Kabiny prysznicowe 5-kątne

Kabiny prysznicowe pięciokątne to najlepsze rozwiązanie dla klientów ceniących sobie elegancję, oryginalne formy i ergonomiczność. Pentagonalny kształt kabiny zajmuje mniej miejsca niż duże natryski prostokątne, a dzięki płaskiemu wejściu, bez kąta, sprawia, że przestrzeń wygląda na większą. Kabiny prysznicowe pięciokątne pasują do aranżacji mniej nowoczesnych, a bardziej tradycyjnych czy nawet romantycznych i rustykalnych. W naszej ofercie znajdziesz wyjątkowe pod względem wyglądu oraz funkcjonalności kabiny 5-kątne.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 978,00 zł - 1 880,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Kolor profilu

Kolor profilu

Rozmiar (cm)

Rozmiar (cm)

Rodzaj drzwi

Rodzaj drzwi

Grubość szkła (mm)

Grubość szkła (mm)

Powłoka

Powłoka

Aktywne filtry

Zalety kabin prysznicowych pięciokątnych

Kabina 5-kątna wyróżnia się nietuzinkowym kształtem, dlatego może dodać szyku każdej łazience niezależnie od jej rozmiaru. Składa się z symetrycznych ścianek, które przylegają do narożnika łazienki, dzięki czemu wykorzystany jest efektywnie róg pomieszczenia i można zaoszczędzić wiele miejsca na dodatkowe urządzenia i meble, oraz drzwi otwieranych na lewo lub prawo, zależnie od potrzeby. Taka kabina ma w środku sporo przestrzeni, zapewniając komfortowy prysznic o każdej porze dnia, a także umożliwiając zamontowanie np. panelu z hydromasażem czy półki na kosmetyki. . W ofercie są też klasyczne kabiny z transparentnymi szybami i stalowymi wykończeniami do uniwersalnego zastosowania nawet w aranżacjach rustykalnych, romantycznych i innych.

Do jakiej łazienki wybrać kabinę prysznicową pięciokątną?

Kabiny pięciokątne świetnie nadają się do małych łazienek, bo wykorzystują róg pomieszczenia, a z przodu przy otwieraniu wymagają mniej przestrzeni niż np. kabina prostokątna. Dzięki prostym ściankom łatwiej niż w przypadku kabiny półokrągłej zamontować obok meble. Taka kabina nada się też do średnich i dużych łazienek oraz w pomieszczeniach łazienkowych, gdzie znajduje się już wanna, a kabina ma stanowić dodatkowe miejsce do kąpieli.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kabin prysznicowych pięciokątnych?

Kabiny prysznicowe pięciokątne występują z drzwiami otwieranymi na lewo lub prawo, ewentualnie z dwoma skrzydłami – wersję trzeba dopasować do projektu łazienki i przestrzeni przed kabiną, tak by zapewnić do niej swobodny dostęp. Oprócz zwrócenia uwagi na estetyczną i praktyczną stroną kabiny, należy też sprawdzić rodzaj materiałów, z jakich została wykonana. Polecany jest profil aluminiowy, który cechuje się wytrzymałością i odpornością na szkodliwe działanie wody. Także uszczelki powinny wyróżniać się wysoką klasą wykonania. Do wyboru pozostaje ponadto rodzaj brodzika – wysoki ułatwia kąpiele z małymi dziećmi, stanowiąc swego rodzaju wanienkę, a niski to gwarancja komfortowego korzystanie z natrysku przez osoby starsze i o mniejszej mobilności.

Rodzaje kabin prysznicowych pięciokątnych

Oferujemy kabiny 5-kątne w różnych wymiarach np. 80x80, 90x90, z brodzikiem niski lub slim, a także montowane z odpływem liniowym.