasować do łazienki nowoczesnej, loftowej, romantycznej, skandynawskiej, klasycznej, w stylu retro i country.

Jak wybrać idealny brodzik prysznicowy?

Przede wszystkim przy wyborze brodzika trzeba zwrócić uwagę na jego kształt, wymiar boków i wysokość. Te parametry należy dopasować do wymiarów i aranżacji łazienki. Istotne jest też by brodzik był wykonany z solidnego materiału, np. akrylu, który gwarantuje trwałość na lata.