Kabiny prysznicowe chrom

Połyskujące, gładkie, stylowe kabiny prysznicowe chrom to jedne z najczęściej wybieranych elementów wyposażenia łazienek. Potrafią rozjaśnić przestrzeń, dodając blasku każdej aranżacji. Kabina w kolorze chrom zawsze wygląda świeżo, czysto i nienagannie, nawet po kilku latach użytkowania, o ile tylko właściwe dba się o chromowane części. Na szczęście kabiny chromowane czyści się z łatwością i wystarczy regularność działania, by utrzymać je w doskonałym stanie.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 419,00 zł - 3 200,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Kolor profilu

Kolor profilu

Kształt - Rodzaj

Kształt - Rodzaj

Rozmiar (cm)

Rozmiar (cm)

Kolor szkła

Kolor szkła

Brodzik

Brodzik

Rodzaj brodzika

Rodzaj brodzika

Rodzaj drzwi

Rodzaj drzwi

Hydromasaż / 4-ścienne

Hydromasaż / 4-ścienne

Grubość szkła (mm)

Grubość szkła (mm)

Powłoka

Powłoka

Aktywne filtry

Rodzaje kabin prysznicowych chrom

Kabiny prysznicowe chrom występują w różnych formach – dostępne są modele kwadratowe, prostokątne, półokrągłe czy pięciokątne, dzięki czemu można je dopasować do projektu łazienki, nawet gdy ma ona nietypowy kształt czy niewielkie wymiary. Kabiny mają drzwi jedno-, dwuskrzydłowe lub przesuwne. Ponadto wyróżniane są brodziki niskie, polecane dla osób o mniejszej mobilności oraz wysokie cechujące się wielozadaniowością, bo mogą służyć jako wanienka dla małego dziecka czy miejsce do ręcznego prania. Dla największego komfortu użytkowania, zwłaszcza dla osób starszych, o małej mobilności czy dzieci, zalecane są kabiny prysznicowe typu walk-in z otwartym wejściem. Dodaje się jedynie ściankę ze szkła z krawędziami w kolorze chrom i można stworzyć komfortową i przestronną strefę kąpielową, która nada pomieszczeniu lekkości i przestronności. Takie rozwiązanie polecane jest w łazienkach o większych metrażach.

Do jakiej łazienki wybrać kabiny prysznicowe chromowane?

Kabina prysznicowa chromowana będzie pasować do każdej łazienki, w zależności od tego, jaki wybierze się jej kształt, wymiary czy brodzik. Ten kolor jest bowiem uniwersalny i może pasować do aranżacji klasycznych, skandynawskich, romantycznych, prowansalskich, rustykalnych, a nawet nowoczesnych. Kabiny z dyskretnymi chromowanymi elementami, w połączeniu z np. półokrągłą formą mniej przytłaczającą przestrzeń, będą stanowić doskonałe tło każdej aranżacji łazienkowej. Aby rozświetlić pomieszczenie i wyeksponować kabinę w designie łazienki, warto wybrać kabiny chromowane o dużym uchwycie do otwierania drzwi czy grubych krawędziach oraz geometrycznej formie, mocno wyróżniającej się w przestrzeni.

Jak dbać o kabiny prysznicowe chromowane?

Warstwa chromu jest dość cienka, dlatego należy uważać, by jej nie uszkodzić – niewskazane jest używanie metalowych szczotek i środków czystość o ziarnistej konsystencji do czyszczenia chromowanej kabiny. Należy używać miękkich gąbeczek i delikatnych ścierek, mleczka lub łagodnego płynu do czyszczenia. Kabinę najlepiej przecierać do sucha, po każdej kąpieli, a ta regularność w czyszczeniu wystarczy, by utrzymać ją w idealnym stanie przez lata.