Brodziki pięciokątne

Brodziki pięciokątne wyróżniają się nietuzinkowym kształtem, który doda oryginalnego charakteru łazienkom utrzymanym w różnej stylistyce. Ponadto, brodzik prysznicowy pięciokątny dobrze pasuje do narożników i wnęk w łazienkach o nietypowych rozmiarach i kształtach.

Zalety brodzików prysznicowych pięciokątnych

Brodzik prysznicowy pięciokątny składa się z dwóch symetrycznych ścianek przylegających do rogu łazienki, co pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej. Z przodu zaś brodziki mają trzy boki, w tym spłaszczony front, gdzie można umieścić drzwi do kabiny. Taki kształt powoduje, że w środku brodzika jest wystarczająco przestrzeni do swobodnej i komfortowej kąpieli, ale z drugiej strony brodzik nie zajmuje sporo miejsca w łazience. To brodzik najbardziej efektywnie wykorzystujący przestrzeń, a cofnięte względem np. kwadratowego czy prostokątnego brodzika wejście powoduje, że wymagane jest mniej miejsca przed drzwiami kabiny. Pozwala to dopasować brodzik i kabinę idealnie do aranżacji łazienki z innymi meblami, urządzeniami etc. Pięciokątny brodzik jest bardzo nowoczesny, dlatego świetnie sprawdza się w eleganckich, minimalistycznych aranżacjach, a także tych industrialnych, rustykalnych, w stylu skandynawskim czy country. Wszystko zależy od dobranej kabiny do brodzika pięciokątnego.

Do jakiej łazienki pasuje brodzik pięciokątny?

Brodzik pięciokątny polecany jest szczególnie do łazienek o nietypowych wymiarach i niewielkiej powierzchni. Dzięki wstawieniu go do narożnika pomieszczenia i ściętym rogu z przodu zajmuje nawet mniej miejsca niż popularny brodzik kwadratowy czy nawet półokrągły. Brodziki pięciokątne można wykorzystać także w aranżacji średniej i dużej łazienki, zwłaszcza gdy poszukiwana jest ergonomiczna, ale wygodna kabina jako dodatek do wanny. Dzięki temu powstanie kompleksowy pokój kąpielowy z opcją wzięcia prysznica i kąpieli w wannie.

Jak wybrać idealny brodzik prysznicowy?

Przed decyzją o wyborze brodzika do łazienki, niezależnie od jego kształtu, koniecznie sprawdź wymiary narożnika lub wnęki. Ważne jest nie tylko to, by brodzik swobodnie mieścił się w narożniku, między innymi urządzeniami, czy meblami, ale też by zostawić przed nim miejsce na swobodny dostęp do kabiny. To ważne szczególnie wtedy, gdy będą z niej korzystać osoby starsze lub dzieci. W przypadku brodzika pięciokątnego to zadanie jest ułatwione, bo ścięty narożnik pozostawia więcej przestrzeni z przodu. Drugim wymiarem, który trzeba sprawdzić, jest wysokość brodzika. Występują głębokie, niskie, czy płytkie. Dopasuj wysokość do estetyki łazienki, a także budowy stropu, bo wpuszczane w podłogę brodziki płytkie nie wszędzie mogą być zamontowane. Ponadto zastanów się, czy potrzebujesz głębokiego brodzika do wykonywania prania, by służył jako wanienka dla dziecka, czy też brodzik ma być jedynie miejscem do komfortowej kąpieli.