Kabiny prysznicowe 5-kątne

Kabiny prysznicowe pięciokątne to najlepsze rozwiązanie dla klientów ceniących sobie elegancję, oryginalne formy i ergonomiczność. Pentagonalny kształt kabiny zajmuje mniej miejsca niż duże natryski prostokątne, a dzięki płaskiemu wejściu, bez kąta, sprawia, że przestrzeń wygląda na większą. Kabiny prysznicowe pięciokątne pasują do aranżacji mniej nowoczesnych, a bardziej tradycyjnych czy nawet romantycznych i rustykalnych. W naszej ofercie znajdziesz wyjątkowe pod względem wyglądu oraz funkcjonalności kabiny 5-kątne.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 617,00 zł - 2 499,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Kolor profilu

Kolor profilu

Rozmiar (cm)

Rozmiar (cm)

Kolor szkła

Kolor szkła

Brodzik

Brodzik

Rodzaj brodzika

Rodzaj brodzika

Rodzaj drzwi

Rodzaj drzwi

Hydromasaż / 4-ścienne

Hydromasaż / 4-ścienne

Grubość szkła (mm)

Grubość szkła (mm)

Powłoka

Powłoka

Aktywne filtry

Zalety kabin prysznicowych pięciokątnych

Kabina 5-kątna wyróżnia się nietuzinkowym kształtem, dlatego może dodać szyku każdej łazience niezależnie od jej rozmiaru. Składa się z symetrycznych ścianek, które przylegają do narożnika łazienki, dzięki czemu wykorzystany jest efektywnie róg pomieszczenia i można zaoszczędzić wiele miejsca na dodatkowe urządzenia i meble, oraz drzwi otwieranych na lewo lub prawo, zależnie od potrzeby. Taka kabina ma w środku sporo przestrzeni, zapewniając komfortowy prysznic o każdej porze dnia, a także umożliwiając zamontowanie np. panelu z hydromasażem czy półki na kosmetyki. . W ofercie są też klasyczne kabiny z transparentnymi szybami i stalowymi wykończeniami do uniwersalnego zastosowania nawet w aranżacjach rustykalnych, romantycznych i innych.

Do jakiej łazienki wybrać kabinę prysznicową pięciokątną?

Kabiny pięciokątne świetnie nadają się do małych łazienek, bo wykorzystują róg pomieszczenia, a z przodu przy otwieraniu wymagają mniej przestrzeni niż np. kabina prostokątna. Dzięki prostym ściankom łatwiej niż w przypadku kabiny półokrągłej zamontować obok meble. Taka kabina nada się też do średnich i dużych łazienek oraz w pomieszczeniach łazienkowych, gdzie znajduje się już wanna, a kabina ma stanowić dodatkowe miejsce do kąpieli.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kabin prysznicowych pięciokątnych?

Kabiny prysznicowe pięciokątne występują z drzwiami otwieranymi na lewo lub prawo, ewentualnie z dwoma skrzydłami – wersję trzeba dopasować do projektu łazienki i przestrzeni przed kabiną, tak by zapewnić do niej swobodny dostęp. Oprócz zwrócenia uwagi na estetyczną i praktyczną stroną kabiny, należy też sprawdzić rodzaj materiałów, z jakich została wykonana. Polecany jest profil aluminiowy, który cechuje się wytrzymałością i odpornością na szkodliwe działanie wody. Także uszczelki powinny wyróżniać się wysoką klasą wykonania. Do wyboru pozostaje ponadto rodzaj brodzika – wysoki ułatwia kąpiele z małymi dziećmi, stanowiąc swego rodzaju wanienkę, a niski to gwarancja komfortowego korzystanie z natrysku przez osoby starsze i o mniejszej mobilności.

Rodzaje kabin prysznicowych pięciokątnych

Oferujemy kabiny 5-kątne w różnych wymiarach np. 80x80, 90x90, z brodzikiem niski lub slim, a także montowane z odpływem liniowym.