Kabiny prysznicowe 80x120

Kabiny prysznicowe 80x120 to największe dostępne kabiny w naszym sklepie internetowym przeznaczone do dużych łazienek. W kabinie o takich wymiarach można komfortowo zażywać kąpieli, a spora przestrzeń użytkowa pozwala na instalację i swobodne korzystanie z deszczownicy czy panelu z hydromasażem. Kabina 80x120 zalecana jest dla osób z problemem z mobilnością, bo łatwiej z niej korzystać z niż z mniejszych kabin np. o wymiarach 80x80.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 553,00 zł - 3 896,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Kolor profilu

Kolor profilu

Kształt - Rodzaj

Kształt - Rodzaj

Rozmiar (cm)

Rozmiar (cm)

Kolor szkła

Kolor szkła

Brodzik

Brodzik

Rodzaj brodzika

Rodzaj brodzika

Rodzaj drzwi

Rodzaj drzwi

Hydromasaż

Hydromasaż

Grubość szkła (mm)

Grubość szkła (mm)

Powłoka

Powłoka

Aktywne filtry

Zalety kabin prysznicowych 80x120

Kabina prysznicowa 80x120 jest na tyle duża, że wygodnie można zażywać w niej kąpieli o każdej porze dnia. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie relaksujące kąpiele pod natryskiem z deszczownicą czy hydromasażem. Osoby starsze i o ograniczonej mobilności z łatwością wejdą do takiej kabiny, zwłaszcza gdy będzie ona pozbawiona brodzika - w wersji walk-in. W takiej kabinie można także wygodnie wykąpać się z małym dzieckiem, które potrzebuje jeszcze asysty mamy czy taty przy codziennej kąpieli. Nasze kabiny  wyróżniają się klasyczną elegancją i uniwersalną prostotą, dzięki czemu świetnie nadają się do łazienek utrzymanych w nowoczesnym, industrialnym, minimalistycznym charakterze, ale mogą także wpasować się w inne style aranżacji.

Do jakiej łazienki wybrać kabinę 80x120?

Kabina prysznicowa 80x120 przeznaczona jest do łazienek o dużych wymiarach, bo w mniejszych pomieszczeniach może przytłoczyć aranżację i kolidować z innymi urządzeniami. Mimo wszystko taka kabina zajmować będzie mniej miejsca niż typowa wanna o długości około 160 cm. W większych łazienkach kabina 80x120 będzie odpowiednie wyeksponowana i może stanowić serce projektu, szczególnie gdy jest elegancka, wykonana z wysokiej jakości materiałów i dopasowana do designu pomieszczenia. Kabina o tak dużych wymiarach często wybierana jest także do łaźni w hotelach czy sanatoriach.

Jak ustawić w łazience kabinę prysznicową 80x120?

Kabiny prysznicowe 80x120 wymagają przynajmniej jednej długiej, wolnej ściany na bok wynoszący 120 cm. Warto wstawić je w rogu, by wykorzystać w pełni kąt łazienki. Modele o dwóch ścianach są najbardziej popularne i wybór takich kabin jest dość szeroki. Zdecydowanie rzadziej trafiają się modele trójścienne z możliwością ustawienia pośrodku ściany, tym bardziej z tak dużymi wymiarami boków jak 80 i 120 cm. Przed ustawieniem kabiny 80x120 trzeba nie tylko zmierzyć ściany, do których kabina ma przylegać, ale też przemyśleć otwieranie natrysku. Jeśli mają to być drzwi jedno- lub dwuskrzydłowe, to należy zapewnić odpowiednią przestrzeń wokół natrysku, by drzwi nie kolidowały z umywalką, pralką czy meblami. W przypadku, gdy nie uda się znaleźć miejsca, gdzie otwieranie drzwi będzie niczym nieograniczone, należy wybrać kabinę z drzwiami przesuwnymi.