Kabiny prysznicowe prostokątne

Jednym z częściej wybieranych urządzeń do kąpieli w łazienkach są kabiny prysznicowe prostokątne. Tego rodzaju natrysk występuje w różnych wariantach, co pozwala dopasować model do wymiarów łazienki. W naszym sklepie oferujemy kabiny prostokątne w stylowym kolorze czarnym lub utrzymane w uniwersalnej kolorystyce stalowej, a każdy model jest masywny, precyzyjnie wykonany z wysokiej jakości materiałów i wyróżniający się bardzo estetycznym wyglądem.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 829,00 zł - 3 050,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Kolor profilu

Kolor profilu

Kształt - Rodzaj

Kształt - Rodzaj

Rozmiar (cm)

Rozmiar (cm)

Kolor szkła

Kolor szkła

Brodzik

Brodzik

Rodzaj brodzika

Rodzaj brodzika

Rodzaj drzwi

Rodzaj drzwi

Hydromasaż / 4-ścienne

Hydromasaż / 4-ścienne

Grubość szkła (mm)

Grubość szkła (mm)

Powłoka

Powłoka

Aktywne filtry

Zalety kabin prysznicowych prostokątnych

Kabiny prysznicowe w kształcie prostokąta to klasyczne rozwiązanie, pasujące niemal do każdej aranżacji, zarówno do łazienek małych, średnich jak i dużych. Wszystko zależy od wymiarów boków danego modelu i sposobu otwierania drzwi. Kabina prysznicowa zapewnia komfortowe kąpiele, nawet jeśli to szybki prysznic po wysiłku fizycznym, a zużycie wody jest o wiele mniejsze niż podczas kąpieli w wannie. To zatem oszczędne i ekologiczne rozwiązanie. Ponadto w kabinach prostokątnych o większych wymiarach można zamontować półki na kosmetyki, dzięki czemu będą one zawsze pod ręką.

Do jakiej łazienki wybrać kabinę prostokątną?

Kabiny prysznicowe prostokątne, nawet o największych wymiarach z bokiem mającym np. 120 cm, zajmują mniej miejsca niż wanna. W przypadku tak dużych wymiarów kabin trzeba jednak brać pod uwagę potrzebne miejsce na swobodne operowanie drzwiami, jeśli kabina jest jednodrzwiowa lub z dwoma skrzydłami drzwi. Kabiny prostokątne z drzwiami przesuwnymi zalecane są do małych łazienek. Kabiny prostokątne z brodzikiem najlepiej będą natomiast pasowały do przestronnych pomieszczeń kąpielowych, bo brak obłych kształtów powoduje, że taka kabina będzie wyraźnie odznaczała się w aranżacji, a brodzik wymaga więcej miejsca do instalacji. Jeśli brodzik utrudnia dopasowanie kabiny do projektu, to wybierz wersję walk-in, czyli kabinę bez brodzika z odwodnieniami liniowymi. To doskonała propozycja także do łazienek użytkowanych przez osoby o mniejszej mobilności czy dzieci, bo łatwiej z nich korzystać niż z kabin z brodzikiem.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kabin prysznicowych prostokątnych?

Przed wyborem danej kabiny prysznicowej prostokątnej dokładnie wymierz miejsce w łazience, gdzie ma być umiejscowiona, nie zapominając o uwzględnieniu wolnej przestrzeni przed nią, zwłaszcza gdy Twoim wymarzonym modelem jest wersja z drzwiami otwieranymi. Warto zwrócić uwagę nie tylko na wygląd - kabina ma w końcu spełniać praktyczną funkcję i to najlepiej przez wiele lat. Dlatego poza doborem właściwego koloru i stylistyki wykonania, sprawdź grubość szyb – hartowane powinny mieć co najmniej 6 mm, materiał wykonania – szukaj profilu aluminiowego, bo jest odporny na korozję i inne zniszczenia. Istotna jest ponadto klasa szczelności uszczelek.

Rodzaje kabin prysznicowych prostokątnych

W naszym sklepie online zamówisz i kupisz kabiny prysznicowe prostokątne o wymiarach od 70x100 do 80x120, w kolorach, takich jak czarny mat lub chrom, z szybami przezroczystymi, matowymi lub grafitowymi. Do wyboru masz wersję z niskim, wysoki brodzikiem lub bez brodzika, a także z drzwiami przesuwnymi, otwieranymi w obie strony z jednym lub dwoma skrzydłami, do montażu z prawej lub lewej strony, albo dowolnie.