Kabiny prysznicowe prostokątne

Jednym z częściej wybieranych urządzeń do kąpieli w łazienkach są kabiny prysznicowe prostokątne. Tego rodzaju natrysk występuje w różnych wariantach, co pozwala dopasować model do wymiarów łazienki. W naszym sklepie oferujemy kabiny prostokątne w stylowym kolorze czarnym lub utrzymane w uniwersalnej kolorystyce stalowej, a każdy model jest masywny, precyzyjnie wykonany z wysokiej jakości materiałów i wyróżniający się bardzo estetycznym wyglądem.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 1 279,00 zł - 3 129,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Kolor profilu

Kolor profilu

Kształt - Rodzaj

Kształt - Rodzaj

Rozmiar (cm)

Rozmiar (cm)

Kolor szkła

Kolor szkła

Brodzik

Brodzik

Rodzaj brodzika

Rodzaj brodzika

Rodzaj drzwi

Rodzaj drzwi

Grubość szkła (mm)

Grubość szkła (mm)

Powłoka

Powłoka

Aktywne filtry

Zalety kabin prysznicowych prostokątnych

Kabiny prysznicowe w kształcie prostokąta to klasyczne rozwiązanie, pasujące niemal do każdej aranżacji, zarówno do łazienek małych, średnich jak i dużych. Wszystko zależy od wymiarów boków danego modelu i sposobu otwierania drzwi. Kabina prysznicowa zapewnia komfortowe kąpiele, nawet jeśli to szybki prysznic po wysiłku fizycznym, a zużycie wody jest o wiele mniejsze niż podczas kąpieli w wannie. To zatem oszczędne i ekologiczne rozwiązanie. Ponadto w kabinach prostokątnych o większych wymiarach można zamontować półki na kosmetyki, dzięki czemu będą one zawsze pod ręką.

Do jakiej łazienki wybrać kabinę prostokątną?

Kabiny prysznicowe prostokątne, nawet o największych wymiarach z bokiem mającym np. 120 cm, zajmują mniej miejsca niż wanna. W przypadku tak dużych wymiarów kabin trzeba jednak brać pod uwagę potrzebne miejsce na swobodne operowanie drzwiami, jeśli kabina jest jednodrzwiowa lub z dwoma skrzydłami drzwi. Kabiny prostokątne z drzwiami przesuwnymi zalecane są do małych łazienek. Kabiny prostokątne z brodzikiem najlepiej będą natomiast pasowały do przestronnych pomieszczeń kąpielowych, bo brak obłych kształtów powoduje, że taka kabina będzie wyraźnie odznaczała się w aranżacji, a brodzik wymaga więcej miejsca do instalacji. Jeśli brodzik utrudnia dopasowanie kabiny do projektu, to wybierz wersję walk-in, czyli kabinę bez brodzika z odwodnieniami liniowymi. To doskonała propozycja także do łazienek użytkowanych przez osoby o mniejszej mobilności czy dzieci, bo łatwiej z nich korzystać niż z kabin z brodzikiem.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kabin prysznicowych prostokątnych?

Przed wyborem danej kabiny prysznicowej prostokątnej dokładnie wymierz miejsce w łazience, gdzie ma być umiejscowiona, nie zapominając o uwzględnieniu wolnej przestrzeni przed nią, zwłaszcza gdy Twoim wymarzonym modelem jest wersja z drzwiami otwieranymi. Warto zwrócić uwagę nie tylko na wygląd - kabina ma w końcu spełniać praktyczną funkcję i to najlepiej przez wiele lat. Dlatego poza doborem właściwego koloru i stylistyki wykonania, sprawdź grubość szyb – hartowane powinny mieć co najmniej 6 mm, materiał wykonania – szukaj profilu aluminiowego, bo jest odporny na korozję i inne zniszczenia. Istotna jest ponadto klasa szczelności uszczelek.

Rodzaje kabin prysznicowych prostokątnych

W naszym sklepie online zamówisz i kupisz kabiny prysznicowe prostokątne o wymiarach od 70x100 do 80x120, w kolorach, takich jak czarny mat lub chrom, z szybami przezroczystymi, matowymi lub grafitowymi. Do wyboru masz wersję z niskim, wysoki brodzikiem lub bez brodzika, a także z drzwiami przesuwnymi, otwieranymi w obie strony z jednym lub dwoma skrzydłami, do montażu z prawej lub lewej strony, albo dowolnie.