Kabiny prysznicowe z brodzikiem

Popularne i tradycyjne kabiny prysznicowe z brodzikiem mają wiele zalet, szczególnie docenianych przez rodziny z dziećmi, a także cechują się uniwersalnością zastosowania. Nie w każdym mieszkaniu można bowiem zamontować kabiny typu walk-in, bez brodzika. Często nie pozwala na to zbyt wąski i nieizolujący wody strop. Jednak użycie kabiny z brodzikiem wcale nie oznacza kompromisu w kwestii wyglądu czy jakości – oferujemy gustowne, solidne i wytrzymałe kabiny prysznicowe z brodzikiem, które sprawdzą się w industrialnych oraz nowoczesnych aranżacjach.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 399,00 zł - 2 899,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Kolor profilu

Kolor profilu

Kształt - Rodzaj

Kształt - Rodzaj

Rozmiar (cm)

Rozmiar (cm)

Kolor szkła

Kolor szkła

Brodzik

Brodzik

Rodzaj brodzika

Rodzaj brodzika

Rodzaj drzwi

Rodzaj drzwi

Hydromasaż / 4-ścienne

Hydromasaż / 4-ścienne

Grubość szkła (mm)

Grubość szkła (mm)

Powłoka

Powłoka

Aktywne filtry

Niepowtarzalne zalety kabin prysznicowych z brodzikiem

Kabina prysznicowa z brodzikiem jest wyjątkowo prosta w montażu i nie wymaga zatrudnienia specjalisty do oceny grubości stropu, jak w przypadku montażu kabiny bez brodzika. Można ją umieścić w każdej łazience, w blokach czy domach, bez obaw o naruszenie konstrukcji stropu. Brodzik gwarantuje całkowitą izolację wody, dzięki czemu poziom wilgotności jest mniejszy i łatwiej utrzymać łazienkę w czystości. Zabudowana kabina z brodzikiem gwarantuje też mniejsze generowanie pary wodnej, która mogłaby osiadać na meblach, a także przyjemne doznania ciepła podczas kąpieli. Brodzik może mieć wiele innych zastosowań niż typowa kąpiel pod prysznicem – wysoki nadaje się jako wanienka dla dzieci, pozwalając im swobodnie się pluskać, bez konieczności kupowania dodatkowej wanienki, a także do prania ręcznego bez ryzyka chlapania na boki, jak podczas używania miski.

Rodzaje brodzików

Wyróżnia się między innymi trwałe, odporne na zarysowania i łatwe do czyszczenia masywne, ciężkie brodziki ceramiczne oraz lekkie i przyjemne w dotyku brodziki akrylowe, które mogą być pokryte dodatkową warstwą odporną na brud czy mieć dodatek drobno zmielonych minerałów imitujących wygląd kamienia. Ponadto w ofercie możesz znaleźć odporne na zarysowania, dyskretne i eleganckie brodziki kamienne, tłumiące uderzenia wody i dobrze utrzymujące ciepło, a także brodziki z konglomeratu stanowiące tańszy i lżejszy zamiennik ceramiki. Jeśli chodzi o kształt, to dostępne są kabiny z brodzikami półokrągłymi, kwadratowymi, prostokątnymi lub pięciokątnymi. Brodziki występują też w różnych kolorach, a czasem również we wzorach. Wysokość brodzików waha się od 5 do nawet 30 centymetrów.

Do jakiej łazienki wybrać kabiny prysznicowe z brodzikiem?

Kabina prysznicowa z brodzikiem, zwłaszcza wysokim, może optycznie zmniejszać przestrzeń, dlatego lepiej sprawdzi się w większych łazienkach. W mniejszych pomieszczeniach kąpielowych warto montować cieńsze i niższe brodziki o półokrągłym kształcie, dzięki czemu przestrzeń zyska wizualnie, będzie wydawać się większa i wyróżniać się bardziej delikatnym charakterem. Kwadratowe brodziki lepiej wyglądają w przestronnych łazienkach, gdzie nie trzeba tak mocno liczyć się z wykorzystaniem każdego centymetra pomieszczenia. Brodziki prostokątne zaś nadają się do łazienek o nieregularnych kształtach, podobnie jak pięciokątne.