Odpływy z metalowym syfonem

Odwodnienia z metalowym syfonem to rodzaj odpływów prysznicowych liniowych montowanych w podłodze, zamiast stosowania standardowego brodzika. Odpływy prysznicowe są bardzo praktycznym rozwiązaniem umożliwiającym swobodne korzystanie z natrysku osobom o ograniczonej mobilności, dzieciom czy osobom starszym, a do tego wyglądają bardzo szykownie i dodają eleganckiego charakteru łazienkom utrzymanym w różnej stylistyce. Zastosowanie odpływu prysznicowego nie wymaga stosowania dodatkowych konstrukcji takich jak progi czy cokoliki. Montowane w posadzce odpływy mają dyskretny wygląd i są łatwe w czyszczeniu. Metalowy syfon w odpływie cechuje się dużą wytrzymałością. Te zalety sprawiają, że odwodnienia z metalowym syfonem są szeroko stosowane w nowoczesnych aranżacjach łazienkowych.

Aktywne filtry

Czemu warto wybrać odwodnienia liniowe z metalowym syfonem?

  • Brak progów czy wysokiego brodzika ułatwia korzystanie z kabiny osobom niepełnosprawnym, starszym oraz dzieciom.
  • Wpasowane w posadzkę umożliwiają maksymalnie wykorzystanie przestrzeni.
  • Wyglądają dyskretnie i elegancko - idealnie pasują do nowoczesnych, prostych łazienek.
  • Ich minimalistyczny wygląd sprawia, że mają uniwersalne zastosowanie. Świetnie odnajdują się nawet we wnętrzach utrzymanych w stylu innym niż nowoczesny minimalizm.
  • Są łatwe i szybkie w czyszczeniu, a metalowy syfon cechuje się wytrzymałością, co powoduje, że utrzymane w czystości odpływy mogą spełniać swoją rolę latami.
  • Różnorodność kolorów, kształtów, wymiarów i parametrów odpływów dostępna na rynku pozwala dopasować rozwiązanie idealne do każdej kabiny prysznicowej, nawet jeśli ma ona niewielkie wymiary czy jest zamontowana w nietypowym, trudno dostępnym miejscu w łazience.

Na co zwracać uwagę w odwodnieniach z metalowymi syfonami?

Przy wyborze odpływu prysznicowego z metalowym syfonem należy zwrócić uwagę na długość i szerokość rynienki oraz wysokość syfonu – najczęściej to zakres od 4 do 15 cm. Te wymiary mają istotne znaczenie przy montażu odpływu. Na funkcjonalność i niezawodność działania odwodnienia wpływa jednak nie wygląd i wymiary maskownicy, ale przepustowość syfonu wyrażana w litrach wody przepływających na minutę. Minimalne wartości to 20 litrów na minutę, jednak praktyczne syfony powinny mieć od 40 litrów na minutę przepustowości. Wyższą przepustowość należy wybrać w kabinach z deszczownicą czy hydromasażem, gdzie zużycie wody jest o wiele większe. Odpływ powinien mieć także funkcję tzw. suchego syfonu, czyli specjalną zapadkę, dzięki której przykre zapachy z kanalizacji nie przedostaną się z powrotem do łazienki, nawet gdy syfon będzie bez wody - a taka sytuacja często występuje, gdy stosuje się ogrzewanie podłogowe lub gdy jedynie okazjonalnie korzysta się z prysznica.

Zalety odpływów z metalowym syfonem

Odpływy z metalowym syfonem są dostępne w naszym sklepie w różnych kolorach i wzorach. Wszystkie mają regulowaną wysokość i funkcję suchego syfonu oraz syfony wykonane z najwyższej jakości metali, co nadaje im dużą wytrzymałość. Grubość pokrywy zaczyna się od 1,5 mm, a przepustowość wynosi od 40 l/min.