Bojlery

Ciepła woda to konieczność w każdej łazience, w której chcemy komfortowo umyć dłonie, wziąć szybki prysznic czy relaksującą kąpiel. Jeśli nie ma możliwości skorzystania z ciepłej wody z sieci, z pomocą przychodzą bojlery na wodę do łazienki, które są rekomendowane zarówno do domów i mieszkań całorocznych, jak i do domków letniskowych. W naszej ofercie każdy znajdzie najlepsze bojlery do grzania wody, które różnią się wieloma parametrami, w tym pojemnością, sposobem zasilania i oczywiście designem. Obejrzyj dostępne urządzenia i znajdź nowy model, który rozwiąże raz na zawsze problem z ciepłą wodą.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 449,00 zł - 31 999,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Pojemność (L)

Pojemność (L)

Moc (W)

Moc (W)

Aktywne filtry

Bojlery do wody na instalację gazową oraz elektryczną

Wybór odpowiedniego urządzenia będzie podyktowany przede wszystkim instalacją, jaką posiadasz w swojej łazience. Jednym z rozwiązań są bojlery na wodę działające w oparciu o gaz, które mogą być instalowane w pomieszczeniach o powierzchni nie mniejszej niż 6,5 m2 (otwarta komora spalania) lub 8 m2 (zamknięta komora spalania). Do tego niezbędne jest podłączenie do oddzielnego przewodu kominowego. Ważne jest zadbanie o sprawny kanał wentylacyjny w pobliżu, zamocowanie czujnika ciągu kominowego i niezbędnych zabezpieczeń. W naszym sklepie znajdziesz przede wszystkim bojlery na prąd, które mogą być zamocowane praktycznie wszędzie – wystarczy, że zadbasz o zasilanie prądem jednofazowym lub trójfazowym, w zależności od producenta. Są one uważane za bardziej kosztowne w eksploatacji, ale są za to bezpieczniejsze i łatwiejsze w instalacji.

Pojemnościowe i przepływowe bojlery do grzania wody

Przygotowaliśmy dla ciebie wiele modeli urządzeń, które różnią się sposobem pracy. Bojlery na wodę pojemnościowe podgrzewają wodę w zbiorniku i dzięki termostatowi, utrzymują stałą temperaturę. Są one wyposażone także w warstwę izolacyjną, by temperatura nie spadała. W naszej ofercie znajdziesz modele o różnej pojemności, które warto dopasować do własnych potrzeb. Dla dwójki domowników wystarczy nieduży bojler na wodę, a dla dużej rodziny lepsze będą większe zbiorniki. Duże podgrzewacze często wymagają zabudowania, by nie wpływały negatywnie na aranżację łazienki. Bojlery dzieli się także na ciśnieniowe i bezciśnieniowe – pierwsze z nich służą do podgrzewania wody dla kilku miejsc, a bezciśnieniowe są najlepsze np. wyłącznie do łazienki. Ciekawym rozwiązaniem są także bojlery przepływowe, które działają tylko gdy przepływa woda – są mniejsze od pojemnościowych, jednak są uważane za mniej wydajne.

Bojlery do grzania wody – jakie parametry są szczególnie ważne?

Chcesz wybrać najlepszy bojler na wodę i być w 100% zadowolony ze swojej decyzji? Zacznij od zwrócenia uwagi na jego moc, która waha się w granicy 1,5 do 50 kW – im większa, tym większa ilość ciepłej wody, z której możesz od razu skorzystać. Tak jak wspominaliśmy, bojlery różnią się pojemnością – zasobniki mogą mieć od 10 l, nie zajmując praktycznie miejsca do nawet 200 l. Nie mniej ważne będzie ciśnienie wody podane jako minimalne i maksymalne oraz maksymalna temperatura robocza. Bojlery do wody dostępne w naszym sklepie to głównie modele w kolorze białym, które dopasują się do każdej łazienki.

Bojlery na prąd różnią się także rozmiarem – doskonałym przykładem są bojlery podumywalkowe, sprytnie ukrywane pod blatem, o niewielkich rozmiarach. Sterowanie temperaturą jest wygodne, a zastosowane materiały chronią zbiorniki przed korozją. Bojlery na prąd mogą znaleźć się także nad umywalką – są to modele pokaźnych rozmiarów, dzięki którym zawsze wygodnie umyjesz dłonie lub weźmiesz kąpiel.

Wiesz już, które bojlery do wody będą najlepszym rozwiązaniem do twojej łazienki? Jeśli nie, zapraszamy do kontaktu – nasz dział obsługi chętnie udzieli ci wsparcia.