Kabiny prysznicowe przesuwne

Kabiny prysznicowe przesuwne cechują się wytrzymałością, funkcjonalnością oraz eleganckim designem, idealnym do nowoczesnych, industrialnych, luksusowych aranżacji łazienek. Wysokiej jakości materiały i precyzja wykonania zapewniają długą żywotność produktów i odporność na usterki czy uszkodzenia powstające na skutek działania wody lub chemii z kosmetyków. Kabina prysznicowa przesuwna jest szczególnie zalecana do niewielkich łazienek, gdzie ograniczona przestrzeń wymusza stosowanie ergonomicznych rozwiązań.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 302,00 zł - 2 899,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Kolor profilu

Kolor profilu

Kształt - Rodzaj

Kształt - Rodzaj

Rozmiar (cm)

Rozmiar (cm)

Kolor szkła

Kolor szkła

Brodzik

Brodzik

Rodzaj brodzika

Rodzaj brodzika

Rodzaj drzwi

Rodzaj drzwi

Hydromasaż / 4-ścienne

Hydromasaż / 4-ścienne

Grubość szkła (mm)

Grubość szkła (mm)

Powłoka

Powłoka

Aktywne filtry

Wyjątkowe zalety kabin prysznicowych przesuwnych

Kabina przesuwna nie wymaga dużej, wolnej przestrzeni przed wejściem, co pozwala zamontować ją nawet w małym kącie łazienki. Dzięki dyskretnie otwieranym drzwiom przesuwnym wyeliminowane jest ryzyko zahaczenia o inne meble i urządzenia, tak jak przy otwieraniu drzwi skrzydłowych. Można zatem tuż obok kabiny ustawić pralkę, umywalkę, wannę czy bidet. Przesuwna konstrukcja drzwi jest w niewielkim stopniu narażona na uszkodzenia mechaniczne, a właściwe wypoziomowanie drzwi gwarantuje płynne i ciche otwieranie kabiny. Niejednokrotnie zdarza się, że z przy otwieraniu drzwi od kabiny kapie z nich woda – ten problem nie występuje przy drzwiach przesuwnych, co ułatwia utrzymanie okolicy natrysku w czystości i zmniejsza poziom wilgotności w łazience. Drzwi przesuwne uniemożliwiają również wydostawanie się wody na zewnątrz.

Rodzaje kabin prysznicowych przesuwnych

Kabiny prysznicowe przesuwne mogą mieć drzwi poruszające się na rolkach lub suwakach prowadzonych w szynach czy prowadnicach, które podtrzymują krawędzie tafli. Wyróżnia się modele z jednym lub dwoma skrzydłami rozsuwanymi na lewą, prawą lub obie strony. Można też znaleźć na rynku kabiny z drzwiami teleskopowymi, gdzie dwie tafle zachodzą na siebie podczas zamykania. Drzwi można wypinać, by prościej i szybciej je wyczyścić. Innym popularnym rodzajem drzwi przesuwnych są harmonijkowe, czyli składane, zajmujące bardzo mało miejsca w łazience. Najczęściej stosuje się je do zabudowania wnęki i stworzenia w ten sposób kabiny obudowanej ścianami i z wygodnym, przesuwanym otwieraniem.

Do jakiej łazienki wybrać kabiny prysznicowe przesuwne?

Kabiny prysznicowe przesuwne powstały z myślą o małych łazienkach, by jak najbardziej zminimalizować przestrzeń niezbędną do swobodnego wejścia do kabiny. W projektach, w których liczy się niemal każdy centymetr, kabiny z przesuwanymi drzwiami będą doskonałą opcją, pozwalającą zwiększyć maksymalnie miejsce do kąpieli i wyeliminować ryzyko zahaczenia o inne elementy łazienki podczas otwierania kabiny. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, by wybrać kabinę przesuwną dla większych łazienek, szczególnie gdy umiejscowienie nie gwarantuje dużej wolnej przestrzeni przed kabiną, ale przykładowo naturalna duża wnęka czy dogodny narożnik pomieszczenia świetnie sprawdzą się jako miejsce do kąpieli.