Baterie prysznicowe

Baterie prysznicowe są bardzo ważnym elementem aranżacji łazienki. To od ich funkcjonalności zależy wygoda użytkowania prysznica, a także utrzymania w czystości kabiny.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 94,00 zł - 2 011,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Sposób montażu

Sposób montażu

Termostat

Termostat

Wykończenie

Wykończenie

Aktywne filtry

Jak wybrać idealną baterię prysznicową?

Czym kierować się przy wyborze baterii prysznicowej? Baterie prysznicowe dzielimy na termostatyczne i z głowicą mieszającą. Termostatyczne, bez względu na temperaturę wody na wejściu, mieszają wodę w taki sposób, że zawsze ma ustaloną temperaturę. W przypadku głowic mieszających woda jest mieszana zawsze w tej samej proporcji, mimo tego, że o różnej porze roku czy dnia może mieć inną temperaturę. Innym ważnym parametrem jest przepływ wody w baterii - im mniejszy, tym bateria jest bardziej oszczędna. W dalszej kolejności kieruj się takimi parametrami baterii, jak wielkość, czy długość kranu, co pozwoli na dopasowanie jej do wnętrza kabiny. W niewielkich kabinach prysznicowych polecane są minimalistyczne, małe baterie, zaś w większych prysznicach można pozwolić sobie na zamontowanie bardziej obszernej armatury, w tym np. kolumny prysznicowej, czy deszczownicy. Równie istotnym aspektem jest wygląd baterii – jej wykończenie w chromie lub innym materiale, połyskująca lub matowa powłoka, kształt kurków i kranu. Należy dopasować estetykę baterii do stylu przyjętego w łazience. Niezwykle ważna jest także trwałość i solidność armatury, dzięki czemu będzie mogła służyć latami. Dlatego należy sprawdzić, z czego wykonana jest bateria prysznicowa, a także jakiej jakości są to materiały. Szczególnie dotyczy to głowic, które regulują przepływ wody. Zalecane są najtrwalsze głowice ceramiczne, na które oferowana jest najczęściej aż pięcioletnia gwarancja.

Jak dobrać baterię do prysznica?

Baterie do prysznica powinna być dobrana do istniejącej instalacji hydraulicznej. Jeśli w planach nie masz dużego remontu, a instalacja jest już zamontowana, to musisz mieć na uwadze, że nie każda armatura będzie pasować. W przypadku gdy projektujesz wykończenie mieszkania w stanie surowym lub deweloperskim albo też możesz pozwolić sobie na większy remont, masz tak naprawdę nieograniczony wybór w armaturze łazienkowej. Zasadniczo zalecany jest wybór najpierw brodzika i kabiny prysznicowej, a potem dobranie do stylu, kolorystyki, wielkości miejsca kąpielowego właściwej baterii prysznicowej. Miej też na uwadze komfort użytkowania – przykładowo, wygodniej korzysta się z jednouchwytowych baterii, niewymagających używania obu rąk do odkręcenia kranu i dobrania właściwej ciepłoty wody. Przeglądając ofertę w sklepie, szukaj typowo baterii do prysznica, lub modeli uniwersalnych wannowo-prysznicowych, bo te do umywalki, czy bidetu nie będą pasować. Każda bateria ma swoje specyficzne parametry i funkcje.

Jak dopasować baterie prysznicowe do aranżacji łazienki?

Najbardziej popularne są armatury łazienkowe pokryte chromem o błyszczącej, eleganckiej powierzchni. W połączeniu ze smukłą, minimalistyczną formą, nowoczesnym uchwytem taka ponadczasowa klasyka sprawdzi się doskonale w łazienkach urządzonych zgodnie z ostatnimi trendami we wnętrzarstwie. Będzie także pasować do stylu loftowego, skandynawskiego, romantycznego, prowansalskiego, a także luksusowych pokoi kąpielowych. Mają dość uniwersalne zastosowanie i wpasowują się w wiele aranżacji. Takie baterii szybko się nie opatrzą.

Oferta baterii prysznicowych

Posiadamy w ofercie ścienne baterie prysznicowe wyróżniające się uniwersalnym wyglądem, delikatnością, wysokim połyskiem chromowanej powłoki. Jednocześnie to bardzo trwała armatura z głowicą z ceramiki i korpusem z mosiądzu, na które oferowana jest gwarancja – 10 lat na korpus, 5 na głowice oraz do 2 na pozostałe elementy.