Kabiny prysznicowe z brodzikiem

Popularne i tradycyjne kabiny prysznicowe z brodzikiem mają wiele zalet, szczególnie docenianych przez rodziny z dziećmi, a także cechują się uniwersalnością zastosowania. Nie w każdym mieszkaniu można bowiem zamontować kabiny typu walk-in, bez brodzika. Często nie pozwala na to zbyt wąski i nieizolujący wody strop. Jednak użycie kabiny z brodzikiem wcale nie oznacza kompromisu w kwestii wyglądu czy jakości – oferujemy gustowne, solidne i wytrzymałe kabiny prysznicowe z brodzikiem, które sprawdzą się w industrialnych oraz nowoczesnych aranżacjach.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 349,00 zł - 2 899,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Kolor profilu

Kolor profilu

Kształt - Rodzaj

Kształt - Rodzaj

Rozmiar (cm)

Rozmiar (cm)

Kolor szkła

Kolor szkła

Brodzik

Brodzik

Rodzaj brodzika

Rodzaj brodzika

Rodzaj drzwi

Rodzaj drzwi

Hydromasaż

Hydromasaż

Grubość szkła (mm)

Grubość szkła (mm)

Powłoka

Powłoka

Aktywne filtry

Niepowtarzalne zalety kabin prysznicowych z brodzikiem

Kabina prysznicowa z brodzikiem jest wyjątkowo prosta w montażu i nie wymaga zatrudnienia specjalisty do oceny grubości stropu, jak w przypadku montażu kabiny bez brodzika. Można ją umieścić w każdej łazience, w blokach czy domach, bez obaw o naruszenie konstrukcji stropu. Brodzik gwarantuje całkowitą izolację wody, dzięki czemu poziom wilgotności jest mniejszy i łatwiej utrzymać łazienkę w czystości. Zabudowana kabina z brodzikiem gwarantuje też mniejsze generowanie pary wodnej, która mogłaby osiadać na meblach, a także przyjemne doznania ciepła podczas kąpieli. Brodzik może mieć wiele innych zastosowań niż typowa kąpiel pod prysznicem – wysoki nadaje się jako wanienka dla dzieci, pozwalając im swobodnie się pluskać, bez konieczności kupowania dodatkowej wanienki, a także do prania ręcznego bez ryzyka chlapania na boki, jak podczas używania miski.

Rodzaje brodzików

Wyróżnia się między innymi trwałe, odporne na zarysowania i łatwe do czyszczenia masywne, ciężkie brodziki ceramiczne oraz lekkie i przyjemne w dotyku brodziki akrylowe, które mogą być pokryte dodatkową warstwą odporną na brud czy mieć dodatek drobno zmielonych minerałów imitujących wygląd kamienia. Ponadto w ofercie możesz znaleźć odporne na zarysowania, dyskretne i eleganckie brodziki kamienne, tłumiące uderzenia wody i dobrze utrzymujące ciepło, a także brodziki z konglomeratu stanowiące tańszy i lżejszy zamiennik ceramiki. Jeśli chodzi o kształt, to dostępne są kabiny z brodzikami półokrągłymi, kwadratowymi, prostokątnymi lub pięciokątnymi. Brodziki występują też w różnych kolorach, a czasem również we wzorach. Wysokość brodzików waha się od 5 do nawet 30 centymetrów.

Do jakiej łazienki wybrać kabiny prysznicowe z brodzikiem?

Kabina prysznicowa z brodzikiem, zwłaszcza wysokim, może optycznie zmniejszać przestrzeń, dlatego lepiej sprawdzi się w większych łazienkach. W mniejszych pomieszczeniach kąpielowych warto montować cieńsze i niższe brodziki o półokrągłym kształcie, dzięki czemu przestrzeń zyska wizualnie, będzie wydawać się większa i wyróżniać się bardziej delikatnym charakterem. Kwadratowe brodziki lepiej wyglądają w przestronnych łazienkach, gdzie nie trzeba tak mocno liczyć się z wykorzystaniem każdego centymetra pomieszczenia. Brodziki prostokątne zaś nadają się do łazienek o nieregularnych kształtach, podobnie jak pięciokątne.