Słuchawki prysznicowe

Słuchawki do prysznica to podstawowy element armatury łazienkowej – bez niej trudno wyobrazić sobie orzeźwiający poranny prysznic, czy relaksującą wieczorną kąpiel. Dobrze dopasowana rozmiarem, mająca praktyczne funkcje, estetycznie wykonana i, co bardzo ważne, solidna słuchawka prysznicowa, gwarantuje wygodne użytkowanie kabiny prysznicowej przez lata. Warto przy tym wybierać rozwiązania ekologiczne, które pozwalają oszczędzać zużycie wody, dzięki opcji sterowania natężeniem strumienia.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 48,00 zł - 224,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Aktywne filtry

Rodzaje słuchawek prysznicowych

Słuchawki pod prysznic są kanciaste i prostokątne lub obłe i okrągłe. Występują także w różnych rozmiarach, od mniejszych, przeznaczonych do bardziej kameralnych kabin, po większe idealne do dużych natrysków, np. typu walk-in. Kształt to nie jedyny parametr różniący modele słuchawek. Niektóre modele mają rączkę ze wstawką z gumy, by zniwelować ślizganie się. Słuchawki mogą być jednofunkcyjne lub wielofunkcyjne, z kilkoma rodzajami strumienia wody, np. delikatną mgiełką, silnym, skoncentrowanym strumieniem wykorzystywanym do hydromasażu ciała. Funkcje wybiera się poprzez obrót dyszy w słuchawce lub za pomocą przycisku.

Na co zwracać uwagę przy wyborze słuchawki do prysznica?

Przede wszystkim należy dobrać słuchawkę do prysznica do parametrów i estetyki baterii, kabiny oraz łazienki. Wybierając oddzielnie baterię, słuchawkę i wąż prysznicowy, koniecznie sprawdź, czy elementy wyglądają harmonijnie, bo za duża lub za mała słuchawka może wyglądać niekorzystnie. W drugiej kolejności zastanów się nad funkcjonalnością słuchawki, to znaczy, jakich opcji potrzebujesz – jeden rodzaj strumienia wody, czy też standardowe trzy funkcje do różnych zastosowań. Nie do przecenienia jest kwestia materiału wykonania słuchawki, bo to wpływa na jej żywotność, łatwość w czyszczeniu i komfort użytkowania. Postaw na modele wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak mosiądz, ceramika, cynk, i pokryte odpowiednio grubą warstwą chromu, co nie tylko zapewnia elegancki połysk słuchawki, lecz także eliminuje ryzyko szybkiego zmatowienia i zarysowania armatury. Warto ponadto wybrać słuchawki pod prysznic eko, które umożliwiają bardziej oszczędne zużycie wody.

Co poza słuchawkami do prysznica?

Sama słuchawka pod prysznic to za mało. Jeśli nie chcesz kupić gotowego zestawu lub kolumny prysznicowej ze słuchawką, ale skompletować samodzielnie armaturę łazienkową, kup także baterię i węża prysznicowego. Aby wygodniej korzystać z kabiny, dołącz do tego drążek i uchwyt, dzięki czemu będziesz mógł regulować wysokość zamocowania słuchawki. Jeśli masz wannę z opcją prysznica, to drążek nie jest konieczny, wystarczy dobra bateria wannowo-prysznicowa oraz słuchawka z wężem.