Brodziki prysznicowe

Brodziki prysznicowe można kupić razem z kabiną prysznicową lub oddzielnie. Proponujemy bogatą ofertę brodzików o różnych kształtach, wymiarach, wersje głębokie i niskie, a także modne ostatnio płaskie brodziki. Łączy je gustowne wykonanie, solidność i trwałość materiałów oraz ponadczasowy, klasyczny design.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 150,00 zł - 809,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Kształt - Rodzaj

Kształt - Rodzaj

Rozmiar (cm)

Rozmiar (cm)

Wysokość (cm)

Wysokość (cm)

Rodzaj brodzika

Rodzaj brodzika

Aktywne filtry

Rodzaje brodzików prysznicowych

Brodziki prysznicowe mają różne kształty, co umożliwia dopasowanie ich do małych lub większych łazienek, a także wnęk utworzonych naturalnie przez konstrukcję pomieszczania czy sztucznie, celem zapewniania większej prywatności podczas kąpieli. Dzięki różnym kształtom brodzików, można bez trudu znaleźć rozwiązanie, które nie będzie kolidować z innymi urządzeniami oraz meblami w łazience i zagwarantuje pełną wygodę użytkowania, swobodę wchodzenia i wychodzenia spod prysznica. W naszej ofercie znajdziesz brodziki kwadratowe, prostokątne, półokrągłe, pięciokątne. Ponadto dostępne są brodziki z siedziskiem, przeznaczone szczególnie dla osób starszych i dzieci oraz tych ceniących sobie szczególny komfort podczas brania prysznica. W naszym sklepie zamówisz również modele bez siedziska, zajmujące mniej miejsca w pomieszczeniu.

Materiał wykonania brodzików prysznicowych

Brodzik prysznicowy może być wykonany z różnego rodzaju materiałów, ale największym powodzeniem cieszą się produkty akrylowe. Akryl jest bardzo lekki, dzięki czemu łatwo transportować i zamontować taki brodzik. Do tego cechuje się gładką, elegancką powierzchnią, wysokim połyskiem dodającym brodzikowi elegancji oraz odpornością na zagrzybienie, zarysowanie, uszkodzenia mechaniczne, szczególnie gdy jest pokryty dodatkową powłoką.

Brodzik prysznicowy: płytki, niski czy głęboki?

Poza wyborem kształtu, przed zakupem brodzika prysznicowego należy zdecydować się na wariant jego wysokości. Wyróżnia się brodziki wysokie, niskie oraz płytkie. Wysokie brodziki to tradycyjnie stosowane rozwiązanie, cenione zwłaszcza przez osoby mające niewielkie łazienki, gdzie brakuje miejsca na wstawienie wanienki czy zrobienie prania. Taki brodzik dzięki wysokiej krawędzi może pełnić funkcje właśnie miejsca do prania ręcznego i wanienki dla dzieci. Co więcej, wysoki brodzik skutecznie organiczna chlapanie wodą na zewnątrz, co ułatwia sprzątanie. Brodzik wysoki można zabudować z zewnątrz kaflami, identycznymi jak na podłodze, by zniwelować optycznie różnicę w wysokości, dzięki czemu nie zostanie skrócona wizualnie przestrzeń. W głębokim brodziku montowane są siedziska. Z kolei brodziki niskie lub nawet płytkie, w wersji slim, o głębokości 5,5 cm mają bardzo nowoczesny i designerski wygląd, a także dają łatwiejszy dostęp do kabiny. Cechują je jednak ograniczenia montażowe, bo jest konieczność ingerencji w podłogę, by zamontować syfon. Dlatego takie rozwiązanie sprawdza się w podłodze o grubym stropie i należy zaplanować je już na etapie projektowania pomieszczenia.