Odpływy prostokątne

Łazienka to pomieszczenie sanitarne, w którym nie tylko dbasz o higienę swojego ciała, relaks po ciężkim dniu, ale także czerpiesz przyjemność z armatury o doskonałym designie i wysokiej trwałości. Jednym z niezbędnych elementów we wnętrzu jest odpływ, który pomaga odprowadzić wodę do kanalizacji. Dawniej jedynym rozwiązaniem były brodziki – dzisiaj są wypierane przez funkcjonalne odpływy liniowe o zachwycającym wzornictwie. W naszej ofercie znajdziesz klasyczne modele w kształcie prostokąta, charakteryzujące się wysoką przepustowością, doskonałą jakością wykonania i interesującym wzornictwem pasującym do wielu wnętrz.

Aktywne filtry

Dlaczego odpływy prostokątne typu liniowego są dobrym rozwiązaniem do prysznica?

Liniowe odpływy prostokątne pozwolą ci na wyeliminowanie brodzika, dzięki czemu będziesz cieszyć się wygodą brania prysznica i lekkością wizualną kabiny. Z ich pomocą tradycyjna kabina zostanie zastąpiona drzwiami lub fragmentem ścianki, dając ci o wiele większą swobodę projektową. Niezaprzeczalnym atutem odpływu liniowego w kształcie prostokąta jest jego estetyka – dzięki nowoczesnemu wzornictwu stworzy jednolitą całość z innymi strefami pomieszczenia, do tego zadba o to, by wnętrze wyglądało na bardziej przestronnie. Widocznym elementem jest tzw. maskownica lub ruszt – w naszej ofercie znajdziesz zarówno klasyczne modele o jednej powierzchni z zaznaczoną ramą, do której spływa woda, jak i produkty z siatką otworów, wyjątkowo cienkie slim, a nawet ścienne, które gromadzą mniej zanieczyszczeń.

Dopasuj odpływy prostokątne do swoich potrzeb

Wybierając odpływy prostokątne zwróć uwagę na ich wielkość – najmniejsze modele mierzą 30 cm długości, a najdłuższe nawet 120 cm. Istota jest wspomniana już przepustowość, która musi być wyższa niż łączna wydajność wszystkich dysz. Kształt prostokąta umożliwi ci zamocowanie odpływu zarówno na środku, jak i z boku kabiny. Dostępne modele są wykonane ze stali nierdzewnej, niekiedy z dodatkiem innych materiałów, dzięki czemu zapewnią ci bezawaryjne korzystanie przez wiele lat.