Kabiny prysznicowe 80x120

Kabiny prysznicowe 80x120 to największe dostępne kabiny w naszym sklepie internetowym przeznaczone do dużych łazienek. W kabinie o takich wymiarach można komfortowo zażywać kąpieli, a spora przestrzeń użytkowa pozwala na instalację i swobodne korzystanie z deszczownicy czy panelu z hydromasażem. Kabina 80x120 zalecana jest dla osób z problemem z mobilnością, bo łatwiej z niej korzystać z niż z mniejszych kabin np. o wymiarach 80x80.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 319,00 zł - 2 899,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Kolor profilu

Kolor profilu

Kształt - Rodzaj

Kształt - Rodzaj

Rozmiar (cm)

Rozmiar (cm)

Kolor szkła

Kolor szkła

Brodzik

Brodzik

Rodzaj brodzika

Rodzaj brodzika

Rodzaj drzwi

Rodzaj drzwi

Hydromasaż / 4-ścienne

Hydromasaż / 4-ścienne

Grubość szkła (mm)

Grubość szkła (mm)

Powłoka

Powłoka

Aktywne filtry

Zalety kabin prysznicowych 80x120

Kabina prysznicowa 80x120 jest na tyle duża, że wygodnie można zażywać w niej kąpieli o każdej porze dnia. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie relaksujące kąpiele pod natryskiem z deszczownicą czy hydromasażem. Osoby starsze i o ograniczonej mobilności z łatwością wejdą do takiej kabiny, zwłaszcza gdy będzie ona pozbawiona brodzika - w wersji walk-in. W takiej kabinie można także wygodnie wykąpać się z małym dzieckiem, które potrzebuje jeszcze asysty mamy czy taty przy codziennej kąpieli. Nasze kabiny  wyróżniają się klasyczną elegancją i uniwersalną prostotą, dzięki czemu świetnie nadają się do łazienek utrzymanych w nowoczesnym, industrialnym, minimalistycznym charakterze, ale mogą także wpasować się w inne style aranżacji.

Do jakiej łazienki wybrać kabinę 80x120?

Kabina prysznicowa 80x120 przeznaczona jest do łazienek o dużych wymiarach, bo w mniejszych pomieszczeniach może przytłoczyć aranżację i kolidować z innymi urządzeniami. Mimo wszystko taka kabina zajmować będzie mniej miejsca niż typowa wanna o długości około 160 cm. W większych łazienkach kabina 80x120 będzie odpowiednie wyeksponowana i może stanowić serce projektu, szczególnie gdy jest elegancka, wykonana z wysokiej jakości materiałów i dopasowana do designu pomieszczenia. Kabina o tak dużych wymiarach często wybierana jest także do łaźni w hotelach czy sanatoriach.

Jak ustawić w łazience kabinę prysznicową 80x120?

Kabiny prysznicowe 80x120 wymagają przynajmniej jednej długiej, wolnej ściany na bok wynoszący 120 cm. Warto wstawić je w rogu, by wykorzystać w pełni kąt łazienki. Modele o dwóch ścianach są najbardziej popularne i wybór takich kabin jest dość szeroki. Zdecydowanie rzadziej trafiają się modele trójścienne z możliwością ustawienia pośrodku ściany, tym bardziej z tak dużymi wymiarami boków jak 80 i 120 cm. Przed ustawieniem kabiny 80x120 trzeba nie tylko zmierzyć ściany, do których kabina ma przylegać, ale też przemyśleć otwieranie natrysku. Jeśli mają to być drzwi jedno- lub dwuskrzydłowe, to należy zapewnić odpowiednią przestrzeń wokół natrysku, by drzwi nie kolidowały z umywalką, pralką czy meblami. W przypadku, gdy nie uda się znaleźć miejsca, gdzie otwieranie drzwi będzie niczym nieograniczone, należy wybrać kabinę z drzwiami przesuwnymi.