Kabiny prysznicowe chrom

Połyskujące, gładkie, stylowe kabiny prysznicowe chrom to jedne z najczęściej wybieranych elementów wyposażenia łazienek. Potrafią rozjaśnić przestrzeń, dodając blasku każdej aranżacji. Kabina w kolorze chrom zawsze wygląda świeżo, czysto i nienagannie, nawet po kilku latach użytkowania, o ile tylko właściwe dba się o chromowane części. Na szczęście kabiny chromowane czyści się z łatwością i wystarczy regularność działania, by utrzymać je w doskonałym stanie.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 339,00 zł - 3 896,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Kolor profilu

Kolor profilu

Kształt - Rodzaj

Kształt - Rodzaj

Rozmiar (cm)

Rozmiar (cm)

Kolor szkła

Kolor szkła

Brodzik

Brodzik

Rodzaj brodzika

Rodzaj brodzika

Rodzaj drzwi

Rodzaj drzwi

Hydromasaż

Hydromasaż

Grubość szkła (mm)

Grubość szkła (mm)

Powłoka

Powłoka

Aktywne filtry

Rodzaje kabin prysznicowych chrom

Kabiny prysznicowe chrom występują w różnych formach – dostępne są modele kwadratowe, prostokątne, półokrągłe czy pięciokątne, dzięki czemu można je dopasować do projektu łazienki, nawet gdy ma ona nietypowy kształt czy niewielkie wymiary. Kabiny mają drzwi jedno-, dwuskrzydłowe lub przesuwne. Ponadto wyróżniane są brodziki niskie, polecane dla osób o mniejszej mobilności oraz wysokie cechujące się wielozadaniowością, bo mogą służyć jako wanienka dla małego dziecka czy miejsce do ręcznego prania. Dla największego komfortu użytkowania, zwłaszcza dla osób starszych, o małej mobilności czy dzieci, zalecane są kabiny prysznicowe typu walk-in z otwartym wejściem. Dodaje się jedynie ściankę ze szkła z krawędziami w kolorze chrom i można stworzyć komfortową i przestronną strefę kąpielową, która nada pomieszczeniu lekkości i przestronności. Takie rozwiązanie polecane jest w łazienkach o większych metrażach.

Do jakiej łazienki wybrać kabiny prysznicowe chromowane?

Kabina prysznicowa chromowana będzie pasować do każdej łazienki, w zależności od tego, jaki wybierze się jej kształt, wymiary czy brodzik. Ten kolor jest bowiem uniwersalny i może pasować do aranżacji klasycznych, skandynawskich, romantycznych, prowansalskich, rustykalnych, a nawet nowoczesnych. Kabiny z dyskretnymi chromowanymi elementami, w połączeniu z np. półokrągłą formą mniej przytłaczającą przestrzeń, będą stanowić doskonałe tło każdej aranżacji łazienkowej. Aby rozświetlić pomieszczenie i wyeksponować kabinę w designie łazienki, warto wybrać kabiny chromowane o dużym uchwycie do otwierania drzwi czy grubych krawędziach oraz geometrycznej formie, mocno wyróżniającej się w przestrzeni.

Jak dbać o kabiny prysznicowe chromowane?

Warstwa chromu jest dość cienka, dlatego należy uważać, by jej nie uszkodzić – niewskazane jest używanie metalowych szczotek i środków czystość o ziarnistej konsystencji do czyszczenia chromowanej kabiny. Należy używać miękkich gąbeczek i delikatnych ścierek, mleczka lub łagodnego płynu do czyszczenia. Kabinę najlepiej przecierać do sucha, po każdej kąpieli, a ta regularność w czyszczeniu wystarczy, by utrzymać ją w idealnym stanie przez lata.