Brodziki niskie

Niskie brodziki prysznicowe to uniwersalne i jedne z częściej stosowanych brodzików w łazienkach. Biorąc pod uwagę wysokość brodzika, wyróżnia się urządzenia o dużej głębokości, nawet do 40 cm, brodziki płytkie o wysokości jedynie 4,5 czy 5 cm, oraz standardowe brodziki niskie z wysokością kilkunastu centymetrów.

Zalety brodzików prysznicowych niskich

Brodziki prysznicowe niskie są rozwiązaniem pośrednim między głębokimi brodzikami cechującymi się wysoką funkcjonalnością, ale trudnym wejściem do kabiny, a brodzikami typu slim, które nie sprawdzą się w każdej łazience. Brodziki głębokie nadają się też jako miejsca do prania czy kąpania dzieci, a ponadto często mają siedzisko, jednak z racji dużej wysokości brzegów utrudniają znacząco korzystanie z kabiny osobom starszym, niepełnosprawnym i o ograniczonej mobilności, a także dzieciom kąpiącym się już samodzielnie. Ponadto brodzik z wysokim brzegiem może optycznie skracać przestrzeń w łazience. Przeciwieństwem tego rozwiązania są brodziki płytkie, do których bardzo prosto jest wejść, jednak także łatwo wychlapuje się z nich woda. Kompromisem dla obu tych rodzajów brodzików jest niski brodzik – wygodny w użytkowaniu, idealny do każdego wymiaru łazienek. Ponadto wysokość brodzika na kilkanaście centymetrów uniemożliwia wychlapywanie wody i ułatwia sprzątanie łazienki, a nawet można zrobić w nim niewielkie ręczne pranie.

Do jakiej łazienki wybrać brodzik prysznicowy niski?

Brodzik prysznicowy niski jest ceniony przez klientów, ponieważ nadaje się do każdej łazienki. Występuje w wielu kształtach – jest to uniwersalny model, zatem produkowany w różnych wersjach, by sprostać wymaganiom klientów. W małej łazience niski brodzik o wymiarach np. 80 x 80 nie powoduje optycznego skrócenia przestrzeni. Będzie dyskretnie wpasowany w aranżację, brak wysokiej krawędzi oznacza, że nie dojdzie do zaburzenia proporcji przestrzeni. Brodzik niski o większych wymiarach można wstawić obok wanny w pokoju kąpielowym. Nie ma potrzeby wybierać dużej głębokości brodzika, jeśli jest już wanna idealna na zrobienie ręcznego prania czy służąca jako wanienka dla dzieci w razie potrzeby. Niski brodzik, zależnie od wymiarów i kształtu oraz dobranej kabiny, będzie pasować do łazienki nowoczesnej, loftowej, romantycznej, skandynawskiej, klasycznej, w stylu retro i country.

Jak wybrać idealny brodzik prysznicowy?

Przede wszystkim przy wyborze brodzika trzeba zwrócić uwagę na jego kształt, wymiar boków i wysokość. Te parametry należy dopasować do wymiarów i aranżacji łazienki. Istotne jest też by brodzik był wykonany z solidnego materiału, np. akrylu, który gwarantuje trwałość na lata.