Bojlery

Ciepła woda to konieczność w każdej łazience, w której chcemy komfortowo umyć dłonie, wziąć szybki prysznic czy relaksującą kąpiel. Jeśli nie ma możliwości skorzystania z ciepłej wody z sieci, z pomocą przychodzą bojlery na wodę do łazienki, które są rekomendowane zarówno do domów i mieszkań całorocznych, jak i do domków letniskowych. W naszej ofercie każdy znajdzie najlepsze bojlery do grzania wody, które różnią się wieloma parametrami, w tym pojemnością, sposobem zasilania i oczywiście designem. Obejrzyj dostępne urządzenia i znajdź nowy model, który rozwiąże raz na zawsze problem z ciepłą wodą.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 499,00 zł - 1 158,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Pojemność (L)

Pojemność (L)

Moc (W)

Moc (W)

Bojlery do wody na instalację gazową oraz elektryczną

Wybór odpowiedniego urządzenia będzie podyktowany przede wszystkim instalacją, jaką posiadasz w swojej łazience. Jednym z rozwiązań są bojlery na wodę działające w oparciu o gaz, które mogą być instalowane w pomieszczeniach o powierzchni nie mniejszej niż 6,5 m2 (otwarta komora spalania) lub 8 m2 (zamknięta komora spalania). Do tego niezbędne jest podłączenie do oddzielnego przewodu kominowego. Ważne jest zadbanie o sprawny kanał wentylacyjny w pobliżu, zamocowanie czujnika ciągu kominowego i niezbędnych zabezpieczeń. W naszym sklepie znajdziesz przede wszystkim bojlery na prąd, które mogą być zamocowane praktycznie wszędzie – wystarczy, że zadbasz o zasilanie prądem jednofazowym lub trójfazowym, w zależności od producenta. Są one uważane za bardziej kosztowne w eksploatacji, ale są za to bezpieczniejsze i łatwiejsze w instalacji.

Pojemnościowe i przepływowe bojlery do grzania wody

Przygotowaliśmy dla ciebie wiele modeli urządzeń, które różnią się sposobem pracy. Bojlery na wodę pojemnościowe podgrzewają wodę w zbiorniku i dzięki termostatowi, utrzymują stałą temperaturę. Są one wyposażone także w warstwę izolacyjną, by temperatura nie spadała. W naszej ofercie znajdziesz modele o różnej pojemności, które warto dopasować do własnych potrzeb. Dla dwójki domowników wystarczy nieduży bojler na wodę, a dla dużej rodziny lepsze będą większe zbiorniki. Duże podgrzewacze często wymagają zabudowania, by nie wpływały negatywnie na aranżację łazienki. Bojlery dzieli się także na ciśnieniowe i bezciśnieniowe – pierwsze z nich służą do podgrzewania wody dla kilku miejsc, a bezciśnieniowe są najlepsze np. wyłącznie do łazienki. Ciekawym rozwiązaniem są także bojlery przepływowe, które działają tylko gdy przepływa woda – są mniejsze od pojemnościowych, jednak są uważane za mniej wydajne.

Bojlery do grzania wody – jakie parametry są szczególnie ważne?

Chcesz wybrać najlepszy bojler na wodę i być w 100% zadowolony ze swojej decyzji? Zacznij od zwrócenia uwagi na jego moc, która waha się w granicy 1,5 do 50 kW – im większa, tym większa ilość ciepłej wody, z której możesz od razu skorzystać. Tak jak wspominaliśmy, bojlery różnią się pojemnością – zasobniki mogą mieć od 10 l, nie zajmując praktycznie miejsca do nawet 200 l. Nie mniej ważne będzie ciśnienie wody podane jako minimalne i maksymalne oraz maksymalna temperatura robocza. Bojlery do wody dostępne w naszym sklepie to głównie modele w kolorze białym, które dopasują się do każdej łazienki.

Bojlery na prąd różnią się także rozmiarem – doskonałym przykładem są bojlery podumywalkowe, sprytnie ukrywane pod blatem, o niewielkich rozmiarach. Sterowanie temperaturą jest wygodne, a zastosowane materiały chronią zbiorniki przed korozją. Bojlery na prąd mogą znaleźć się także nad umywalką – są to modele pokaźnych rozmiarów, dzięki którym zawsze wygodnie umyjesz dłonie lub weźmiesz kąpiel.

Wiesz już, które bojlery do wody będą najlepszym rozwiązaniem do twojej łazienki? Jeśli nie, zapraszamy do kontaktu – nasz dział obsługi chętnie udzieli ci wsparcia.