Brodziki wysokie

Jednym z istotniejszych parametrów różnicujących modele brodzików prysznicowych jest ich wysokość. Brodziki mogą mieć od 4,5 do nawet 40 cm. Brodziki prysznicowe głębokie występują często w wersji z siedziskiem, co czyni je jeszcze bardziej funkcjonalnymi. Szukając idealnego modelu, warto zwrócić uwagę na jego wysokość oraz rozważyć zakup brodzika z siedziskiem - dzięki niemu kąpiel będzie naprawdę komfortowa.

Zalety brodzików prysznicowych głębokich

Brodzik prysznicowy głęboki zdecydowanie rozszerza funkcjonalność kabiny prysznicowej, w której jest zamontowany. Wysoki brodzik pozwala na wykonanie ręcznego prania, bez konieczności wykorzystania dodatkowej miski. Ponadto można używać głębokiego brodzika jako wanienkę do kąpieli dzieci. Dlatego też, jeśli masz możliwość montażu tylko jednego miejsca do kąpieli, wybierz kabinę z głębokim brodzikiem. Brodziki głębokie mogą mieć wbudowane siedzisko – pozwalają na to ich wysokie krawędzie, dzięki czemu siedzisko jest na odpowiednim poziomie. Co sprawia, że warto je zainstalować? Tego rodzaju udogodnienie powoduje, że miejsce do kąpieli staje się czymś pośrednim pomiędzy kabiną a wanną. Umożliwia w razie potrzeby wygodne siedzenie pod prysznicem, niemal jak w wannie, ale nie zabiera tyle miejsca w łazience. Zawsze możesz zdecydować czy wziąć szybki prysznic na stojąco, czy zrelaksować się pod prysznicem na siedzisku.

Do jakiej łazienki wybrać głębokie brodziki?

Głębokie brodziki sprawdzą się w łazienkach o niewielkich wymiarach, gdzie trzeba wybrać ergonomiczne i jak najbardziej praktyczne rozwiązania. W tym przypadku najlepiej jest zainstalować brodzik o standardowych wymiarach 80x80 cm oraz półokrągłym wejściu, które oszczędza dużo przestrzeni w porównaniu do wejścia prostokątnego. Większe wymiarowo brodziki głębokie, np. 90x90 cm, można wstawić do średnich i dużych łazienek, gdzie nie skrócą one optycznie przestrzeni.

Jak wybrać idealny brodzik prysznicowy?

Zanim dokonasz zakupu brodzika prysznicowego, wybierz właściwe miejsce w pomieszczeniu kąpielowym – narożnik lub wnękę. Zmierz jej wymiary, biorąc pod uwagę to, że należy zostawić około metr przestrzeni przed wejściem, by mieć swobodny dostęp do wejścia do kabiny. Rozważ, jakiej wysokości brodzik potrzebujesz, a także jaki kształt najlepiej sprawdzi się w designie Twojej łazienki. Zastanów się, czy wybrać model z siedziskiem, czy bez. W kwestii materiału, postaw na ponadczasowy akryl.